רוצה פרטים על הסבה - רוקחות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבה ללימודי רוקחות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הסבה - רוקחות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבה לרוקחות - כדאי?
 
שוק הרוקחות נתפס כאלטרנטיבה ריאלית לאלה שלא התקבלו ללימודי רפואה, או למסיימי תואר במדעי החיים, ביולוגיה או כימיה המחפשים לבצע הסבה מקצועית. מדובר בעבודה "עם רגליים על הקרקע", ושכר שנתפס כאטרקטיבי לצעירים. מדובר בעבודה דינמית הכוללת מפגש עם מגוון רחב של לקוחות, ועל כן נדרשים מהרוקח יחסי אנוש ברמה גבוהה.
 
 
יתרונות וחסרונות
 
בניגוד לדימוי היבש של המקצוע, לעתים קרובות נדרש מרוקח שיפגין שיקול דעת זהיר ומורכב, לצד שימוש בידע הנרחב שצבר במהלך לימודיו. הרוקח יכול לבחור אם להמליץ או לא להמליץ על תרופה מסוימת, על המינון הנדרש, ועל דרכי התמודדות נוספות עם מחלה כלשהי. מתוקף היכרותו הרחבה עם סוגי תרופות שונים, עליו לדעת גם לצפות תופעות לוואי אפשריות הנובעות משימוש במספר תרופות בו זמנית. לעתים, רוקח אף יכול למנוע נזק שעלול להיגרם ללקוח בגין מרשם לא מדויק או לא מתאים, הניתן לו על ידי הרופא.
 
מצד שני, מדובר בתחום בו רבים מחפשים להשתלב. מגזר אחד בו ישנה כמעט "אינפלציה" בפנייה לשוק זה, הוא המגזר הערבי. במציאות המצערת של ימינו, הרבה מאפשרויות העבודה סגורות בפני צעירי המגזר, וענף זה נותר פתוח בפניהם. אלה שאינם מתקבלים ללימודי רוקחות בארץ, פונים להכשרה בחו"ל.
 
הבעיה היא, שכתוצאה מכך שוק העבודה בתחום סובל מהצפה מסוימת, המתבטאת באפשרויות תעסוקה מצומצמות וירידה בשכר. רבים שאינם מצליחים להשתלב במקצוע, פונים להוראת כימיה, וכך גם שם נוצרת תחרות קשה. בכל זאת, לא בלתי אפשרי להשתלב בענף הרוקחות, במיוחד באזור המרכז בו היצע העבודות גדול יחסית.
 
מהן אפשרויות התעסוקה העומדות בפני אלה שסיימו הסבה לרוקחות?
 
עומדות בפני הרוקח מספר אפשרויות תעסוקה מלבד עבודה בבית מרקחת או קופת חולים. באפשרותו להתקדם לתפקיד רוקח קליני (רוקח בכיר המספק ייעוץ לרופאים ולמערכת הבריאות), לעסוק בתועמלנות רפואית, במחקר או בפיתוח בתעשיית התרופות. כמו כן, ניתן להשתלב בהכנות רוקחיות בבתי חולים, חישובים רוקחיים ובדיקת מרשמים.
 
מה לומדים במהלך ההסבה לרוקחות?
 
 • פרמקולוגיה
 • אנטומיה
 • כימיה אורגנית
 • ביוכימיה
 • כימיה מדיצינית
 • פתולוגיה
 • פרמקוקינטיקה
 • פיזיולוגיה
 • ביולוגיה של התא
 • אימונולוגיה     
 • היסטולוגיה (מבנה הרקמות)     
 • ועוד
 
איפה ניתן לבצע הסבה לרוקחות, ומהם תנאי הקבלה?
 
לימודי רוקחות מוצעים באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בן גוריון בנגב. אלה המעוניינים לבצע הסבה נדרשים בהצגת תואר "בוגר האוניברסיטה במדעים" (B.Sc) ממוסד מוכר בארץ, באחד מן התחומים - מדעי החיים, כימיה, רפואה, מעבדה רפואית, מדעים ביו רפואיים, רפואת שיניים, מדעי התזונה והמזון, כימיה תרופתית ומדעי החקלאות. הרבה מהידע הקודם שרכשו המועמדים יוכל לזכות אותם בפטורים במהלך הלימודים (תלוי כמובן במידת הרלוונטיות לתוכן הלימודים).
 
הקבלה ללימודים מבוססת על ממוצע 80 ומעלה בתואר הראשון, וציון פסיכומטרי 600 לפחות, בדגש על פרק החשיבה הכמותית. לעתים יש לעבור גם ראיון קבלה. הלימודים נמשכים שלוש שנים, וכוללים גם תקופת סטאז' במוסד מוכר על ידי משרד הבריאות.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה - רוקחות?

רוצה לדעת יותר על הסבה - רוקחות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית

התקבלו 85 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp