רוצה פרטים על שמאות מקרקעין?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שמאות מקרקעין

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שמאות מקרקעין? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי שמאי מקרקעין

 

עם הרגליים על הקרקע

תחום הנדל"ן נמצא בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות ועמו צמחו והתפתחו גם מספר מקצועות נלווים. אחד החשובים שבהם הוא שמאי המקרקעין. שמאי המקרקעין היה מאז ומעולם איש מקצוע חשוב, אך בשנים האחרונות אף גדלה חשיבותו. זהו איש המקצוע הקובע את שוויו של הנכס והקרקע ואת שוויה של הדירה. כל עסקת נדל"ן גדולה צריכה את השירות של בוגר לימודי שמאות בתחום המקרקעין, על מנת שיעזור בתמחור העסקה. בשל החשיבות של עולם זה, שמאי מקרקעין טוב יכול להרוויח סכומי עתק והמשרדים העוסקים בתחום רודפים אחר אנשי המקצוע המובילים בתחום. 

 

גולשים שביקרו בעמוד זה קראו גם:

 

 

איך מתחילים?

חשוב להדגיש כי על מנת לעסוק במקצוע זה, יש צורך ברישיון המוענק מטעם משרד המשפטי, אותו ניתן לקבל רק לאחר מעבר הבחינות של מועצת שמאי המקרקעין. הקורסים השונים מכשירים שמאים ומנהלי מקרקעין מקצועיים ואיכותיים, ומעניקים להם ידע עיוני ומעשי נרחב. בנוסף, הקורסים הללו מכינים את המשתתפים לבחינות של מועצת שמאי המקרקעין, באמצעות לימוד ותרגול כל נושאי הבחינות.

נושאי הלימוד בקורס

 

מבוא לתורת השמאות, לוחות שומה, יסודות מדידה ומיפוי, יסודות הכלכלה, יסודות התכנון והבניה, יסודות הנדסת בנין והנדסה אזרחית, חוקים ופקודות בתחום, מבוא למיקרו כלכלה, מבוא למאקרו כלכלה ועוד נושאים רבים אחרים.

הקשר בין תחום שמאות המקרקעין לתחום הנדל"ן הוא הדוק, ולעיתים נלמדים בקורסים הללו גם נושאים מעולם הנדל"ן (שלא שייכים באופן ישיר לתחום השמאות), כגון מבוא לנדל"ן, חוק הגנת הדייר, השקעות ומינוף נדל"ן, סוגיות בתיווך נדל"ן, אתיקה, חוק החוזים, חוק המתווכים, דיני מיסוי מקרקעין ועוד. 


אין ספק שמדובר בקורסים המעניקים יתרון גדול לאנשים הרוצים להתמקצע בתחום שהוא מאתגר, מורכב, תחרותי מאוד, ולא פחות חשוב - בעל פוטנציאל הכנסה גבוה ביותר.

היכן לומדים?

הקורסים בתחום זה מיועדים למתעניינים בתחום הנדל"ן, השמאות והחיבור בניהם (כאלה בעלי רקע בתחומים הללו וגם כאלה ללא רקע).

 

  • היחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים: במכללה העסקית מציעים קורס שמאי מקרקעין שמותאם לתכנית החדשה של מועצת שמאי המקרקעין ומכין לקראת מבחני ההסמכה לקבלת הרישיון לשמאות. במהלכו דנים בהרחבה בהיבטים משפטיים, הנדסיים ופיננסיים של התחום.

 

  • היחידה ללימודי חוץ - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן: ביחידה מתקיימת תכנית בשמאות מקרקעין שמתאימה לאקדמאים ולסטודנטים בתחומי הכלכלה, ההנדסה והמשפט שמעוניינים לקבל הסמכה בתחום מבוקש. אורך התכנית כשנתיים וחצי.

 

  • המכללה האזורית אשקלון - יחידת לימודי חוץ: אורכו של הקורס במכללת אשקלון כשנתיים וחצי, מפגשים מתקיימים אחת לשבוע בערב ובימי שישי. המשתתפים לומדים בהרחבה על היבטים משפטיים, הנדסיים וכלכליים של המקצוע.

 

  • מכללת פסגות (ברחבי הארץ): במכללת פסגות מתקיימים שלל קורסים בתחומי הנדל"ן ושוק ההון, בהם גם קורס שמאות מקרקעין שהיקפו כשנתיים. בקורס זה נלמד החומר לכל בחינות ההסמכה לשמאי המקרקעין.

 

  • עזריאלי והטכניון - יחידת לימודי המשך (ירושלים): בקמפוס ירושלים של עזריאלי והטכניון מתקיים קורס שמאות מקרקעין שאורכו כשלוש שנים. המסלול מעניק ידע רב בעולם הנדל"ן ומכין לבחינות משרד המשפטים.

 

  • הטכניון - יחידת לימודי החוץ (חיפה, תל אביב): לאורך הקורס לומדים כיצד לקבל החלטות פיננסיות, ניהוליות ומשפטיות שהן חלק מעבודתם של שמאי המקרקעין. הקורס מתפרש על פני שלוש שנים, מפגשים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע.

 

  • המכללה למינהל (ברחבי הארץ): המכללה מציעה תכנית ערב בשמאות מקרקעין, בשני מסלולים: קורס בן שלוש שנים לבעלי תואר ראשון קודם, או תכנית שמאות המשולבת עם קבלת תואר בניהול BA של האוניברסיטה הפתוחה.

 

  • מכללת אפיק: במכללת אפיק מתקיים קורס שמאות מקרקעין במסלול פרונטלי או במסלול מקוון. במכללה זו נערך גם קורס שמאות רכוש.


כמה זמן לומדים?

רוב המסלולי הלימוד בתחום זה הם ארוכים ונמשכים שנתיים ואף 3 שנים. ישנם גם קורסים קצרים ומזורזים יותר (אך מפורטים פחות) בתחום הנדל"ן והשמאות. על מנת ללמוד את התחום באופן מקיף ויסודי רצוי ללמוד במסלול הארוך שלעיתים אף מקנה תואר ראשון בחוג משותף (מנהל עסקים למשל).כך למשל ניתן למצוא מסלולים ללימודי כלכלה ושמאות מקרקעין, בהם משולבים לימודי התעודה בתחום השמאות עם תואר בכלכלה.

 

בשנים האחרונות נפתחו במספר מוסדות לימוד בארץ גם תכניות לתואר שני בלימודי מקרקעין

מהן אפשרויות התעסוקה?

בוגרי הלימודים בתחום זה יוכלו לעבוד כיועצים וכשמאי מקרקעין עצמאים או במשרדים העוסקים בתחום (במגזר הפרטי או הציבורי). 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על שמאות מקרקעין?

רוצה לדעת יותר על שמאות מקרקעין?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: שמאות מקרקעין

התקבלו 14 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp