רוצה פרטים על לימודי רפואה בחו"ל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי רפואה בחו"ל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי רפואה בחו"ל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי רפואה בחו"ל

 

לימודי רפואה בכל מקום בעולים ידועים כלימודים ארוכים ומאתגרים המציבים תנאי קבלה גבוהים בהשוואה למקצועות אחרים, אבל כשמדובר בלימודי רפואה בחו"ל התנאים יכולים להיות נוחים יותר.

 

בעוד בארץ ניתן ללמוד רפואה רק במספר מצומצם של אוניברסיטאות ובהשוואה לכמות המועמדים רק מעטים מתקבלים ללימודי רפואה ומסיימים את המסלול בהצלחה, בחו"ל האפשרויות רבות יותר. מוסדות לימוד רבים מציעים לימודי רפואה ורבים ממוסדות הלימוד שמציעים לימודי רפואה בחו"ל עומדים בסטנדרטים אקדמיים גבוהים, חלקם מוכרים בארץ כך שבסיום הלימודים אפשר לגשת למבחן ההסמכה בארץ ולבצע גם את הסטאז' בארץ.

 

היכן לומדים לימודי רפואה בחו"ל?

 

לימודי רפואה ניתן ללמוד במגוון ארצות ביניהן איטליה, אוסטרליה, הונגריה, ספרד, פולין, רומניה ארה"ב, קנדה, צ'כיה ועוד, כשלפני בחירת מוסד לימודי רפואה בחו"ל חשוב לברר את תנאי הקבלה, האם הלימודים מתקיימים בשפה המקומית או בשפה האנגלית, האם הלימודים של אותו מוסד מוכרים בארץ על ידי האגף להערכת תארים במשרד החינוך, והאם מכירים את התכנית במשרד הבריאות.

 

כמה זמן נמשכים הלימודים?, מהו שכר הלימוד? ומה היא עלות המחיה הממוצעת במדינה הנבחרת. ישנם סטודנטים שאף מצליחים לעבוד בזמן הלימודים ולעזור במימון המחייה.

 

  • באוסטרליה ניתן ללמוד רפואה במספר אוניברסיטאות ברמה גובהה, תנאי הקבלה גבוהים ובדרך כלל דורשים תואר ראשון קודם. גם שכר הלימוד ללימודי רפואה באוסטרליה נחשב לגבוה לסטודנטים זרים.

 

  • בספרד ניתן ללמוד רפואה, כשתנאי הקבלה כוללים תעודת בגרות עם ציונים גבוהים ויש צורך לעבור מבחני קבלה בשפה הספרדית. בספרד לימודי רפואה מוצעים בשכר לימוד אטרקטיבי בהשוואה למדינות רבות באירופה ועלות המחייה גם היא נוחה.

 

אולם, אין ספק שאחת המדינה שהכי משתלמת ללמוד בה לימודי רפואה היא איטליה ויש לכך סיבות רבות. ראשית, מדובר במדינה מבוקשת מאוד בקרב סטודנטים מישראל, ורבים מהם מתקבלים ללימודי רפואה באיטליה כך שתוכלו ליהנות באיטליה מקהילה של סטודנטים ישראלים.

 

כמו כן, איטליה מציעה רמה אקדמית גבוהה מאוד, במיוחד בלימודי רפואה ולמעשה, ארבע אוניברסיטאות באיטליה המציעות לימודי רפואה מדורגות בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה (האוניברסיטאות הינן אוניברסיטת פאדובה, אוניברסיטת לה-ספיינצה ברומא, אוניברסיטת בולוניה ואוניברסיטת פירנצה).

 

שכר לימוד באיטליה

 

השיקול הכלכלי אף הוא רלוונטי למי שבוחר לימודי רפואה בחו"ל, בעיקר כיוון שמדובר בתחום לימוד מורכב הנמשך פרק זמן ארוך יחסית. באיטליה, מהבחינה הכלכלית, ניתן ליהנות משכר לימוד שנחשב בין הזולים בעולם (בין 400-1500 אירו לשנת לימודים) ובנוסף, יש אופציות רבות להגשת מלגות על בסיס הישגים או מצב סוציו אקונומי.

 

כמו כן, האוניברסיטאות באיטליה ידועות במערכת שעות גמישה יחסית. לימודי רפואה באיטליה יאפשרו לכם לשלב בין עבודה ללימודים וזמן לחיי חברה פעילים. הלימודים מתקיימים לרוב בין הימין שני לשישי בין השעות 08:30-16:00.

 

לימודי רפואה באיטליה נמשכים כשש שנים ואחריהם ניתן בהתאם לדרישות הקבועות בחוק לבצע שנת התמחות בארץ.

 

תנאי קבלה ללימודי רפואה באיטליה

 

המעוניינים בלימודי רפואה באיטליה יתבקשו להציג תעודת בגרות מלאה, פסיכומטרי ולעבור מבחן ידע באיטלקית. המבחן נערך במתכונת של ראיון אישי באוניברסיטה בה רוצים ללמוד. מבחני הקבלה המקצועיים ללימודי רפואה עוסקים בנושאים רלוונטיים ללימודי רפואה כמו פיזיקה, ביולוגיה, כימיה ומתמטיקה.

 

כדי לשפר את סיכויי הקבלה מומלץ לעבור מכינה ללימודים באיטליה המתקיימת למעשה בשני חלקים, כשהשלב הראשון של המכינה נערך ברמת אפעל או בחיפה ובו המועמדים מחזקים את השליטה בשפה האיטלקית וכן מקבלים כלים וידע מקצועי למבחנים המקצועיים.

 

השלב השני של המכינה נערך באיטליה וגם בו המועמדים לומדים איטלקית וידע מקצועי שיסייע להם להתמודד טוב יותר עם מבחני הקבלה. חלק ממוסדות הלימוד אינם דורשים ציון פסיכומטרי אלא ציון במבחן IMAT, ועל כן מאפשרים קבלה ללימודי רפואה גם ללא פסיכומטרי. רבים בוחרים להשתתף בקורסי הכנה לקראת מבחן זה, הבוחן יכולות חשיבה כמותית וכן ידע מדעי בתחומים שונים כגון ביולוגיה וכימיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי רפואה בחו"ל?

רוצה לדעת יותר על לימודי רפואה בחו"ל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי רפואה בחו"ל

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp