תואר שני בגיאוגרפיה סביבתית אוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בגיאוגרפיה סביבתית אוניברסיטת חיפה

תואר שני בגיאוגרפיה סביבתית למורים באוניברסיטת חיפה

 

לימודי תואר שני בגיאוגרפיה סביבתית למורים משויכים לחוג לגיאוגרפיה ולימודי הסביבה של אוניברסיטת חיפה, חוג זה דוגל בטיפוח ההוראה והמחקר של נושאים גיאוגרפיים שונים, כגון: גיאוגרפיה פיזית, גיאוגרפיה של האדם, אקלים, סביבה וגיאומורפולוגיה.

 

החוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה של אוניברסיטת חיפה פיתח אמצעים רבים אשר מטרתם היא לסייע למחקר ולהוראה בתחום זה, ביניהם: אוספי מפות, אטלסים, מכשור משוכלל ותצלומי אויר, בהם יכולים הסטודנטים לעשות שימוש. כמו כן מחזיק החוג מעבדות משוכללות הכוללות ציוד מתקדם, ומפרסם מזה שלושים שנה את כתב העת "אופקים בגיאוגרפיה", העוסק במחקרים שונים מעולם הגיאוגרפיה.

 

למי מיועדת תוכנית הלימודים?

 

לימודי תואר שני בגיאוגרפיה סביבתית פונים למורים לגיאוגרפיה או לעוסקים בהוראת הסביבה והאקולוגיה. כמו כן, מתאימים הלימודים גם לבעלי תואר ראשון הפעילים בארגונים סביבתיים שונים, אשר ברצונם להעמיק את הידע שברשותם בתחומי דעת אלו.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים בחוג זה עוסקים בעיקרם בנושאים גיאוגרפיים ונושאים סביבתיים אשר עומדים על הפרק. תוכנית הלימודים נבנתה במיוחד לצרכים ההולכים וגוברים של בתי הספר בהוראת גיאוגרפיה והסביבה.

 

 

להלן המבנה של תוכנית הלימודים לתואר שני בגיאוגרפיה סביבתית למורים, הנפרשת על פני שנתיים אקדמיות:

 

הקורסים הנלמדים בשנת הלימודים הראשונה: היבטים בריאותיים באיכות הסביבה- 2 שש"ס, נוף כמשאב חזותי- 2 שש"ס, תכנון סביבתי- 2 שש"ס, משאבי מים-2 שש"ס, ניהול חופים- 2 שש"ס, חינוך סביבתי- 2 שש"ס, סביבה ברשת- 2 שש"ס, ממ"ג יישומי לנושאי סביבה- 4 שש"ס.

 

קורסים הנלמדים בשנת הלימודים השנייה: יישוב סכסוכים סביבתיים- 4 שש"ס, אקולוגיה נופית- 2 שש"ס, פוליטיקה ומדיניות סביבתית: אזורי, ארצי וגלובלי- 4 שש"ס, שטחים פתוחים- 2 שש"ס, מדיניות ניהולית סביבתית- 2 שש"ס, פני הארץ: סוגיות עכשוויות בגיאוגרפיה פיזית- 4 שש"ס, סמינר בנושא משאבי קרקע ומים או חופים- 4 שש"ס.

 

תוכנית הלימודים המלאה לתואר זה כוללת 40 שש"ס, כאשר הציונים משוקללים באופן הבא: משקל בחינת הגמר הינו 30%, ומשקל הקורסים בחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה הינו 70%.

 

משך הלימודים

 

לימודי גיאוגרפיה סביבתית הינם לימודים אינטנסיביים המרוכזים במפגש חד שבועי.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בגיאוגרפיה סביבתית הינו ציון גמר של 82 לפחות בתואר הראשון. תנאי קבלה נוסף, הינו מעבר ועדת קבלה מטעם החוג אשר תאשר את זכאותם ללמוד בתוכנית זו.

 

אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך

 

בוגרי התוכנית אשר ישלימו את כל מכסת הלימודים לתואר, יגישו עבודה מסכמת ויעמדו בדרישות כלל הקורסים, יהיו זכאים לתואר "מוסמך במדעי החברה בחוג לגיאוגרפיה ולימודי הסביבה", מטעם אוניברסיטת חיפה. בתום הלימודים יוכלו הבוגרים להמשיך לתארים מתקדמים או להשתלב בתחום הוראת גיאוגרפיה והסביבה בבתי הספר השונים.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp