רוצה פרטים על שכר פיזיקאי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר פיזיקאי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?

 

שכר פיזיקאים

 

תחום הפיזיקה נחלק בעיקרו לפיזיקה ניסויית ולפיזיקה עיונית; שני התחומים נלמדים במסגרת החוגים לפיזיקה במוסדות להשכלה גבוהה, בתואר ראשון בפיזיקה, ובתארים מתקדמים. פיזיקאי עיוני משתלב בעבודתו בעיקר בתחומים של פיתוח תוכנות מחשב, של סימולטורים ושל תוכנות חישוביות שונות, והפיזיקאי הניסויי עוסק במחקר – בפיתוח של מכשירי מדידה או של שיטות מחקר חדשניות.

 

כך, פיזיקאים נדרשים כיום בתעשיות רבות, כתעשיות ההייטק, הביוטכנולוגיה, התעשיות הרפואיות, ועוד. שימו לב כי כיום קיימים מסלולי התמחות בלימודי תואר ראשון בענף, כפיזיקה רפואית, למשל.

 

הנה כמה דוגמאות של משכורות בתפקידים שונים בתחום:

 

סוג המשרה 0 עד 5 שנות ניסיון 5 עד 10 שנות ניסיון
פיזיקאי 13,000 – 24,000 ₪ בחודש 24,000 – 28,000 ₪ בחודש
פיזיקאי בתחומי המחקר והפיתוח 10,000 – 18,000 ₪ בחודש 22,000 – 29,000 ₪ בחודש

 

* הסכומים הנקובים הם ממוצעי ברוטו לחודש עבודה במשרה מלאה – אלא אם צוין אחרת, והם נתונים לשינוי.

 

תפקידים אפשריים, וגורמי השכר

 

פיזיקאים יכולים להשתלב כיום במשרות שונות בתחומי מחקר ופיתוח, בתחום התוכנה, בענף ההדמיות הרפואיות, ובהמשך – לנהל צוותים ומחלקות בכל אחד מתחומים אלה. רמת השכר והתפקידים האפשריים, כמו גם אפשרויות הקידום העתידיות, מותנים במקרים רבים בהמשך התפתחותו האקדמית של הפיזיקאי – לתואר שני בפיזיקה ולדוקטורט. התפקיד בו בוחרים לעסוק גם הוא משפיע על כמה מרוויחים: שכר מרצים בתחום זה, לדוגמא, עשוי להיות נמוך יותר מאשר השכר שפיזיקאים מרוויחים בתעשייה. כמו כן, ותק וניסיון גם הם, כמובן, גורמים המשפיעים על דרגת השכר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר פיזיקאי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

טיפים ממומחים בנושא משכורות

ד"ר תמי אמיר
אחד המדעים הבסיסיים שעליו מושתתים מדעים נוספים כגון כימיה, סיסמולוגיה, אסטרונומיה ועוד וממנו יצאו פיתוחים טכנולוגיים חדשים ומשני חיים כגון: אינטרנט, MRI, טלפונים סלולריים ועוד. התחום הנו תחום תאורטי שנדרשת בו יכולת אנליטית לוגית טובה במיוחד, ידע כמותי גבוה, הבנה טכנית, ורמת אנגלית טובה. כמו כן נדרשת גם יצירתיות או גמישות מחשבתית ("מחשבה מחוץ לקופסא"), כיוון שמדובר בתחום מופשט.
בתחומי העניין של הפונים ללימודי הפיזיקה, צריך להיות בראש וראשונה עניין במחקר. לצד זאת, יכולים להיות תחומי עניין נוספים בתחומי החברה, האומנות ו/או הטכנולוגיה והעסקים.
בתכונות האישיות– יצירתיות, דמיון מפותח, סבלנות לתהליכי מחקר ארוכים שלא תמיד מניבים תוצאות, יכולת התמודדות עם מצבי אי וודאות, עצמאות בתפקוד, סדר וארגון. יחסי אנוש תמיד יועילו.
כמובן שבמידה והבוגר/ת ישתלב גם בתחומי הניהול, רצוי שיהיה עצמאי, דומיננטי, מקבל החלטות, שקול, בעל חשיבה מקורית ויחסי אנוש טובים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp