תואר שני באמנות, תרבות חזותית ואוצרות באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני באמנות, תרבות חזותית ואוצרות באוניברסיטת בן גוריון

 

תואר שני באמנות, תרבות חזותית ואוצרות באוניברסיטת בן גוריון

 

לימודי אומנות מהווים תחום עשיר הכולל את כל ענפי האומנות השונים, תוך הקניית ידע נרחב בתיאוריות אומנותיות בת זמנינו והתרבות החזותית על כל גווניה השונים. הנטייה הרווחת בעולם האומנות העכשווית היא לקרב את הסטודנטים לתולדות האומנות אל הסוגים השונים בעשיית האומנותית, תוך דגש על תחום האומנות החזותית.

 

לימודי תואר שני מהווים העמקת הידע שנרכש במהלך התואר הראשון תוך גיבוש מודעות גבוהה יותר למהותה של האומנות בעידן המודרני ולתהליכי היצירה השונים. התוכנית ללימודי תואר שני באומנות, תרבות חזותית ואוצרות באוניברסיטת בן גוריון מהווה תוכנית לימודים ייחודית, המציעה מגמות התמחות בתחום התיאורטי עיוני ובעולם האוצרות.

 

מגמת הלימוד באוצרות באוניברסיטת בן גוריון היא היחידה שקיימת כיום בכל המוסדות להשכלה גבוהה בארץ. האוניברסיטה מארחת מידי שנה חללי תצוגה המופעלים באחריותה של המחלקה ומאפשרת לסטודנטים להתנסות וליישם את החומר העיוני שנלמד בקורסים השונים.

 

קיראו על: לימודי אמנות

 

מסלולי לימוד

 

תוכנית הלימודים לתואר שני באמנות, תרבות חזותית ואוצרות כוללת את שלושת מסלולי הלימוד הבאים:

 

  • מסלול עיוני עם עבודת גמר - מסלול לימודים זה לתואר שני הינו בהיקף של 36 נ"ז ומורכב מ – 40% קורסים, 45% עבודת גמר ו – 15% מבחן מסכם.
  • מסלול עיוני ללא עבודת גמר - מסלול לימודים זה לתואר שני הינו בהיקף של 36 נ"ז ומורכב מ – 80% קורסים ו – 20% מבחן סיום אינטגרטיבי.
  • מגמת אוצרות - מסלול לימודים זה לתואר שני הינו בהיקף של 36 נ"ז ומורכב מ – 40% קורסים, 45% עבודת גמר ו – 15% מבחן מסכם.

 

נושאי הלימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

אוצרות רעיונית ומעשית אמנות, זהות ומוזיאונים הפיסול באיטליה
סדנת אוצרות פטרונים, ציירים ומה שבינהם אמנות בישראל והאוונגרד הבינלאומי
היסטוריה ותאוריה שלמוזיאונים ותערוכות תאוריה וביקורת ועוד...

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני באמנות, תרבות חזותית ואוצרות הינם: ממוצע ציונים משוקלל בתואר הראשון של 80 ומעלה ומעבר וועדת הקבלה של המחלקה לאומניות. הקבלה למסלול המחקרי לבעלי ממוצע 85 ומעלה. יש צורך בציון 65 ומעלה באנגלית.

 

תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע העדכני ביותר אודות תנאי הקבלה

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון באמנות, תרבות חזותית ואוצרות אורכת שנתיים אקדמיות. בסופם מוענקת לסטודנט תעודת תואר שני M.A באמנות.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי בבית הספר ללימודי מחקר מתקדמים ע"ש קרייטמן באוניברסיטת בן גוריון אשר בסיומם תוענק לסטודנט תעודת "דוקטור לפילוסופיה". בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כגון: תפקידי ניהול במוזיאונים וגלריות, ארגון של תערכות ואוצרות, ייעוץ לאספני אומנות, להשתלב במכירות פומביות המציעות פרטי אומנות שונים, השתלבות בהוראת האומנות בבתי הספר השונים בארץ, במסגרת ציבורית או במסגרת פרטית, השתלבות בתחום הטיפול באמצעות אומנות ועוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp