רוצה פרטים על תואר שני בהוראת מדעי הרוח?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהוראת מדעי הרוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהוראת מדעי הרוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח, למי זה מתאים?

 

בעשורים האחרונים גוברת המודעות לחשיבותה של היצרתיות בתהליך ההוראה והחינוך. שהרי "מורה טוב הוא מורה לחיים" וזאת משום שאינו מעביר את החומר הלימודי בלבד. מורה טוב מעניק ערכים, מפתח את היכולת הבקורתית של התלמידים ומלמד אותם לא רק לענות על התשובות, אלא בעיקר לשאול שאלות.

 

לימודי תואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח מעניקים לסטודנט את הכלים הנדרשים על מנת להפוך למחנך מוכשר המשלב יצרתיות בתהליך הלימוד וההוראה ומפתח את יכולת המחשבה העצמאית של תלמידיו.

 

מטרת הלימודים

 

במדעי הרוח תחומים רבים כגון: ספרות, היסטוריה ופילוסופיה. לימודים להוראת תחומים אלו מאפשרים למחנך לפתח תרבות דיון בדילמות ערכיות ומוסריות בקרב תלמידיו כאשר השאיפה היא לפתח את יכולת המחשבה העצמאית של התלמידים ולאפשר להם לגדול להיות אנשים חושבים וערכיים.

 

התוכנית מכשירה סגל הוראה, בעל השכלה רחבה, שיהיה מסוגל לנהל דיאלוג פורה עם תלמידיהם והזולת בנושאים של שונות ואי הסכמה. תוכנית הלימודים מאפשרת למחנכים להתמודד עם המציאות העכשווית המורכבת ומקנה להם כלים להפוך את חוויות הלימודים לפורה, יצרתית ומעשירה.

 

 

תוכנית הלימודים

 

לאור המציאות של ימינו, המתאפיינת בפלורליזם תרבותי וחברתי, עולה החשיבות בגיוס ידע רב-תחומי שיסייע לפיתרון בעיות בחיי היום יום ולגיבוש עמדה אישית בסוגיות פילוסופיות וחברתיות. תוכניות הלימוד לתואר שני בחינוך רב תחומי במדעי הרוח מכוונות לספק מענה למורכבות הזאת ולפתח בקרב הסטודנטים את היכולת לגייס את הידע כדי להתמודד עם נושאים ולהבין באופן מעמיק את האדם ואת סביבתו.

 

בבסיס התוכנית ללימודי תואר שני בחינוך רב תחומי במדעי הרוח מתקיימת ההנחה כי הרחבת הקשרים בין הדיסציפלינות השונות של מדעי הרוח מאפשרת פיתוח רעיונות חדשניים והעברת מודלים מתחום חשיבה אחד למשנהו.

 

ברוב מוסדות הלימוד לתואר שני בתחום זה מפגישים את הסטודנטים עם הנושאים הבאים:

 

 • מתודולוגיה של המחקר הספרותי
 • משנתו של אדלר
 • ידע תחומי וידע רב-תחומי
 • יסודות לתכנון תוכנית לימודים בית-ספרית
 • יישום גישה משלבת בהוראת היסטוריה
 • מחקר טקסטואלי וביקורתי של המקרא
 • הוראה ולמידה כתהליכים של הבניית ידע
 • ועוד.

 

מסלולי לימוד

 

תוכנית הלימודים מושתתת על שלושה מרכיבים עקריים:

 

 • המרכיב הדיסציפלינארי - מרכיב העוסק בקשר שבין הדיסיפלינות השונות המצויות תחת מדעי הרוח. המפגש בין תחומים רבים כגון: היסטוריה, ספרות, פילוסופיה, לשון ומקרא מעשירה את ההשכלה האינטלקטואלית של הסטודנט ומאפשרת לחבר בין התחומים ולפתח זוית ראייה בקורתית. בנוסף לתחומים ממדעי הרוח במוסדות רבים נלמדים תחומים ממדעי החברה תוך התייחסות לדיסיפלינות נוספות בעלי נקודות משיקות עם תחומים ממדעי הרוח כגון: סוציולוגיה מדעי החברה ועוד.

