לימודי גיאוגרפיה ומדעי הסביבה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי גיאוגרפיה ומדעי הסביבה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

תואר שני בגיאוגרפיה ומדעי הסביבה באוניברסיטת חיפה

 

החוג לגיאוגרפיה ולמדעי הסביבה שייך לפקולטה למדעי החברה של אוניברסיטת חיפה. הפקולטה למדעי החברה כוללת תוכניות לימוד מגוונות ללימודי תואר שני אשר שמות במרכזן תהליכים חברתיים שונים לצד הבנת פעילות האדם בתהליכים אלו. הפקולטה מקנה לסטודנטים את מיטב הכלים והרקע להבנת תופעות חברתיות רבות, תופעות הקשורות להתנהגות של בני האדם בחברה בה הם שוכנים ועוד.

 

הלימודים בחוגים השונים בפקולטה למדעי החברה משלבים ידע תיאורטי לצד רכישת פרקטיקה מעשית, המאפשרים לסטודנטים להשתלב במגוון רב של עיסוקים ומקומות עבודה.

 

 

מטרת הלימודים

 

מטרת הלימודים לתואר זה היא הקניית ידע תיאורטי ומחקרי בתחומי הגיאוגרפיה ומדעי הסביבה השונים: אקלים, איכות הסביבה, גיאומורפולוגיה, השפעות הגיאוגרפיה על התרבות, החברה, הכלכלה, הפוליטיקה ועוד. הלימודים מפתחים את החשיבה הגיאוגרפית והסביבתית של הסטודנטים בחוג ומעמיקים את הידע התיאורטי שלהם בתחומי ההתמחות.

 

תואר שני בגיאוגרפיה ומדעי הסביבה מתקיים בכמה תכניות:

 

  • תכנית מחקרית או לא מחקרית
  • תכנית גיאוגרפיה סביבתית למורים
  • תכנית תכנון ופיתוח משאבי תיירות
  • תכנית התמודדות עם מצבי חירום
  • תכנית לימודי מים
  • תכנית מערכות מידע מרחבי וחישה מרחוק
  • תכנית התמודדות עם מצבי חירום - לימודי אש

 

תנאי הקבלה

 

ללימודי תואר שני בגיאוגרפיה ומדעי הסביבה תנאי קבלה המשתנים בהתאם למסלול הנבחר. למסלול הכולל תזה יתקבלו מועמדים בוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה, ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בציון ממוצע משוקלל של 87 לפחות. הבוגרים נדרשים גם בעלי ציון של 80 לפחות בשני החוגים לתואר בוגר.

 

למסלול הכולל בחינת גמר יתקבלו מועמדים בוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה אשר סיימו את לימודיהם בציון ממוצע משוקלל של 82 לפחות. גם בוגרים אלו נדרשים להיות בעלי ציון של 80 לפחות בשני החוגים לתואר בוגר.

 

במקרים ספציפיים, מועמדים גבוליים יזומנו לועדת קבלה מטעם ראש החוג, ועדה זו תכריע על קבלתם או דחייתם על סמך ראיון אישי שיעברו.

 

  • מועמדים שסיימו תואר ראשון אך לא בתחום הגיאוגרפיה, יתקבלו לתואר שני רק במידה והממוצע המשוקלל שלהם הינו 80 לפחות והציונים בכל אחד מהקורסים הם 76 ומעלה. ועדת הקבלה רשאית לדרוש ממועמדים אלו לימודי השלמה בהיקף של עד 16 שש"ס.
  • מועמדים בעל תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, אך ששפת ההוראה בו איננה עברית, יידרשו לצלוח בחינת ידע בעברית ברמה הנקבעת על ידי אוניברסיטת חיפה כתנאי לקבלה.
  • מעבר בין מסלולים: תלמיד אשר התקבל למסלול בחינת גמר, יוכל בתום שנת הלימודים הראשונה לבקש לעבור למסלול התזה. הבקשה תוגש ליו"ר הועדה. הזכאים בקשה זו הינם: סטודנטים שסיימו את שנת הלימודים הראשונה בציון של 87 ומעלה בכל לימודי החובה, סטודנטים שיגדירו נושא מדויק לעבודת המחקר וישיגו מדריך לתזה.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים בתוכנית זו משתנה בהתאם למסלול אותו בחר כל סטודנט. במסלול הכולל הגשת עבודה מחקרית- תזה, הלימודים נמשכים עד שלוש שנים אקדמיות. במסלול הכולל בחינת גמר הלימודים נמשכים עד שנתיים.

 

סיום הלימודים, קבלת התעודה ואפשרויות תעסוקה

 

בתום הלימודים, הבוגרים שסיימו בהצלחה את כל הבחינות ועמדו בדרישות החוג והמסלול, זכאים לקבל תואר שני "מוסמך אוניברסיטאי בגיאוגרפיה ומדעי הסביבה". לאחר קבלת התואר יוכלו הבוגרים להשתלב במוסדות שונים העוסקים בחקר הגיאוגרפיה והסביבה, בהוראת התחום או להמשיך את לימודיהם לדוקטורט בגיאוגרפיה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp