תואר בכלכלה וניהול התמחות בשוק ההון באקדמית ת"א יפו

שירות אישי - צור קשר

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

אהבת? שתף ב:

לימודי כלכלה וניהול בצירוף התמחות בשוק ההון באקדמית תל אביב יפו

תפקידו של שוק ההון הוא לאפשר לחברות לגייס הון מהציבור. זהו שוק תחרותי ומורכב אשר כדי להצליח להתנהל בו בחכמה ולהפיק רווחים ממנו, יש להבין היטב כיצד הוא פועל. התואר המשולב הכולל התמחות בשוק ההון מעניק לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי נרחב ומאפשר להם להשתלב ביתר מיומנות במסחר בשוק זה. המטרה של הלימודים היא להכשיר בעלי מקצוע בתחומי הכלכלה והניהול המתמחים בשוק ההון.

 

עם סיום התואר הראשון, נפתחים בפני בוגרי המסלול אפשרויות תעסוקה מגוונות במשק הישראלי והבינלאומי, במשרות מעניינות ונחשקות בתחומים רבים. התואר מעניק יתרון למועמדים לתפקידי ניהול בחברות ובארגונים השונים העוסקים בשוק ההון ומרחיב את ההזדמנויות העסקיות והאישיות של כל בוגר.


כמו כן, הניסיון שצוברים הבוגרים בתחום זה מאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי הכלכלה, הניהול והמימון במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם. זאת ועוד, ההתמחות בשוק ההון מאפשרת כל בוגר לנהל את השקעותיו האישיות באופן חכם יותר.

 

תכנית הלימודים

 

האקדמית מציעה לימודים לקראת תואר ראשון בכלכלה ובניהול בצירוף התמחות ייחודית בשוק ההון. מטרתה של ההתמחות היא להכשיר את הסטודנטים לעסוק במקצועות שונים בשוק ההון. תוכנית הלימודים משלבת פן תיאורטי המבסס ידע נרחב בתחום בד בבד עם פן מעשי המעניק כלים יישומיים.

 

במסלול זה ללימודי כלכלה וניהול מקבלים שלל כלים לניתוח מצב השוק ומתוודעים לשלל סוגי מכשירים פיננסים, חוקים בשוק הפיננסי וגורמים מרכזיים שועלים בו כיום. הלימודים מקנים לסטודנטים את הכלים הנדרשים להשתלבות בתפקידים בתחומי שוק ההון כגון יועצי השקעות, מנהלי תיקי השקעות, ברוקרים, אנליסטים ותפקידים נוספים.

 


מתכונת הלימוד


תוכנית הלימודים נפרסת על פני שלוש שנים. במהלך הלימודים על הסטודנט לצבור 112 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון בכלכלה וניהול בצירוף התמחות בשוק ההון. הלימודים בהתמחות מתחילים בשנה השנייה.

 

ההתמחות משלבת שלל תכנים פרקטיים שחושפים וכוללת גם התנסות מעשית בארגונים וחברות בתחום הפיננסי, כדי לחשוף את הסטודנטים הלכה למעשה לתהליכים ושיטות עבודה בשטח.

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במסגרת מסלול שוק ההון כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 

  • ניהול פיננסי
  • יסודות במימון
  • תורת ההשקעות
  • שוק ההון בישראל
  • הערכת שווי חברות
  • ניתוח דוחות כספיים
  • מסחר ומוצרים פיננסיים
  • ועוד
     

 

על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי כלכלה וניהול מתקיימים מסלולים והתמחויות נוספות כגון כלכלה וניהול בהתמחות יזמות, כלכלה וניהול בהתמחות ניהול המשאב האנושי ולימודי כלכלה וניהול בהתמחות נדל"ן. כל אחת מהתמחויות אלה מאפשרת לסטודנטים להעמיק בהיבט חיוני בעולם הפיננסי והעסקי.


נוסף על כך, ניתן למצוא עוד שלל תכניות לתואר ראשון ולתואר שני באקדמית תל אביב יפו. אלה כוללים לימודי מדעי המחשב, לימודי סיעוד, לימודי חברה ופוליטיקה, לימודי מדעי ההתנהגות ולימודי מערכות מידע. התכניות הללו מכינות את הסטודנטים לקראת השתלבות בתפקידים מבוקשים והן מכוונות לפן הפרקטי של המקצוע ולכלים הנדרישם לאנשי המקצוע בהתמודדותם עם אתגרים בחיי היום יום.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים להציג ציונים בבגרות ובפסיכומטרי, כאשר הקבלה נעשית על פי שקלו שני הציונים הללו. לקבלת המידע המדויק לגבי תנאי קבלה ללימודים מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד.

שכר לימוד

האקדמית מעניקה מלגות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים. שכר הלימוד במוסד זה הוא כשכר הלימוד האקדמי, המתעדכן מדי שנה.

 

תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה מוענק תואר ראשון BA בכלכלה וניהול מטעם האקדמית תל אביב יפו.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

מתוך פורום האקדמית תל אביב יפו

מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה של הספורט
רז יקיר
ללא תגובה
קבלה לתואר ראשון בסיעוד
עמית ינאי
ללא תגובה
סוג כיסאות בבניין כלכלה
נוי
ללא תגובה
ממוצע בגרות בקבלה למדעי המחשב
רון
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
מאור
ללא תגובה
מכינה לפני תואר במדעי המחשב
נועה
ללא תגובה
האם יש כיסאות סטודנט או שולחן רגיל בבניין ווסטון?
Noam
2 תגובות
האם בוגרי חינוך יכולים להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
ענת
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה ללימודי סיעוד?
קרינה
1 תגובות
קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני
טל
ללא תגובה
לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל אביב יפו
שני קוברובסקי
1 תגובות
הסבה ללימודי המשך בפסיכולוגיה רפואית מייעוץ חינוכי
נעמי וינברג
1 תגובות
איזה מסלולי תואר שני מוצעים באקדמית תל אביב יפו?
אילונה ירוסלסמקי
1 תגובות
קבלה לאחות מוסמכת לאחות מעשית בגיל 40+
טטיאנה
1 תגובות
דרישות קבלה לסיעוד באקדמית תל אביב יפו
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם