רוצה פרטים על קורס שילוב?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שילוב - משתלבים בחינוך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס שילוב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שילוב
 
לעזור במיוחד
 
בעבר דגלה מדינת ישראל בהפרדה מוחלטת בין ילדים נורמטיביים ובין ילדים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך, ואילו כיום מתרחבת המגמה לשילוב הילדים "המיוחדים" בגנים ובבתי ספר רגילים, זאת על מנת להכין אותם לחיים עצמאיים וטובים יותר. השילוב תורם גם לילדים הרגילים, הלומדים לפתח סובלנות ולקבל את השונה. לצורך שילוב יעיל ונכון בקהילה ובמסגרות חינוכיות שונות, דרושים משלבים סבלניים ומסורים, שיכולים להשפיע ולשנות את עתידם של הילדים בעלי הצרכים המיוחדים.
 
 
קהל היעד
 
קורס שילוב מיועד לעוסקים בתחום החינוך והטיפול, המבקשים לקבל הכשרה פורמאלית בנושא השילוב. ההכשרה מתאימה לעובדי הוראה בגנים ובבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, הנחשפים גם ככה לתהליכי השילוב היחידני במסגרת עבודתם. כמו כן, הקורס מתאים גם לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובשאר מקצועות מדעי החברה, ולעוסקים בתחומים הפרא רפואיים.
 
מדובר גם ובעיקר באפשרות של הסבה מקצועית עבור אלה בעלי הזיקה לתחומי החינוך, הרווחה והשירותים החברתיים. הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, יכולים אף הם למצוא עניין בקורס זה.
 
תכנית הלימודים
 
בקורס שילוב הסטודנטים לומדים את העקרונות המרכזיים של מלאכת השילוב, נחשפים לזכויות הילד בעל הצרכים המיוחדים, ומכירים לקויות ונכויות שונות. הם מתוודעים למודלים מגוונים של שילוב, מסגרות חינוך מיוחד ומסגרות שילוב, ולומדים לעבוד בשיתופי פעולה עם צוותי החינוך. המשתתפים נחשפים לבעלי המקצוע השונים בקהילה ולתפקידם, וביניהם: עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, יועצים חינוכיים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים ועוד. הם אף מכירים ארגונים מיוחדים המסייעים לנכים, כמו למשל - מכונים להתפתחות הילד, מרכזים לתרפיה רגשית ועוד.
 
דרכי לימוד
 
הקורס כולל למידה פרונטאלית ולמידה פעילה. הסטודנטים עורכים תצפיות במסגרות חינוך רגילות המשלבות ילדים בעלי צרכים מיוחדים, לומדים לאסוף נתונים על הילד ולעקוב אחר ההתפתחויות השונות, משתתפים בתרגילי סימולציה ובמשחקי תפקידים, נחשפים לקטעי ספרות רלוונטיים, צופים בסרטים ודנים בקבוצות בכל הסוגיות הנלוות לחומר העיוני ולעבודת השטח.
 
 
נושאי לימוד
 
 • הזכות להיות שונה
 • עיוורון
 • גן מיוחד אמבולטורי
 • שיתוק מוחין
 • אמפטיה כלפי החריג
 • רצף האוטיזם
 • גישה סובלנית אל החריג
 • ליקוי בעיבוד חושי     
 • שילוב חלקי מול שילוב מלא     
 • ועוד
 
אפשרויות לימוד
 
 • בית ליאור - המרכז ללימוד טיפול התנהגותי ABA - מקיים קורס בן 32 שעות אקדמיות לשילוב בקהילה. הקורס נפרש על פני שמונה מפגשים חד שבועיים. הקורס מוכר לעובדי הוראה הנמצאים בשנת שבתון.

 

 • מרכז שי – שם מציעים קורס ללימוד ויישום שיטת ABA, המתמקד בשילובם של ילדים על הרצף האוטיסטי בחינוך הרגיל. הקורס מתקיים במתכונת ערב, והוא בן 56 שעות אקדמיות, הנפרשות על פני 14 מפגשים חד שבועיים.

 

 • אלו"ט – העמותה פועלת בשיתוף עם מוסדות חינוך במטרה להכשיר מטפלים לאוטיסטים, ומציעה קורס בנושא עקרונות בגישה ההתנהגותית  ABA (גישה מיוחדת לטיפול בילדים על רצף האוטיזם), וסדנה שנתית העוסקת באתגר שבשילוב.
 
אפשרויות תעסוקה
 
בתום ההכשרה בקורס שילוב יוכלו המשתתפים להשתלב בצוות טיפולי בתפקידים של שילוב התנהגותי במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי. ניתן לעבוד באופן פרטני עם משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, או להשתלב בגני ילדים ובמעונות. במסגרות החינוך הרגילות ניתן להשתלב מטעם אגפי החינוך והרווחה בעיריות או מטעם משרד החינוך. 
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס שילוב?

רוצה לדעת יותר על קורס שילוב?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס שילוב
Whatsapp Whatsapp