ללמוד באוניברסיטת חיפה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני בפסיכולוגיה > תואר שני בהתפתחות הילד - אוניברסיטת חיפה

לימודי תואר שני בהתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - אוניברסיטת חיפה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי תואר שני בהתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהתפתחות הילד של אוניברסיטת חיפה כוללת שני מסלולים לבחירתם של הסטודנטים ובהתאם לצרכיהם: מסלול הכולל כתיבת עבודה מחקרית (תזה) ומסלול ללא תזה. לימודי תואר שני בהתפתחות הילד הינם בעלי מספר מטרות עיקריות: הקניית ידע תיאורטי ומחקרי בהתפתחות רגשית, אינטלקטואלית, פיזית וחברתי של ילדים. הקניית ידע תיאורטי ומחקרי בתחומי התמחות. הקניית כלים ושיטות התערבות ותצפית עם ילדים במסגרות מגוונות.

 

בשנת הלימודים הראשונה, הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסי ליבה, קורסי חובה. בנוסף לקורסים אלו, התוכנית מאפשרת לסטודנטים להתמקד בקורסי בחירה בהתאם לתחומי העניין האישיים שלהם, אותם הם לומדים בשנת הלימודים השנייה.

 

להלן שלושת מוקדי התוכנית:

 

  • משפט, משפחה והתמחות הילד.
  • יישומים טיפוליים בהתפתחות של ילדים.
  • מסגרות טיפול עבור צעירים.

 

בסיום הלימודים נדרשים הסטודנטים במסלול התזה להגיש עבודה מחקרית ואילו הסטודנטים במסלול ללא תזה, להגיש פרויקט סיום. מדובר בעבודת סיכום ביקורתית המושתתת על הידע שרכשו במשך הלימודים בתוכנית.

 

למי מתאימה תוכנית לימודים זו?

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהתפתחות הילד של אוניברסיטת חיפה פונה לאנשים העוסקים בעבודה עם ילדים או בוגרי מקצועות מתחום הפסיכולוגיה, הרווחה, הבריאות, החינוך והמשפטים, אשר עוסקים במסגרות הקשורות לילדים.

 

משך הלימודים לתואר שני

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהתפתחות הילד של אוניברסיטת חיפה נפרשת על פני שנתיים אקדמיות, הלימודים מתנהלים במפגש חד שבועי מרוכז.

 

תנאי הקבלה לתואר שני בהתפתחות הילד

 

לתוכנית לימודים זו יתקבלו בוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, מהארץ ומחו"ל. על הבוגרים להיות בעלי ממוצע של 85 ומעלה בתואר הראשון ולהתמחות במקצועות רלוונטיים להתפתחות הילד (כגון: חינוך, סיעוד, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה וכדומה). כמו כן, המועמדים יתבקשו להציג שלוש שנות ניסיון בעיסוק עם ילדים ובני נוער, לעבור ראיון אישי ולצלוח מבחן כניסה באנגלית.

 

לימודי השלמה

 

בנוסף לתנאי הקבלה לעיל, יתקבלו לתוכנית גם מועמדים מצטיינים שסיימו תואר ראשון בתחום לימוד שאינו רלוונטי, במידה ויהיו בעלי מוטיבציה גבוהה לרכוש ידע בנוגע לתחומי התפתחות הילד. מועמדים שכאלו יידרשו בלימודי השלמה, בהתאם להחלטת ועדת הקבלה.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בתום הלימודים ולאחר שסיימו את כל דרישות החוג והמסלול הנבחר, יוענק לבוגרים התואר "מוסמך אוניברסיטה M.A במדעי החברה- התוכנית הבין- תחומית להתפתחות הילד. לאחר קבלת התואר יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון של עיסוקים הלוקחים חלק פעיל בהתפתחות של ילדים: לעבוד עם נוער בסיכון, נוער בשיקום, הערכת התפתחות של ילדים, ראיון ילדים במערכת המשפטית, שיטות אבחון והתערבות עם ילדים, עבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד. כמו כן יוכלו הבוגרים להמשיך גם לתואר דוקטורט בתחום.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה


עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה: 

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהתפתחות הילד - אוניברסיטת חיפה (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, התפתחות הילד, 06/08/2014

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את התואר הראשון שלי למדתי באוניברסיטת חיפה. הלימודים לתואר השני הם בקמפוס הנמל בחיפה, כך שזה שונה מהתחושה של לימודים באוניברסיטה עצמה. האווירה יותר אינטימית ופחות "סטודנטיאלית". לי כרגע זה מתאים והכי חשוב הקמפוס קרוב מרחק הליכה מתחנת הרכבת! באופן כללי אני מאד מרוצה מאוניברסיטת חיפה הן מהשירותים (בעיקר מה שבשימוש- דרך המחשב- מנועי חיפוש דרך הספריה מהבית, שירותי 'מודל') והן מרמת הלימוד והמרצים המעולים בלימודים שלי כרגע.

על הקמפוס
כאמור, הלימודים בקמפוס הנמל בחיפה. היתרון הגדול ביותר הוא הקרבה לתחנת הרכבת- מצוין עבור סטודנטים שעובדים בשאר ימות השבוע ומגיעים רק ללימודים. החסרון-זו לא אוניברסיטה ואין את כל השירותים הקיימים בה. לדו קפיטריה וחנות צילום והדפסה ואנו מתארגנים בעצמנו עם האוכל (באיזור יש מסעדות ובתי קפה אך מנסים לחסוך..)

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English