תואר שני במחשבה הביולוגית באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני במחשבה ביולוגית - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במחשבה ביולוגית באוניברסיטה הפתוחה

 

מהות החיים

 

כדי להבין את מדע הביולוגיה צריך לרדת לעומקו, לנסות לתפוס את המהות שלו ולבחון כיצד הוא משליך על ענפי ידע אחרים, על הסביבה ועל האדם. עם התפתחות המחקר והרחבת הידע ישנן יותר ויותר סוגיות שיש להתייחס אליהן, סוגיות כמו שילוב תורת האבולוציה בתכנית הלימודים, מהו הגבול בין חי לבין דומם ואם המוח והנפש הם אחד.

 

מחשבה ביולוגית היא תחום החוקר את מדעי הטבע והוא מנסה להיכנס לעובי הקורה של הדיסציפלינה, להבין את המהות שלה, את הנחות היסוד הטבועות בה ואת הקשר בינה לבין הסביבה והאדם. כדי לקבל את התמונה המלאה התחום משלב אסכולות שונות ממגוון היבטים, היבטים כמו ביו־אתיקה, פילוסופיה ומחקר פסיכולוגי וסוציולוגי.

 

תכנית לימודים

 

תואר שני במחשבה ביולוגית באוניברסיטה הפתוחה מקנה לסטודנטים ידע נרחב בתחום מדעי החיים בכלל והביולוגיה בפרט. כמו כן, הוא מקנה להם מושגי בסיס בפילוסופיה אשר השילוב שלהם חושף נקודת מבט ביקורתית על יחסו של האדם לטבע. הסטודנטים מקבלים כלים לשאול שאלות מוסריות על השפעות האדם על הטבע ועל ההשלכות שלהן, שאלות הנוגעות לניסויים בבעלי חיים, להפלות מלאכותיות ולהמתות חסד.

 

נוסף על כך, הסטודנטים לומדים על ההיסטוריה של הרפואה ושל חקר הביולוגיה בעולם המערבי, את המהפכות שהתרחשו בעולם המדעי מראשיתו ועל חדירתם של הרפואה המשלימה ושל היחס ההוליסטי לטבע וההשפעות שלהם על התפיסה הביולוגית העכשווית. הם לומדים להגדיר בעיות ולזהות את המרכיבים המתודולוגיים, האפיסטמולוגיים והאונטולוגיים שלהן. כמו כן, תלמידי התואר מפתחים כישורי אינטגרציה וסינתזה כדי לנתח סיטואציות שונות מהיבטים לוגיים על פי האסכולות השונות.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר השני הוא עד 7 שנים החל מהסמסטר הראשון. ישנם שני מסלולים – מסלול עם עבודת תזה ומסלול ללא עבודת תזה. מתכונת הלימוד של שני הקורסים כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה וסדנאות. נוסף על כך, מתקיימים ימי עיון.

 

נושאי הלימוד

 

 • רדוקציה וטלאולוגיה
 • מבוא לתורת האבולוציה
 • האדם והמשבר האקולוגי
 • פרקים בתורת הבריאתנות
 • ויטליזם, מכניזם ואורגניציזם
 • מבט ביקורתי על הרפואה האלטרנטיבית    
 • הגדרת החיים
 • מחלוקות במדע
 • גנטיקה וגנאתיקה
 • בעיות בביואתיקה
 • ניסויים בבעלי חיים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי אשר מציע מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל מסלולי הלימוד משלבים הדרכות, הרצאות פרונטאליות ולימודים מקוונים, המאפשרים לסטודנטים ללמוד לפי זמנם וצורכם. בין התארים המתקדמים שהאוניברסיטה מציעה אפשר ללמוד תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בלימודי דמוקרטיה בין־תחומיים ותואר שני במדעי המחשב.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים להירשם לתואר שני במחשבה ביולוגית צריכים להיות בוגרי תואר ראשון כגון לימודי ביולוגיה או לימודי מדעים, או בוגרי תואר ראשון מדיסציפלינות אחרות אשר למדו לימודי השלמה לפי דרישות האוניברסיטה.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל מטלות התואר, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר מוסמך מטעם האוניברסיטה הפתוחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תורת המשחקים לתואר שני - איך ואיפה?
שי
ללא תגובה
איזה תואר משלב עיצוב ומתמטיקה?
מור
1 תגובות
קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp