לימודי שמירת טבע ומינהל שטחים פתוחים של האוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תיירות - מלונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שמירת טבע ומינהל שטחים פתוחים - האוניברסיטה העברית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


התוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים של האוניברסיטה העברית

 

תפקידה של החקלאות בעידן המודרני התפתח רבות, והוא אינו מוגדר עוד רק כייצור מזון, אלא גם בשמירה על הנוף ושטחים פתוחים. מצוקת הקרקע בישראל נובעת מסיבות רבות ביניהן: גידול נמרץ של האוכלוסייה, תרבות שימושיי קרקע בזבזנית ומגבלות שטח. הפקולטה לחקלאות של אוניברסיטת בן גוריון שמה דגש רב בהעלאת המודעות לשמירה על איכות הסביבה והטבע, תוך ניהול של שטחים פתוחים.

 

 

תוכנית הלימודים בשמירת הטבע ומנהל שטחים פתוחים משולבת עם תחום לימודים נוסף בפקולטה, ומקנה לתלמידיה ידע באקולוגיה וביולוגיה, תוך דגש מירבי על שמירת השונות הביולוגית. התוכנית מציעה מסלול לימודים מיוחד להתמחות ביערנות. היקף הלימודים בתוכנית הינו כרבע מלימודי התואר הראשון. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע כללי בחקלאות ומדעי הטבע לצד לימודי ניהול יער ואקולוגיה, שמורות מרעה טבעי ועוד מגוון רחב של קורסים העוסקים בנושאי איכות הסביבה ושמירת הטבע.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים הינה תוכנית המשולבת עם לימודי תואר ראשון בתחומים הבאים:

 

 • בשילוב מדעי הצמח בחקלאות - תוכנית הלימודים במסלול זה הינה בהיקף של 165 נ"ז הכוללות: 101 נ"ז בקורסי חובה של החוג למדעי הצמח בחקלאות, 32 נ"ז בקורסי חובה בתוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים, 17 נ"ז קורסי בחירה בתוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים ו – 15 נ"ז בקורסי בחירה חופשית.

 

 • בשילוב הגנת הצומח - תוכנית הלימודים במסלול זה הינה בהיקף של 165 נ"ז הכוללות: 99 נ"ז בקורסי חובה של החוג להגנת הצומח, 15 נ"ז בקורסי בחירה בחוג להגנת הצומח, 36.5 נ"ז בקורסי חובה בתוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים ו- 15 נ"ז קורסי בחירה בתוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים.

 

 • בשילוב מדעי בעלי החיים - תוכנית הלימודים במסלול זה הינה בהיקף של 165 נ"ז הכוללות: 119 נ"ז בקורסי חובה של החוג למדעי בעלי החיים, 28.5 נ"ז בקורסי חובה בתוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים, 14 נ"ז קורסי בחירה בתוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים ו – 4 נ"ז בקורסי בחירה חופשית.

 

נושאי הלימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

 • ניהול משולב של שטחים פתוחים
 • מבוא לכלכלת משאבי הטבע והסביבה
 • מדיניות שמירת שטחים פתוחים – חקיקה ותיכנון
 • אקולוגיה של שמירת טבע
 • מבוא למערכות מידע גאוגרפיות
 • מחלות צמחים והדברתם – עקרונות ויישום שיטות
 • גידול דבורים ומוצרי כוורת
 • מודלים כלכליים בניהול סביבתי
 • טיפול ומיחזור פסולת חקלאית ועירונית

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתוכנית לשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים הינה בהתאם לתנאי הקבלה בחוג הראשי לתואר.

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית אורכת שלוש שנים אקדמיות המתפרסות על גבי שישה סימסטרים בסופם מוענקת לסטודנט תעודת תואר ראשון לפי החוג הראשי עם התמחות בשמירת טבע ומנהל שטחים פתוחים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עבור בוגרי התוכנית יפתחו דלתות מרובות של תעסוקה בגופים ציבוריים המטפלים בשטחים פתוחים כגון הקרן הקיימת לישראל, מועצות איזוריות, משרדי איכות הסביבה, משרד החקלאות, כמו גם חברות פרטיות העוסקות בתחום התכנון הסביבתי. בנוסף, בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי תואר שני ולהשתלב בהוראה ומחקר באקדמיה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp