רוצה פרטים על שופטי כדורגל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שופטי כדורגל - המקום שלך במגרש

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שופטי כדורגל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שופטי כדורגל
 
90 דקות של אחריות
 
תפקידו של השופט במשחק הכדורגל הוא לאכוף את חוקי המשחק, לדאוג להתנהלות התקינה במהלכו, ואף להכריע במקרים שבהם יש חילוקי דעות בין השחקנים בקבוצות השונות. על מנת לשמש כשופט כדורגל מוסמך בישראל, יש לעבור בהצלחה קורס שופטי כדורגל מטעם איגוד השופטים בארץ. בקורס ספורט זה לומדים את החוקים והתקנות הקשורים במשחק הכדורגל, ומוכשרים לקבל החלטות בהתאם לחוקים הללו – בזמן אמת.
 
תכני הלימוד
 
בקורס שופטי כדורגל הסטודנטים לומדים להכיר את חוקי המשחק על בוריים ולהתמצא בהם, לומדים על חלקי המגרש השונים ועל תפקידי השחקנים השונים, על האחריות של כל אחד מהם ועל החוקים המסוימים הרלוונטיים ביותר לגבי כל שחקן. כמו כן, הם לומדים כיצד אוכפים את החוקים בפועל, מתנסים במקרי מבחן לדוגמה ומדמים שיפוט הולם לאותו מקרה.
 
בנוסף, הסטודנטים בקורס לומדים את תחומי האחריות הנוספים של השופט, לפני המשחק ולאחריו, כגון בדיקת תקניותו של הציוד, של השערים ושל המגרש עצמו. כמו כן, הם לומדים כיצד לשמור על עמידה בגבולות זמני המשחק בהתאם לתקנות הקבועות באשר אליהם, מתי מפסיקים את המשחק, מה עושים בזמן פציעות של שחקנים, ועוד.
 
מתכונת הלימוד
 
הקורס נפרש על פני ארבעה או חמישה ימים מלאים ומרוכזים, החל משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים. במהלכו לומדים הסטודנטים את החוקים והתקנות באופן תיאורטי, ומתנסים באכיפתם בסיטואציות שונות בפועל. בתום הקורס נבחנים התלמידים על התיאוריות שנלמדו בקורס, על החוקים והתקנות, ועוברים מבחני כושר גופני. עם סיומו, הם נדרשים לעבור סטאז' מעשי שנערך בחניכתו של שופט מוסמך ובעל ניסיון, ולאחריו הם רשאים להתחיל לשפוט עצמאית במשחקים.
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
  • ההתאחדות לכדורגל – איגוד השופטים – מקיים קורסים אחת לשנה בדרך כלל, ועל פי רוב, בחודשי הקיץ. הקורס מתקיים בכמה אזורים בארץ בבתי ספר שונים, וכך ניתנת אפשרות לאנשים מכל חלקי הארץ להשתתף בו.

 

  • המכללה האקדמית אוהלו בקצרין – בה מתקיים קורס בשיתוף איגוד השופטים לכדורגל, במתכונת זהה. המכללה נמצאת באזור הצפון.
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
קורס שופטי כדורגל מיועד לנשים ולגברים חובבי כדורגל ובקיאים במשחק, המעוניינים לאפשר לעצמם לעסוק בו גם באופן מקצועי. המועמדים לקורס נדרשים להיות בני 16 עד 26 ובעלי כושר גופני תקין. בנוסף, הם יידרשו לעבור בדיקת מאמץ (ארגומטריה) באופן עצמאי, ולהמציא אישור רופא על כך. כמו כן, לא יתקבלו מועמדים בעלי עבר פלילי. במידה והמועמדים הם מעל גיל תיכון, הם יידרשו להציג תעודה המוכיחה סיום 12 שנות לימוד.
 
פרטים חיוניים נוספים
 
שכר הלימוד משתנה מעט בין המסלולים, והוא נע בין כ – 250 ₪ לקורס, ועד ל – 800 ₪. עם סיום הלימודים בקורס ומעבר מוצלח של החניכה, יזכו בוגריו בכרטיס שופט ובהסמכה לשיפוט בפועל. בחלק מן המסלולים מקבלים גם תעודת גמר והסמכה מטעם מוסד הלימודים עצמו. על פי רוב, שופטים מתחילים משולבים בשיפוט במשחקי ילדים נוער, ולאחר מכן מתקדמים לשיפוט בליגות הבוגרים למיניהן. בחלק מן המסלולים זוכים הסטודנטים מסיימי הקורס, גם בכניסה חופשית למשחקי הכדורגל המתקיימים בארץ.
 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על שופטי כדורגל?

רוצה לדעת יותר על שופטי כדורגל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס ספורט

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp