רוצה פרטים על שכר למנהל חשבונות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה באמת מרוויח מנהל חשבונות?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר למנהל חשבונות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר מנהל חשבונות - משתלם ללמוד?


בישראל פועלים כיום כ- 150 אלף מועסקים בתחומי הנהלת החשבונות או בתפקידים מקבילים המשלבים תוכנות ממוחשבות להנהלת חשבונות. כל עסק חייב לנהל את חשבונותיו, אולם לא כל העסקים זקוקים למנהל חשבונות שיעבוד תחת החברה. כך למשל עסקים קטנים, המאופיינים במחזור מכירות שאינו גבוה נעזרים לעיתים קרובות במנהל חשבונות חיצוני. מנהלי חשבונות חיצוניים הינם מנהלי חשבונות עצמאיים שמעניקים שירות לכמה עסקים במקביל.

 

טבלת שכר

 

סוגי התפקיד

0-5 שנות ניסיון

5-10 שנות ניסיון

מנהל חשבונות סוג 1+2

7,000-9,000 ש"ח בחודש

9,000-12,000 ש"ח בחודש

מנהל חשבונות סוג 3 ראשי

9,000-13,000 ש"ח בחודש

9,500-17,000 ש"ח בחודש

מנהל חשבונות עצמאי

10,000-12,000 ש"ח בחודש

12,000-18,000 ש"ח בחודש

חשב שכר

8,000-13,000 ש"ח בחודש

9,000-17,000 ש"ח בחודש

מנהל חשבונות בצוות

8,000-10,000 ש"ח בחודש

10,000-14,000 ש"ח בחודש

עוזר חשב

11,000-15,000 ש"ח בחודש

15,000-18,000 ש"ח בחודש

מנהל גבייה

6,500-8,000 ש"ח בחודש

9,000-15,000 ש"ח בחודש

 

*לתשומת לבכם, רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

חשוב לזכור שתפקידו של מנהל החשבונות הינו תפקיד בעל אחריות עצומה ולכן מעסקים רבים מעדיפים להעסיק מנהלי חשבונות בעלי ניסיון של מספר שנים על פני מנהלי חשבונות צעירים.

 

כמו כן, מעסיקים מעדיפים מנהלי חשבונות בעלי ניסיון בעבודה בתחומים מקבילים כגון ניסיון בניהול חשבונות בתחום ההייטק לעומת מנהלי חשבונות בעלי ניסיון בעבודה בחברות ביטוח וכדומה. מכאן, שהניסיון נצבר לאו דווקא בניהול החשבונות כמו בניסיון שנרכש בענף.

 

אולם, הצעירים לא צריכים להתייאש, בעקבות הביקוש הרב למנהלי חשבונות, כאשר מועסק בחברה מנהל חשבונות ראשי, לעיתים קרובות הוא זקוק לעוזר. כאן למנהלים הצעירים יש יתרון כיוון שהם יכולים לצבור לעצמם ניסיון ומוניטין. השכר כמובן, משתנה בהתאם לתחומי האחריות ולמעמד.

 

 

מי מרוויח יותר?


תעודת המקצוע של מנהל חשבונות מתחלקת למנהלי חשבונות סוג 1,2 ו- 3 כאשר סוג 3 ראשי הוא הרמה הגבוהה ביותר אשר נהנה מהמשכורת הגבוהה ביותר. סוג 1+2 הם לרוב מנהלים זוטרים בחברה אשר מרווחים משכורות נמוכות יותר. הבדל משמעותי נוסף הוא העסקה במשק הציבורי או הפרטי.

 

מנהלי חשבונות שעובדים במגזר הפרטי מקבלים משכורות גבוהות יותר מאלו המועסקים במגזר הציבורי. לעומת זאת, לעיתים קרובות התנאים הסוציאליים של מנהלי חשבונות במגזר הציבורי הם טובים יותר.
 

חשוב לציין שהמשכורות משתנות בהתאם לגודל החברה. לדוגמא מנהל חשבונות ראשי בחברה של 50 עובדים ירוויח יותר ממנהל חשבונות בחברה הכוללת 5 עובדים סה"כ. בנוסף, מנהלי חשבונות לעיתים משמשים בתפקידים משיקים או נוספים כגון: חשב שכר, עוזר חשב שכר, מנהל חשבונות יחיד או בצוות. כל אלו משפיעים על גודל השכר. לעיתים תפקיד מנהל החשבונות מלווה בתחומי אחריות נוספים כגון מנהלי מחלקת חשבונות ואחראיים על גבייה. תחומי האחריות הנוספים באים גם הם לידי ביטוי בגודל השכר.

 

מה ההבדל בין מנהלי חשבונות לבין רואי חשבון?

 

מנהלי חשבונות הם אנשי מקצוע בעלי הכשרה ממוקדת, שאחראים על ההתנהלות התקינה של העסק מבחינת הוצאות והכנסות והתנהלות מול רשויות המס. ההכשרה הקצרה, במסגרת לימודי תעודה, מאפשרת לרכוש מקצוע בזמן קצר יחסית ולעבוד בתחום בעל הזדמנויות רבות לקידום ולעלייה במדרגות השכר.

 

לעומת זאת, רואי חשבון נדרשים לבצע במהלך עבודתם טווח רחב יותר של פעולות, ועל כן ההכשרה נחוצה לעיסוק בתחום היא תואר אקדמי, ומעבר בחינות של לשכת רואי החשבון. ההכשרה המקיפה והארוכה משמעותה שסמכויות רואי החשבון רחבות יותר, והשכר שלהם יכול להיות גבוה יותר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר למנהל חשבונות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד שכר למנהל חשבונות