לימודים באקדמית תל אביב יפו
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > כלכלה > תואר בשוק ההון - האקדמית ת``א יפו

תואר בכלכלה וניהול התמחות בשוק ההון באקדמית ת``א יפו

שירות אישי - האקדמית תל אביב יפו

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

כלכלה וניהול בצירוף התמחות בשוק ההון במכללה האקדמית ת"א יפו

 

תפקידו של שוק ההון הוא לאפשר לחברות לגייס הון מהציבור. זהו שוק תחרותי ומורכב אשר כדי להצליח להתנהל בו בחכמה ולהפיק רווחים ממנו, יש להבין היטב כיצד הוא פועל. התואר המשולב הכולל התמחות בשוק ההון מעניק לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי נרחב ומאפשר להם להשתלב ביתר מיומנות במסחר בשוק זה. המטרה של הלימודים היא להכשיר בעלי מקצוע בתחומי הכלכלה והניהול המתמחים בשוק ההון.

קצת על המכללה האקדמית תל אביב יפו

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994 כיוזמה משותפת של אוניברסיטת תל אביב, עיריית תל אביב יפו והמועצה להשכלה גבוהה. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה.

 

מדוע ללמוד בתכנית ללימודי כלכלה וניהול בצירוף התמחות בשוק ההון דווקא במכללה האקדמית תל אביב יפו?
שוק ההון הינו בעל חשיבות מרכזית לכל פעילות כלכלית במשק המודרני. בעשור האחרון, הפך שוק ההון לשוק תחרותי ומורכב הדורש מקצועיות רבה מן המשקיעים בו. ההשתלבות בשוק ההון הדינמי והמעניין מספקת הזדמנויות תעסוקה רבות ומגוונות הן בשוק המקומי והן בשוק הבינלאומי.

 

המכללה האקדמית מציעה לימודים לקראת תואר ראשון בכלכלה ובניהול בצירוף התמחות ייחודית בשוק ההון. מטרתה של ההתמחות היא להכשיר את הסטודנטים לעסוק במקצועות שונים בשוק ההון. תוכנית הלימודים משלבת פן תיאורטי המבסס ידע נרחב בתחום בד בבד עם פן מעשי המעניק כלים יישומיים.

 

התוכנית ללימודי כלכלה כוללת קורסים מעניינים ומגוונים המקיפים קשת רחבה של נושאים כגון מיקרו כלכלה, מתמטיקה, טכנולוגיות מידע, הסקה סטטיסטית, חשבונאות, אקונומטריקה, תורת ההשקעות, מוצרים פיננסיים בארץ ובחו"ל, פרקטיקת מסחר בחדר עסקאות ועוד.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שלוש שנים. במהלך הלימודים על הסטודנט לצבור 112 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון בכלכלה וניהול בצירוף התמחות בשוק ההון. הלימודים בהתמחות מתחילים בשנה השנייה.

 

עם סיום התואר הראשון, נפתחים בפני בוגרי המסלול אפשרויות תעסוקה מגוונות במשק הישראלי והבינלאומי, במשרות מעניינות ונחשקות בתחומים רבים. התואר מעניק יתרון למועמדים לתפקידי ניהול בחברות ובארגונים השונים העוסקים בשוק ההון ומרחיב את ההזדמנויות העסקיות והאישיות של כל בוגר.

 

כמו כן, הניסיון שצוברים הבוגרים בתחום זה מאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי הכלכלה, הניהול והמימון במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם. זאת ועוד, ההתמחות בשוק ההון מאפשרת כל בוגר לנהל את השקעותיו האישיות באופן חכם יותר.

 

תנאי קבלה

 

זכאות לתעודת בגרות ועמידה בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, המכללה תשקול קבלה של מספר מצומצם של מועמדים ללא זכאות לתעודת בגרות וביניהם מועמדים בני 30 ומעלה, תלמידי תיכון מצטיינים שהוכיחו כשרון ויכולת בתחום האקדמי אותו הם מעוניינים ללמוד וחסרי תעודת בגרות שלמדו לימודים אקדמיים במוסד מוכר בארץ בהיקף של 30 ש"ס לפחות.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכללה האקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו: 


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English