תואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

אהבת? שתף ב:

תואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש במחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל בשומרון


עם העלייה לשילובם של רובוטים בתהליכי הייצור בתעשייה ובזרועות הביטחון, גוברת גם הדרישה למומחים מיומנים בתחום הרובוטיקה. אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה תואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש, אשר נוגע בלב העשייה התעשייתית, מתכנון של אתרי אינטרנט ועד בתים חכמים ותהליכי ייצור אשר משלבים רובוטים ובני אדם שעובדים יחד כצוות. תכנית זו היא ייחודית לאוניברסיטת אריאל בשומרון ולמחלקה להנדסת תעשייה וניהול.


לאחר השלמת מסלול הרובוטיקה ניתן להשתלב כמומחים בהטמעה של רובוטים בתהליכי ייצור בארגונים אשר שואפים לעמוד בחזית הטכנולוגיה. עם השלמת מסלול הנדסת אנוש ניתן להשתלב בייעוץ לארגונים שונים, אשר מבינים כי הנדסת אנוש איכותית ויעילה היא תנאי לתפוצת מוצריהם. מהנדסי אנוש משתלבים היום בשלל ארגונים לפיתוח תוכנה, מכשירים ואתרים וכן בחברות ייעוץ לארגונים וליזמים.


תכנית הלימודים


במסגרת התואר השני ברובוטיקה ובהנדסת גורמי אנוש משלבים בין ענף הרובוטיקה לבין הנדסת האנוש באופן שמבטא את דרכי ההתבוננות הייחודיות של אנשי הנדסת התעשייה והניהול על התהליך. התואר השני בהנדסה שם דגש על שילוב של רובוטים בתהליכים וכן על שילובים בין בני אדם לבין טכנולוגיה.

 


תחומי התמקדות


התכנית לתואר שני מקנה לסטודנטים רקע תיאורטי רב והיא מעמיקה בשלל נושאים פרטניים בענפי הנדסת התעשייה והניהול, הסטודנטים יכולים לבחור מבין שני תחומים:

 

 

  • התמקדות רובוטיקה ומערכות ייצור ממוחשבות: התחום עוסק בתכנון של רובוטים שיפעלו בשיתוף עם בני האדם או במקומם. לטכנולוגיות אלה דרישה הולכת וגוברת בתעשייה. תהליך התכנון של רובוטים הוא מורכב ומשלב מהנדסים משלל תחומים, כגון הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה, אלגוריתמיקה ופיזיקה.

 

 

  • התמקדות הנדסת גורמי אנוש: זהו תחום שמתמקד בתכנון של מערכות כך שאנשים יצליחו להפעיל אותן. מהנדסים אלה משולבים היום בחברות הייטק, בתעשייה הביטחונית ובחברות ייעוץ והם מיישמים ידע בפיזיולוגיה ובקוגניציה בתכנון המערכות. הם אמונים על הידידותיות למשתמש של מוצרים שונים, מניווט במכשירי סלולר ובאתרים ועד לבתים חכמים ואף תאי טייס.


מתכונת הלימוד


זהו מסלול ללא תזה שנפרש על פני כשנתיים. במחלקה מתגאים בשלל פיתוחים חדשניים ובשלל מחקרים אשר מתבצעים על ידי סגל המחלקה במעבדות המתקדמות בענפי הנדסת גורמי האנוש, הרובוטיקה, המחשבים, האלקטרוניקה והחשמל, האוטומציה, הגיאומטריה החישובית וענפים נוספים.


סגל הוראה


לחברי הסגל המחלקה נושאי מחקר והוראה עדכניים וחדשניים אשר מייצגים את ההתקדמות הרבה בתחום זה בתעשייה בעולם ובארץ. בין הנושאים: רובוטים בעלי יכולות תנועה בדומה לבעלי חיים; רובוטים לניווט במרחבים עם מכשולים; גורמי אנוש בהפעלתן של מערכות באמצעות העיניים; מדדי סטרס לנהגים ולטייסים; השפעת טכנולוגיות מובייל בתחבורה על נהגים; בינה מלאכותית; אינטרנט של הדברים; מערכות לזיהוי ביומטרי; תזמון ושיבוץ; ניהול ייצור; אוטומציה תעשייתית וענפים נוספים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש, יש צורך בתואר ראשון בממוצע של לפחות 80, בדירוג בין 25% העליונים במחזור הלימודים. בוגרי לימודים בדיסציפלינות אחרות נדרשים לקורסי השלמה לפי החלטת הוועדה.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל החובות בתכנית ניתן תואר שני M.Sc. על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

קבלת ספרים למכינה קדם אקדמאית
בן
1 תגובות
עוד אפשר להירשם להנדסת תעשייה וניהול באוקטובר?
לין
1 תגובות
מכינה בפיזיקה - מבחן ללא קורס
נועם
1 תגובות
לאיזה תחומים אפשר להתקבל בלי פסיכומטרי?
אורלי
1 תגובות
התחשבות בקורסים של האוניברסיטה הפתוחה
דניאל
1 תגובות
קבלה להנדסת תעשייה וניהול
נאגי אמארה
1 תגובות
קורסי רשות לשנה א בסיעוד
דוד
1 תגובות
האם יש קורס פראמדיקים יג יד?
Tali
ללא תגובה
ראיון קבלה להסבה לעבודה סוציאלית
אריאלה
1 תגובות
קבלה לפיזיותרפיה על סמך ממוצע בגרות
לינוי
1 תגובות
דרישות קבלה למדעי המחשב באוניברסיטה
מטילד אנטון
1 תגובות
מסלול הארבע שנתי לרפואה
חי'ה
3 תגובות
קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטה
דגנית רובין
1 תגובות
מכינה מקוצרת במדעים מדויקים
דב גיטרמן
1 תגובות
לימודי רפואה בהפרדה לנשים
רחלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם