תואר שני בחינוך בהתמחות בחינוך, חברה ותרבות במרכז ללימודים אקדמיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בחינוך, חברה ותרבות - המרכז ללימודים אקדמיים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך בהתמחות בחינוך, חברה ותרבות – המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א

 

שליחות חברתית, באמצעים מתבקשים

 

המציאות החברתית בארץ, אך בהחלט גם בעולם כולו, הופכת למציאות מורכבת וסוערת יותר, והיא דורשת פתרונות יצירתיים ודרכי שינוי והתמודדות אלטרנטיביות. החינוך, כבסיס העומד ביסודה של כל חברה, הוא אחד מן התחומים שבהם קל ומתבקש להחדיר שינויים אלה וליישמם. לימודי תואר שני בחינוך, בהתמחות בחינוך, חברה ותרבות הוא מסלול העוסק בדיוק בסוגיות אלה, והוא מזמין את תלמידיו לקחת חלק פעיל בשינוי פני החברה הישראלית, באמצעות השתלבות במגוון תפקידים בארגונים, בעסקים ובמוסדות חינוך השואפים לשינוי חברתי ותרבותי באמצעות דרכים חינוכיות.

 

על מסלול הלימודים במרכז ללימודים אקדמיים

 

מסלול ייחודי זה, בפקולטה לחינוך של המרכז ללימודים אקדמיים, מכין את תלמידיו להתמודדות עם המרחב החברתי על היבטיו השונים – באוריינטציה של עסקים ושל ארגונים המבקשים לעורר ולחולל שינוי במרחב זה. התכנית מקיפה שלל נושאים מתחומי ידע שונים הקשורים בחברה ובתרבות בחברה הישראלית, בביקורתן ובאופני שילובן בממד החינוכי. בוגרי התכנית יזכו לכל הידע התיאורטי והניסיון המעשי הנדרש כדי להשתלב במגוון רחב של תפקידים מבוקשים כיום, במגזרים ובארגונים חברתיים-קהילתיים, שבהם יוכלו לחולל שינוי מעשי ויישומי, ולהעמיק גישות חברתיות שונות ומיטיבות – באמצעים חינוכיים.

 

נושאים הנלמדים בתכנית

 

מבין התכנים הנלמדים בתכנית לימודים זו, נמצאים הנושאים הבאים:

 

 • חינוך והסדר החברתי
 • רב תרבותיות בישראל
 • ניהול ארגונים חברתיים
 • זהות, זיכרון והיסטוריה
 • מדע החינוך במאה ה - 21
 • שירות ציבורי כמרחב שינוי חברתי
 • מגמות כלכליות וחברתיות בישראל    
 • למידה ותקשוב
 • אחריות חברתית
 • תיאוריות חינוכיות
 • סביבה קוגניטיבית
 • מגזר שלישי בישראל
 • תכנון קהילתי סביבתי    
 • ועוד

 

תנאי הקבלה לתכנית זו

 

התנאים להגשת מועמדות לתכנית לימודים זו הם ממוצע של 80 לפחות בתואר ראשון מוכר ממוסד להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, בצירוף אישור לימודים למי שהתואר שלו ממוסד שאינו בארץ, ובצירוף של גיליון ציונים מלא. בנוסף, מועמדים שאינם בעלי רקע אקדמי קודם בחינוך, נדרשים ללמוד בקורס ההשלמה "מבוא למדעי החינוך" ולסיימו בהצלחה בציון מינימלי של 70.

 

קהל היעד

 

קהל היעד לתכנית זו הוא אנשים בעלי תפקידים שונים במערכות חינוך מסוגים שונים, במערכות נוער ובמרכזים חינוכיים קהילתיים ואף בעמותות ובעסקים – ובכל ארגון שבו קיים עניין במודעות חברתית, בשיפור ובשינוי תהליכים חברתיים, ולכל המעוניין להוביל תהליכים אלה ולהיות שותף למגמה המתחזקת בארץ כיום.

 

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים במסלול זה נמשכים ארבעה סמסטרים ברצף – כולל לימודי סמסטר קיץ – והם נלמדים במתכונת של יום בשבוע. באופן זה, הסטודנטים יכולים להמשיך לעבוד בצורה מסודרת בזמן הלימודים. הסטודנטים מבצעים מספר פרויקטים מעשיים לאורך התכנית ולקראת סיומה משתתפים בסמינר.

 

לסיכום

 

התכנית ללימודי תואר שני בחינוך M.A בהתמחות בחינוך, חברה ותרבות במרכז ללימודים אקדמיים מעניקה לבוגריה שילוב ייחודי ונחוץ של כלים חינוכיים ואסטרטגיות לשינוי חברתי, מתוך ראייה כוללת ומערכתית היורדת לעומקן של המגמות החברתיות והתרבותיות הקיימות כיום בישראל – צרכיהן והדרישות הקיימות בהן לשינוי. בתום הלימודים במסלול זה יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל ארגונים, עסקים, מרכזים ומוסדות חינוכיים שונים – ולפעול למען השינויים החברתיים והמגמות החברתיות והתרבותיות הנדרשות כיום בארץ, לשינוי פני החברה כולה – באמצעי המתבקש ביותר – הוא החינוך.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א

עוד מסלולי לימוד - המרכז ללימודים אקדמיים
פורום לימודי חינוך
תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית לבוגרת חינוך
דליה
1 תגובות
עלות ומשך זמן לימודי אבחון דידקטי
לילך
1 תגובות
דיווח גננת משלימה על מצב הילד
מלכי אביטל
1 תגובות
האם בוגר חינוך מיוחד יכול להגיש מועמדות לתואר ראשון בקלינאות תקשורת?
דוד
1 תגובות
לימודי חינוך מיוחד ללא תעודת הוראה
נועה
1 תגובות
לימודי ערב בתואר ראשון בחינוך מיוחד
עדי בן ברוך
1 תגובות
שביעות רצון ממסלול חינוך מיוחד באחווה
טלי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp