קורס הוראה מתקנת במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

קורס הוראה מותאמת במכללה האקדמית בית ברל - פיתוח מקצועי ולימודי תעודה


לא מוותרים ומתגברים על הקשיים


בכיתה אחת יכולים המורים למצוא מגוון שלם של תלמידים, חלקם מצטיינים בעוד אחרים יכולים לחוות קשיים בחומר הנלמד. עבור ילדים עם לקות למידה או הפרעת קשב, תהליכים שיכולים להיראות פשוטים לילדים אחרים עשויים להוות אתגר גדול. גישת ההוראה המתקנת מאפשרת לאנשי ההוראה לזהות את הקשיים ולספק לכל אחד מהתלמידים מעטפת שמתאימה לצורכיו.


במכללה האקדמית בית ברל מתקיים קורס הוראה מתקנת. בקורס זה יכולים מורים ואנשי חינוך ללמוד על דרכי התערבות וטיפול שמתאימות לילדים עם לקות למידה בשלל מקצועות בבתי הספר. בוגרי המסלול יכולים ליישם את הכלים הנלמדים בכיתות במסגרות החינוך הפורמלי בהן הם פועלים או לחלופין להשתלב כמומחים להוראה מתקנת במכונים ובקליניות פרטיים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים על דרכי התערבות בגישת ההוראה המתקנת, והם מתמחים בהוראה מתקנת במתמטיקה, בכתיבה ובקריאה. בתחילת המסלול הם בוחנים היבטים עיוניים ומעשיים של לקויות למידה מסוגים שונים. בהמשך הם לומדים על אסטרטגיות התערבות דרכן ניתן לאתר קשיים של תלמידים ולסייע להם בהתאם לקשיים ולצורכים האישיים שלהם. כך הם מכירים דרכים ליישום של דרכי ההתערבות וההוראה המתווכת בבתי הספר לפי המקצועות השונים.


מתכונת הלימוד


קורס זה מתפרש על פני כשלושה סמסטרים, בשנה הראשונה כ - 224 שעות לימוד ובשנה השנייה כ - 56 שעות. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים. לאורך הקורס המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בהתנסות מעשית בשטח בליווי מנחים. במסגרת ההתנסות הם יכולים ליישם את הכלים הנלמדים לעבודה עם ילדים לקויי למידה בגילים שונים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נידונים במסגרת הקורס:

 

  • מיפוי צורכי התלמיד
  • גישות מתווכות
  • התערבויות בכתיבה
  • סוגי לקויות למידה
  • יישום הוראה מתקנת
  • אסטרטגיות הוראה    
  • איתור קשיים של תלמידים
  • ועוד
 


סגל הוראה


היועצת האקדמית של המסלול היא בעלת תואר דוקטור לחינוך. היא עומדת בראש מרכז פיתוח מקצועי של בית ברל ומתמקדת בתהליכי פיתוח מקצועי לאנשי הוראה. בעברה עסקה גם בליווי מנהלים ובקידום תהליכי התפתחות ארגונית.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בית ברל מתמקדת בתחום החינוך ומציעה שלל מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני ולקבלת תעודת הוראה. במרכז לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה של המכללה מתקיימים מגוון של קורסים שמתאימים לאנשי הוראה. בין המסלולים נכללים קורס התאמה להוראה למטפלים פרה-רפואיים, קורס סייעות לגני ילדים, קורס ניתוח התנהגות, קורס ספרנים מוסמכים וכן תכניות המיועדות למורים במסגרת אופק חדש ועוז לתמורה.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים למורים ולאנשי חינוך במסגרת החינוך המיוחד והחינוך הרגיל, אשר מעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שברשותם לעבודה עם ילדים עם לקויות למידה.


תעודה


משתתפים אשר עומדים בכל הדרישות לאורך הקורס מקבלים בסיומו אישור לימודים שמוענק על ידי המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

משך קורס מידענות
ישראל
ללא תגובה
קבלה לתואר שני לקויות למידה
הילה דרור
ללא תגובה
לימודי מידענות וספרנות
מריה
ללא תגובה
English tutors מועד אוקטובר
Sara
ללא תגובה
עלות של לימודי אומנות
אריאלה
ללא תגובה
קורס מורי דרך בארץ
צבי פלדמן
ללא תגובה
הרשמה לתואר שני
סאמי
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp