תואר שני בהבעה ויצירה למטפלים באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בהבעה ויצירה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה באוניברסיטת תל אביב
 
יצורי הנפש
 
נפש האדם מורכבת מעולם דימויים עשיר ומגוון. רובו סמוי מן העין ולעיתים גם מהלב. באמצעות כלים שונים באמנות, הנפש יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים מקוריות ויצירתיות, ולהביא את האדם לשחרור מחשבתי ונפשי. הרציונל העומד מאחורי הטיפול באמנות, הוא לטפח כוחות נפשיים אצל האדם, להעלות את הדימוי והערך העצמי שלו, לחזק את כושר ההסתגלות, ולהגמיש את דפוסי ההגנה.
 
הטיפול בהבעה ויצירה מבוסס על שילוב בין עולם האמנות ובין ענף הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה, והוא כולל התמחויות מגוונות, כגון: פסיכודרמה, טיפול באמצעות מוסיקה, טיפול באמצעות אמנות חזותית, טיפול בתנועה וביבליותרפיה. מטרת הלימודים לתואר שני בטיפול בהבעה ויצירה, היא מתן הכשרה מקצועית, מגובה בידע אקדמי מעמיק, לסיוע לאנשים המתמודדים עם בעיות נפשיות ועם בעיות בריאות כרוניות.
 
על התכנית בתל אביב
 
במסגרת התכנית הבינתחומית באמנויות באוניברסיטת תל אביב קיים גם מסלול הבעה ויצירה. המסלול אינו מקנה תעודת מטפל, אלא מעשיר מטפלים מדופלמים בתחומי האומנויות ובדרכי העבודה איתם, ומקנה להם בסיומו תואר שני. בתכנית זו משולבים מבואות בתרבות, בפילוסופיה ובאסתטיקה. בנוסף, המשתתפים בוחרים קורסים מתקדמים מתוך לימודי המאסטר בחוגים: תיאטרון, אמנות, מוסיקה, וקולנוע וטלוויזיה.
 
תכנית הלימודים
 
התכנית לתואר שני כוללת קורסים בפסיכולוגיה, קורסים באמנות, הדרכה אישית ומבחן גמר. בנוסף ללימודי הליבה בתרפיה באמנות, כל סטודנט/ית בוחר/ת תחום התמחות אמנותי.  במהלך הלימודים, הסטודנטים מבחינים בסוגיות שונות בפסיכופתולוגיה של הילד ושל המבוגר, לומדים על שלבי ההתפתחות של קבוצה, נחשפים לתיאוריות ומיומנויות בהנחייה, ומכירים את עולם התרפיה באמנות. כמו כן, הם מפתחים הבנה בגישות פסיכואנליטיות ופילוסופיות לאמנות, רוכשים כישורים טיפוליים בפסיכודרמה, בהבעה פסיכו פיזית, בשינוי מציאות אישית באמצעות קולנוע, ועוד.
 
 
מתכונת הלימוד
 
חשוב לדעת, שתכנית לימודים זו לתואר שני אינה מעניקה רישיון לעסוק בטיפול. משך זמן הלימודים הוא שנתיים, כשבכל שבוע לומדים יום אחד מלא בשבוע. בסיום הלימודים תיערך בחינת גמר.
 
נושאי לימוד
 
  • המפגש הבינאישי
  • קולנוע וטיפול
  • התפתחות המין האנושי
  • הבעה בתנועה
  • חשיבות המציגים על במה
  • המרחב הפרשני
  • דמות האני בספרות ילדים 
  • מבע בלתי מילולי    
  • בחינת יצירה אמנותית כראי לנפש     
  • ועוד
 
סגל המרצים
 
בתכנית לתואר שני בטיפול בהבעה ויצירה באוניברסיטת תל אביב מלמדת פסיכולוגית קלינית, שעובדת במרפאה עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים, וכתבה את עבודת הדוקטורט שלה בנושא התפתחות תפישת סכנה בקרב ילדים. בנוסף, מלמדים בתכנית: ראש החוג לכתיבה יוצרת, מומחה לזקנה ואמנות בגיל השלישי ועוד.
 
קהל היעד
 
תכנית זו מיועדת לבעלי תעודת מטפל שמעוניינים להתמחות בהבעה ויצירה, בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה, פסיכותרפיה או עבודה סוציאלית. מועמדים בעלי תואר ראשון בתחומים אחרים, יידרשו להשלים ידע בסיסי בפסיכולוגיה ובפסיכותרפיה.
 
תנאי קבלה
 
המועמדים לתכנית לתואר שני בטיפול בהבעה ויצירה נדרשים להיות בעלי תואר ראשון עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה.
 
תעודה
 
למסיימי התכנית תוענק תעודת מוסמך אוניברסיטה M.A בתכנית הבינתחומית באמנויות במסלול ללימודי הבעה ויצירה באמנויות. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp