רוצה פרטים על שכר פיזיקאי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר פיזיקאי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?

 

שכר פיזיקאים

 

תחום הפיזיקה נחלק בעיקרו לפיזיקה ניסויית ולפיזיקה עיונית; שני התחומים נלמדים במסגרת החוגים לפיזיקה במוסדות להשכלה גבוהה, בתואר ראשון בפיזיקה, ובתארים מתקדמים. פיזיקאי עיוני משתלב בעבודתו בעיקר בתחומים של פיתוח תוכנות מחשב, של סימולטורים ושל תוכנות חישוביות שונות, והפיזיקאי הניסויי עוסק במחקר – בפיתוח של מכשירי מדידה או של שיטות מחקר חדשניות.

 

כך, פיזיקאים נדרשים כיום בתעשיות רבות, כתעשיות ההייטק, הביוטכנולוגיה, התעשיות הרפואיות, ועוד. שימו לב כי כיום קיימים מסלולי התמחות בלימודי תואר ראשון בענף, כפיזיקה רפואית, למשל.

 

הנה כמה דוגמאות של משכורות בתפקידים שונים בתחום:

 

סוג המשרה 0 עד 5 שנות ניסיון 5 עד 10 שנות ניסיון
פיזיקאי 13,000 – 24,000 ₪ בחודש 24,000 – 28,000 ₪ בחודש
פיזיקאי בתחומי המחקר והפיתוח 10,000 – 18,000 ₪ בחודש 22,000 – 29,000 ₪ בחודש

 

* הסכומים הנקובים הם ממוצעי ברוטו לחודש עבודה במשרה מלאה – אלא אם צוין אחרת, והם נתונים לשינוי.

 

תפקידים אפשריים, וגורמי השכר

 

פיזיקאים יכולים להשתלב כיום במשרות שונות בתחומי מחקר ופיתוח, בתחום התוכנה, בענף ההדמיות הרפואיות, ובהמשך – לנהל צוותים ומחלקות בכל אחד מתחומים אלה. רמת השכר והתפקידים האפשריים, כמו גם אפשרויות הקידום העתידיות, מותנים במקרים רבים בהמשך התפתחותו האקדמית של הפיזיקאי – לתואר שני בפיזיקה ולדוקטורט. התפקיד בו בוחרים לעסוק גם הוא משפיע על כמה מרוויחים: שכר מרצים בתחום זה, לדוגמא, עשוי להיות נמוך יותר מאשר השכר שפיזיקאים מרוויחים בתעשייה. כמו כן, ותק וניסיון גם הם, כמובן, גורמים המשפיעים על דרגת השכר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר פיזיקאי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp