לימודי תואר שני בהערכה ותכנון לימודים במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני בהערכה ותכנון לימודים במכללה האקדמית בית ברל

תואר שני בהערכה ותכנון לימודים במכללה האקדמית בית ברל

 

קצת על הערכה ותכנון לימודים...

 

הערכה ותכנון הלימודים הינם שני תחומי דעת, מחקר ועשייה הקשורים זה לזה ומשמשים כמרכיבים חשובים וחיוניים להובלת שינויים הכרחיים במערכת החינוך המודרנית. עם השנים ובעיקר בעשור האחרון תחומים אלו מקבלים חשיבות רבה ומופנית אליהם תשומת לב ציבורית ואקדמאית, הן בארץ והן בעולם.

 

הערכה ותכנון לימודים במכללה האקדמית בית ברל

 

לימודי הערכה ותכנון לימודים במכללה האקדמית בית ברל כוללים תוכנית ייחודית, רלוונטית, עדכנית וחדשנית, אשר משלבת באופן עיוני ויישומי דרכים מגוונות להערכה ולתכנון לימודים בתהליך הלמידה וההוראה. הסטנדרטים של הערכת הלימודים ותכנון הלימודים הולכים וגדלים ועל כן גם חשיבותה של התכנית מתעצמת, אם ברמת הפרט, ברמת בית הספר וברמת מערכת החינוך בכלל.

 

בוגרי התוכנית להערכה ותכנון לימודים זכאים לתואר (M.Ed) - תואר מוסמך בחינוך. כמו כן יקבלו הבוגרים גם תעודת רכז הערכה בית ספרי מטעם הרשות הארצית למדידה והערכה לצורכי מערכת החינוך (ראמ"ה).

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהערכה ותכנון לימודים במכללה האקדמית בית ברל פותחת את מחשבות הסטודנטים לרעיונות, לכיווני חשיבה, לדרכים ולאפשרויות העומדים בפניהם כאנשי חינוך מן השורה הראשונה. התוכנית מקנה טכניקות וכלים בכל הנוגע לשילוב היבטים של הערכה ושל תכנון לימודים, לצד הידע, החשיבה וההתפתחויות במחקר האקדמי והעשייה החינוכית.

 

תוכנית הלימודים דוגלת ברעיון כי ידע וכישורים בהערכה ובתכנון לימודים צריכים להיות נחלתם של כל העוסקים בחינוך! גננות, מורים, מחנכים, מדריכים, מנהלים ושאר בעלי התפקידים בבתי הספר השונים ובמסגרות חינוכיות אחרות.

 

 

מטרות עיקריות בלימודי הערכה ותכנון במכללה האקדמית בית ברל

 

לתוכנית הלימודים מטרה עיקרית והיא פיתוח אנשי חינוך ומורים בעלי כישורים וידע בהערכה ובתכנון לימודים. כמו כן לתוכנית זו מטרות נוספות והן: התמקדות באינטגרציה שבין תחומי ההערכה ותכנון הלימודים, הטמעת האינטגרציה הזו בשגרת העבודה החינוכית היומיומית, הכשרת אנשי החינוך בתחום הערכת תכניות, הכשרת אנשי החינוך בתחום תכנון לימודים, קידום יכולות הביצוע של כל בעלי התפקידים במערכת החינוך הישראלית, פיתוח חשיבה ביקורתית תוך התייחסות להיבטים חינוכיים, חברתיים, תרבותיים ופוליטיים, שדרוג מעמדם האקדמי של מורים ומחנכים, הרחבת אפשרויות ההשתלבות של אנשי החינוך בתפקידים מגוונים במערכת (כגון: מפתחי תוכניות לימודים, מפתחי תוכניות הדרכה, רכזי הערכה, רכזים פדגוגיים, מפתחים מקצועיים של סגלים,יועצים למערכות חינוך, מלווי מסגרות חינוכיות בתהליכי שינוי וכדומה).

 

מבנה הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהערכה ותכנון לימודים מורכבת מארבעה פרקי לימוד בהיקף כולל של 24 ש"ש:

 

  • לימודי תשתית- קורסי חובה אשר מטרתם הרחבת והעמקת הידע המתדולוגי הנחוץ לרמת התואר השני.
  • לימודים תיאורטיים ויישומיים- הליבה של התוכנית כאשר בחלק זה רוכשים הסטודנטים ידע ומיומנויות בהערכה, בתכנון לימודים ובאינטגרציה שביניהם. לימודים אלו כוללים קורסי חובה, קורסי בחירה וסמינריונים.
  • פרקטיקום-התנסות מודרכת, המתבצעת בבתי ספר ובגני ילדים במטרה להכין את הבוגרים לתפקיד רכז הערכה בית ספרי.
  • הגשת פרויקט גמר בו יבטא הסטודנט את הידע והמיומנויות שרכש בתוכנית.

 

תנאי קבלה לתואר שני M.Ed בהערכה ותכנון לימודים במכללה האקדמית בית ברל

תוכנית זו הינה תוכנית לימודים לתואר שני ועל כן המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר אקדמי מוכר (ראשון או שני) ממוסד אקדמי, הכולל ציון ממוצע של 80 ומעלה לבעלי תואר ראשון (B.Tech. / B.Sc. / B.Ed. / B.A.) , כמו כן נדרשים המועמדים להציג תעודת הוראה, להיות בעלי שלוש שנות ניסיון בעבודה במערכת החינוך, להציג שתי המלצות מקצועיות ולעבור ראיון קבלה מטעם המכללה האקדמית בית ברל. בנוסף לכך קיימים תנאי קדם ספציפיים לתואר שני בהערכה ותכנון לימודים והם: מעבר קורס בסטטיסטיקה תיאורית עם ציון 80 ומעלה. מועמדים שלא עברו את הקורס בציון זה או לא למדו את הקורס נדרשים או ללמוד את הקורס בטרם תחילת הלימודים ו/או בסמסטר הראשון ללימודים.  

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp