קורס טכנאי סמארטפון בג`ון ברייס הדרכה

שירות אישי - צור קשר
קורס טכנאי סמארטפון בג`ון ברייס הדרכה

קורס תיקון ותחזוקת סמארטפונים, טאבלטים וניהול מעבדה בג'ון ברייס הדרכה

צעד ראשון בעולם ההיי טק

בשנים האחרונות חל גידול ניכר באחוז המשתמשים בסמארטפונים ובטאבלטים בישראל. לא רק שיותר אנשים רוכשים טלפונים סלולריים, אלא גם שחלקם עושים שימוש ביותר ממכשיר אחד. למשתמשים רבים, בהם אנשי עסקים, ישנם שני מכשירי סלולר לפחות, האחד לשימוש אישי והשני לשימוש עסקי. על כן, כל תקלה שעלולה להופיע במכשיר יכולה להוות מטרד הן בחיים האישיים והן למהלך העבודה.

מגוון התקלות שעשויות להתרחש במכשירי סלולר ובטאבלטים הוא רחב ביותר ודורש אנשי מקצוע המתמחים בתחום כדי לאתר את מקור התקלה ולטפל בה. טכנאים אלה נדרשים בידע מעמיק בסוגי הסמארטפונים הקיימים בשוק העכשווי וכן בתפעול ובתיקון מערכות הפעלה שונות. ג'ון ברייס הדרכה מציעים קורס תיקון ותחזוקת סמארטפונים, בו עוסקים גם בתיקון טאבלטים ובניהול מעבדת סלולר. תכנית זו מעניקה לבעלי זיקה טכנית את ההכשרה לעיסוק המבוקש בתור טכנאי סלולר. תכנית זו באה לתת מענה לצורך הגובר לטכנאי סלולר מיומנים ולמנהלים מעבדות לתיקון סמארטפונים. בוגרי התכנית יכולים להשתלב כטכנאים במגוון מעבדות, בחברות סלולר וביצרניות בתחום וכן יכולים לפתוח קריירה עצמאית בענף.

הקורס מוכר למימוש הפיקדון לחיילים משוחררים. הוא נערך בשלוחת ג'ון ברייס הדרכה בתל אביב.

תכנית הלימודים

במהלך הכשרת טכנאים זו, התלמידים לומדים בהרחבה על מבנה מכשירי סמארטפון מגוונים ועל מערכות הפעלה שונות. הם מכירים שיטות ונהלים לעבודה במעבדה ובוחנים תהליכי ניהול תמיכה ושירות לקוחות. במהלך המסלול שמים דגש על מושגים חשובים בעולם התכנות והחומרה. בתחום התוכנה, המשתתפים מכירים גרסאות של מערכות ההפעלה למכשירי סמארטפון וטאבלט. בתחום החומרה נלמדים תהליכי תיקון המכשירים ופתיחתם, רכישה של חלקי חילוף מתאימים וכן נלמדות גישות לאפיון, זיהוי ותיקון יעיל של תקלות שונות במכשירי הסמארטפון.

מתכונת הלימוד

היקף הקורס 235 שעות לימוד. ניתן ללמוד במסלול בוקר או בתכנית לימודי ערב שבה מתקיימים מפגשים גם בימי שישי.

התכנית כוללת לימוד עיוני לצד תרגול מעשי של תחום החומרה. המשתתפים מתרגלים תיקון ופתיחה של מכשירים ומתנסים בתהליך התיקון של תקלות שונות. תרגול פרקטי זה כולל התקנה של מערכות הפעלה על מכשירים, תיקון מסכים וטיפול בתקלות במנגנונים וכפתורים. במהלך התרגול הם מתנסים בעבודה עם ציוד מעבדה מתקדם וחדיש וכך מתוודעים גם ליסודות בחשמל ובאלקטרוניקה. בתכנית שמים דגש גם על תחום חידוש המסכים שיש לו דרישה רבה בשוק הסלולר. התלמידים מתנסים בחידוש מסכים בעזרת מכונה מיוחדת וייעודית.

נושאי הלימוד
 

בין הנושאים שנלמדים במהלך הקורס נכללים:

 

 • מערכת ההפעלה iOS
 • פירוק והרכבת מכשירים
 • חשבונות גוגל במכשירים
 • עדכון גירסה וגיבוי נתונים
 • מערכת ההפעלה אנדרואיד
 • איתור תקלות בסמארטפונים   
 • ניהול מעבדה
 • גיבוי מכשירים
 • חשבון ענן של אפל
 • הלחמות דרג ג' ו - ד'
 • טיפול בתקלות תוכנה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


ג'ון ברייס הדרכה מציעים מגוון רחב של הכשרות מקצועיות בתחום המחשבים וההיי טק. בין הקורסים המוצעים ניתן לציין קורס פיתוח אפליקציות מובייל בסביבת אנדרואיד, קורס MCSA ניהול רשתות תקשורת וקורס מומחי אבטחת מידע וסייבר.

תנאי קבלה

המסלול יכול להתאים לאנשים בעלי זיקה טכנית, המבקשים להשתלב בעולם הסלולר וההיי טק. הוא מיועד למשתמשי סמארטפון שלהם זיקה טכנית וברצונם להכיר את הפן התכנתי והחומרתי של תחום טכנאות הסמארטפון. כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. הם צריכים לעבור ראיון אישי ומבחן פנימי במתמטיקה ובאנגלית טכנית.
 


תעודה

 

למשתתפים שעומדים בכל חובות הקורס ניתנת תעודת גמר מטעם ג'ון ברייס הדרכה. כדי לקבלה עליהם להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מן המפגשים ומשיעורי התרגול ולעמוד בכל משימות המסלול. כמו כן, הם צריכים לעבור מבחנים פנימיים ולהגיש את כל המטלות שניתנות במהלך הקורס.

 

בוגרי התכנית שעומדים בכל הדרישות זכאים גם לתעודת גמר שניתנת על ידי משרד הכלכלה לקורס "תחזוקה ותיקון מכשירי סלולר וסמארטפון" בהיקף 232 שעות.
 

אפשרויות עבודה

בוגרי הקורס יכולים לעסוק בתור טכנאי סלולר, הן בחברות המספקות שירותי תיקון והן באופן עצמאי. בג'ון ברייס הדרכה מחלקת השמה, המסייעת לבוגרי המכללה להשתלב בשוק העבודה.

 

למידע נוסף לחצו: ג`ון ברייס הדרכה | john bryce
עוד מסלולי לימוד - ג`ון ברייס הדרכה
Whatsapp Whatsapp