 

 • המרכיב החינוכי - מרכיב זה מתמקד בידע התיאורתי והמעשי להוראה רב תחומית. באמצעות הקורסים השונים הסטודנט רוכש כלים להיות מחנך מוכשר המסוגל לבצע אינטגרציות שונות בין תחומים מגוונים ממדעי הרוח לצד למידה על הבניית מערכי הוראה בהם ניתן ליישם ידע זה.

  הקורסים מכשירם את המורה להוביל פרויקטים ופיתוחים שונים בתחום ההוראה שישפרו את דרכי ההוראה במוסדות ויאתגרו את התלמידים. נלמדות מתודולוגיות בדרכי הוראה ובפיתוח מודלים להוראה רב תחומית.

 

 • המרכיב האישי - התוכנית ללימודי תואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח שמה דגש רב על המרכיב האישי בפיתוח והעצמת המחנך. השאיפה היא להרכיב את ידעותיות והשכלתו האקדמית בתחומי מדעי הרוח.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בהוראת לימודים רב תחומיים במדעי הרוח הינם: בוגרי תואר ראשון B.Ed. בהתמחות מדעי הרוח לבית הספר העל-יסודי, או לחילופין בוגרי תואר B.A במדעי הרוח, בעל תעודת הוראה בתחום מדעי הרוח, כאשר הציון המשוכלל של התואר הוא 80 לפחות. המועמדים מתבקשים גם להוכיח ניסיון של 3 שנים לפחות בעבודה חינוכית.

 

משך לימודים

 

משך הלימודים לתואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח אורך כשנתיים אקדמאיות כשבסופם מוענקת תעודת תואר שני ומוסמך הוראה רב תחומית במדעי הרוח (M. Ed).

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד לתואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח עומד על שכר לימוד אוניברסיטאי, שנע בין 9,000 ל- 14,000 ש"ח לשנת לימוד אקדמאית בהתאם למוסד הלימוד.

 

מוסדות לימוד

 

קיימים כמה מוסדות לימוד המציעים תואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח בינהם:

 

 • אורנים המכללה האקדמית לחינוך - מציעים תוכנית לימודים לתואר שני בהוראה רב תחומית. התכנית עונה על הצורך הקיים במוסדות החינוך למחנכים בעלי תפיסת עולם של הוראה רב-תחומית במדעי הרוח והחברה. הדגש בתוכנית זו הינו על לימודי התרבות והחיבור המצוי בין מדעי הרוח והחברה לתרבות.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים - מציעה M.Ed בהוראת מדעי הרוח בגישה רב תחומית. התוכנית מטפחת סגל הוראה בעל השכלה רחבה ועושר תרבותי, המסוגל ליזום פרויקטים בית ספריים יצירתיים, לקדמם ולהובילם.

 

 • אוניברסיטת חיפה - מציעה תכנית לימודים M.Ed בחינוך רב תחומי והתמחות בגיל הרך. התכנית מאפשרת רכישת ידע עדכני רחב בעניינים הנוגעים להתפתחות ולחינוך בגילאים רכים שמן הלידה ועד גיל 8. התכנית נשענת על גישה רב תחומית, המחולקת לארבעה אשכולות שונים, שביחד מתייחסים לקשר בין תהליכים פנימיים של הפרט, ובין תהליכים סביבתיים במשפחה, בקהילה התרבותית, באקלים הארגוני ועוד. האשכולות הם:

  (א) התערבות חינוכית
  (ב) חברה, מדיניות וניהול
  (ג) תכניות וסביבות למידה
  (ד) תהליכים התפתחותיים תקינים וליקויים בהתפתחות

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

הזדמנויות תעסוקה

 

בוגרי התואר שני להוראה רב תחומית במדעי הרוח יכולים להשתלב מקצועות חינוך למינהם. ניתן גם להשתלב במחקר בחינוך ותרבות, בתפקידי הדרכה בכירים, ביעוץ וריכוז פרויקטים חינוכיים ובניית מודלים ותוכניות לימוד יצירתיות עבור משרד החינוך.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהוראת מדעי הרוח?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהוראת מדעי הרוח?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בהוראת מדעי הרוח

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בחינוך

התקבלו 338 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp