רוצה פרטים על אפיק מעבר - רפואה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אפיק מעבר ללימודי רפואה - האם זה כדאי?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר - רפואה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי רפואה
 
להיכנס בדלת האחורית
 
אולי המקצוע שידוע יותר מכל בדרישות הקבלה הנוקשות והתובעניות ללימודיו באוניברסיטה הוא מקצוע הרפואה. בין היתר, נדרשים המועמדים לציון סכם גבוה, ולעתים גם למעבר מבחן מו"ר או מרק"ם (מבחני אופי ומוטיבציה ייחודיים ללימודי רפואה). כמות מגישי המועמדות ומספר המתקבלים יכולים להשתנות בצורה משמעותית משנה לשנה בהתאם לטרנדים חברתיים, תיקונים במבנה הבחינה הפסיכומטרית ושינוי בסף הקבלה באוניברסיטאות. בכל אופן, המרוץ ההישגי בניסיון להדביק את הפער בין ציפיות האקדמיה ליכולות המועמדים נותר בגדר אתגר שמעטים יכולים לעמוד בו.
 
 
כדאי לעקוף?
 
רבים מן הנדחים בשלבי המיון של האוניברסיטאות בישראל בוחרים באחת מכמה דרכים עוקפות. חלקם פונים לרכוש את השכלתם בחו"ל. אחרים, העומדים בתנאי קבלה לחוגים קרובים לרפואה, מתחילים ללמוד באוניברסיטה בחוגים כמו: רפואת שיניים, סיעוד, רוקחות, ביולוגיה ומדעי החיים. בשלב מסוים, לאחר שרכשו ניסיון באקדמיה והצליחו להשיג ציונים גבוהים, הם עוברים למסלול הרפואה. אלא שהם לא תמיד נהנים מן הלימודים בנתיבים העוקפים, וכן מוסדות הלימוד נוטים להקשות את המעבר ממסלול אחר לתכנית הרפואה. כעת, ישנה אפשרות נוספת להתחיל את הלימודים במסגרת אפיק מעבר, ואנו ביקשנו לבדוק – במה בעצם מדובר.
 
תכנית ב' - אפיק מעבר
אוניברסיטת בר אילן (מכללת צפת) ואוניברסיטת תל אביב
 
מדובר בהסכמים מיוחדים שנחתמו בין האוניברסיטה הפתוחה ובין האוניברסיטאות בר אילן ותל אביב. במסגרת הסכמי אפיק המעבר ניתנת אפשרות רק למסיימי תארים ראשונים לעבור באוניברסיטה הפתוחה קורסי יסוד המשתייכים לתכנית האקדמית לרפואה באוניברסיטאות תל אביב ובר אילן. עמידה בציונים מסוימים בקורסים אלה מאפשרת קבלה לתכנית ארבע שנתית ברפואה. לא ראינו מידע על פטור הניתן על סמך הלימודים באוניברסיטה הפתוחה, אך באופן כללי הלימודים בה מקנים נקודות זכות מוכרות לתואר. המשך הלימודים אפשרי במכללת צפת של אוניברסיטת בר אילן או בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, במסלול הארבע שנתי הרגיל.
 
קורסי החובה הנדרשים לשם מעבר
 
אלה הם קורסי החובה הנדרשים לשם מעבר לתכנית במדעי הרפואה באוניברסיטאות בר אילן ותל אביב, על פי סדר מומלץ של למידה:
 
בשלב ראשון:
 
 • ביוכימיה א'
 • כימיה כללית
 • ביולוגית כללית א'
 • התא - מבנה ופעילות
 • מבוא לסטטיסטיקה והסתברות למדעים מדויקים
 
בשלב שני:
 
 • ביוכימיה ב'
 • עולם החיידקים
 • ביולוגיה כללית ב'
 • פיזיולוגיה של מערכות באדם
 • גנטיקה/ממנדליזם להנדסה גנטית
 
תנאי קבלה לאפיק מעבר ברפואה
 
הלימודים באוניברסיטה הפתוחה אפשריים עבור בעלי תואר ראשון במדעי הטבע או עבור בוגרי תואר אקדמי, שעברו השלמות בקורסים מקדימים הנדרשים ללמידה בקורסי אפיק המעבר. בנוסף, נדרשים מעבר של מבחן ידע ריאלי GRE, ועמידה במבחן חשיבה ומבחן מצבים.
 
אפשרות נוספת – אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
באוניברסיטת בן גוריון בנגב מאפשרים למי שהתנסו בלימודים אקדמיים (לא רק בוגרים) להתקבל לתואר במדעי הרפואה בהצגת ממוצע 95 לאורך שלושה סמסטרים רצופים או ממוצע 90 לאורך ארבעה סמסטרים רצופים, ובלבד שציון הפסיכומטרי אינו נמוך מ - 660. ייתכן ותידרשו להגיע גם לראיון קבלה.
 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אפיק מעבר - רפואה?

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר - רפואה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה

התקבלו 472 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא רפואה

"מי שחולמים ללמוד רפואה צריכים לדעת שמחכה להם דרך ארוכה אבל גם מרתקת מאוד לדעתי. אני חושב שזה המקצוע הכי יפה בעולם ועדיין חושב כך אחרי כל השנים שלי במקצוע.
במהלך ההכשרה של כל רופא עוברים במחלקות שונות ונתקלים במגוון דיסציפלינות, כך אנשים יכולים לבחור את מה שמעניין אותם ומתאים להם, בכל תחום הרופאים הם קצת שונים. בתחום הטראומה, צריך הרבה ביטחון עצמי ולהיות מישהו שלא נבהל בקלות. צריך להיות אדם שלא מפחד לעבוד בתנאים של חוסר וודאות."
ד"ר דרור סופר
כירורג ומנהל מערך הטראומה בבית החולים איכילוב
ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp