לימודי תואר שני בתקשורת עם התמחות בלימודי מדיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני בתקשורת עם התמחות בלימודי מדיה באוניברסיטת חיפה

לימודי תואר שני בתקשורת – התמחות בלימודי מדיה באוניברסיטת חיפה

 

אוניברסיטת חיפה הוקמה בשנת 1963, והוכרה לאחר תשע שנים כאוניברסיטה המוסמכת להעניק תארים אקדמיים מטעמה. כיום, מקיימת האוניברסיטה שלל תוכניות לימוד לתואר ראשון, שני ודוקטורט. באוניברסיטה קיימות כשש פקולטות לימוד שונות: מדעי החברה, מדעי הרוח, משפטים, הפקולטה למדעים והוראתם, הפקולטה ללימודי רווחה ובריאות והפקולטה לחינוך. בנוסף, פועלים באוניברסיטה כחמישה בתי ספר - בית הספר לעבודה סוציאלית, בית הספר להיסטוריה, בית הספר למינהל עסקים, בית הספר לבריאות הציבור ובית הספר למדעי המדינה.

 

ראשי אוניברסיטת חיפה חרטו על דגלם את ערכי השוויון, הסובלנות והפלורליזם. דבר זה בא לידי ביטוי בסטודנטים וסגל המרצים הפועלים באוניברסיטה, המייצגים את מגוון התרבויות והמגזרים השונים בארץ. מדי שנה, באים בשעריה של האוניברסיטה היוקרתית סטודנטים משלל שכבות האוכלוסייה בישראל – ביניהם קיבוצניקים, בני ערים, מושבניקים, עולים חדשים, ערבים, דרוזים, דתיים, חילוניים ועוד.

 

במסגרת הקמפוס של אוניברסיטת חיפה הוקם פרויקט "ביחד". פרויקט זה נוצר במטרה לאחד את הסטודנטים, הסגל ועובדי האוניברסיטה, על מגזריהם השונים, למען צמיחה אקדמית של אוניברסיטת חיפה.

 

אוניברסיטת חיפה מאמינה כי מקומה של האומנות נמצא באקדמיה ועל כן הקימה את מוזיאון הכט, על שמו של ד"ר ראובן הכט ז"ל. מוזיאון הכט הינו המוזיאון הראשון בישראל אשר הוקם בתוך קמפוס אוניברסיטאי. במוזיאון ניתן למצוא מגוון רב של ציורים, פסלים וממצאים ארכיאולוגים.

 

עבור הסטודנטים המעוניינים להמשיך ללימודי תואר שני, העמידה אוניברסיטת חיפה את הרשות ללימודים מתקדמים. רשות זו מספקת לסטודנטים ייעוץ בנוגע לאפשרויות הלימודים לתואר שני ושלישי באוניברסיטת חיפה.

 

מדוע כדאי ללמוד ללימודי תואר שני בתקשורת בהתמחות בלימודי מדיה באוניברסיטת חיפה?

 

החוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה הינו אחד ממגוון חוגי לימוד הנלמדים בפקולטה למדעי חברה של האוניברסיטה. החוג לתקשורת מאפשר לימודי תואר ראשון, שני ולימודי דוקטורט בתחומי התקשורת השונים. בשנת תשס"ב, חמש שנים לאחר הקמתה של התוכנית לתואר ראשון בתקשורת, הוקמה תוכנית הלימודים לתואר שני ובהמשך תוכנית הלימודים לדוקטורט.

 

כיום, מפעילה הפקולטה מספר מסלולי התמחויות שונים בתוכנית לתואר שני M.A בניהן מסלול התמחות במדעי התקשורת. במסלול זה לומדים הסטודנטים על אופן התפתחותן של כלי התקשורת השונים בהיסטוריה של התרבות האנושית ועד לימינו.

 

סטודנטים המעוניינים בלימודי תואר שני בתקשורת באוניברסיטת חיפה, זוכים ללמוד באחת התוכניות היוקרתיות ביותר בארץ. תוכנית הלימודים לתואר שני מקנה לסטודנטים יכולת ראיה פנוראמית על תופעות תקשורתיות שונות. הסטודנטים לומדים להכיר את תכני התקשורת השונים כגון תקשורת אישית ולשונית, תקשורת המונים, תקשורת פוליטית, תקשורת בתרבות הפופולארית ועוד.

 

תוכנית הלימודים בלימודי תואר שני בתקשורת הינה תוכנית רב-תחומית ומגוונת, המשלבת בתוכה קורסים עיוניים עם התנסות מעשית. עם סיום לימודיהם, בוגרי תואר שני M.A יוכלו להשתלב בשוק העבודה בשלל אמצעי התקשורת השונים בארץ ובעולם. בוגרים שיבחרו בכך יוכלו להמשיך את לימודיהם לדוקטורט בתקשורת.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי תואר שני בתקשורת נערכים בקמפוס הנמל של אוניברסיטת חיפה ומתפרשים על פני שנת לימודים אחת ושלושה סמסטרים – סתיו, אביב וקיץ. תוכנית הלימוד תרוכז ליום לימודים אחד בשבוע. בוגרי החוג יקבלו תעודת מוסמך אוניברסיטה במסלול כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה).

 

במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים אודות ההיסטוריה של התפתחות כלי התקשורת. בנוסף, יקבלו הסטודנטים כלים אשר יאפשרו להם לקרוא את תמונת המצב העדכנית בשדה התקשורת בארץ ובעולם. הסטודנטים יבחנו תמונה זו משלל זוויות תרבותיות, משפטיות וכלכליות-מבניות.

 

הקורסים השונים הנלמדים בתוכנית לימודים זו יאפשרו לסטודנטים, באמצעות מחקר אקדמי, לבחון את תהליכי הייצור והצריכה התקשורתיים.

 

תנאי הקבלה

 

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני בתקשורת בהתמחות במדעי התקשורת באוניברסיטת חיפה נדרשים לעמוד בתנאי הסף הבאים:

 

  • תואר ראשון במוסד המוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל.
  • ממוצע ציונים של 80 ומעלה בלימודי התואר.
  • שלוש שנות ניסיון מקצועי בשדה התקשורת.
  • שתי המלצות: המלצה אקדמית והמלצה מקצועית. (סטודנט אשר סיים את התואר לפני למעלה מחמש שנים יכול להגיש שתי המלצות מקצועיות).
  • מבחן באנגלית.
  • מועמדים העומדים בתנאי הקבלה יקראו לראיון קבלה.

 

סגל המרצים

 

אוניברסיטת חיפה העמידה לטובת הסטודנטים לתואר שני שורה של מרצים מן השורה הראשונה, בעלי שם עולמי וניסיון רב שנים כגון פרופ' רפי כהן-אלמגור, ד"ר מישל רוזנטל, פרופ' רון רובין, ד"ר יונתן כהן, פרופ' גבריאל וימן ועוד רבים וטובים.

- מסלול לימוד זה לא נפתח בשנת הלימודים תשע"ג.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp