תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל

תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

 

הפיתוח הטכנולוגי המואץ גורם לתמורות משמעותיות בכל תחומי החיים, ובפרט בתעשייה. השילוב ההולך וגובר של טכנולוגיות מתקדמות, רובוטים ומכונות לומדות, מצריך מאנשי מקצוע בתחום הנדסת תעשייה וניהול להחזיק בהבנה מעמיקה של תהליכים טכנולוגיים והתפתחויות בתחומי האוטומציה, הרובוטיקה, וממשקי אדם ומכונה.

 

בתואר שני בתעשיית הנדסה וניהול באוניברסיטת אריאל, ניתן לרכוש ידע מקיף ועדכני המאפשר להישאר בקצב של ההתקדמות הטכנולוגית המהירה והשינויים התדירים שהיא גוררת באופני הייצור ובכלכלה.

 

תכנית הלימודים


הלימודים לתואר שני בהנדסה בתחום זה, מאפשרים לסטודנטים לפתח הבנה מעמיקה באופני העבודה בתעשייה, ובטכנולוגיות שבהן נעשה שימוש – כולל תהליכי ייצור בהם לוקחים חלק אנשים ורובוטים הפועלים יחדיו, בעבודת צוות.


תכנית הלימודים מתקיימת בשתי התמחויות: תואר שני ברובוטיקה, בהנדסת גורמי אנוש, וכן במסלול ייעודי בהנדסת ידע ונתונים. בכל אחת מההתמחויות הסטודנטים מעמיקים בסוגיות ובנושאים המרכזיים המעסיקים את החוקרים בתחום: כך למשל, במסגרת ההתמחות ברובוטיקה, הסטודנטים מעמיקים בנושאים כגון ממשקי אדם מכונה ושילוב רובוטים בתעשייה.

 

במסגרת התואר השני בהנדסת תעשייה וניהול בהתמחות גורמי אנוש, עוסקים בהתפתחויות עדכניות במחקר בתחום – שילוב טכנולוגיות מובייל בתחבורה, פיתוח יכולת תנועה אצל רובוטים, מערכות זיהוי ביומטרי, ועוד.


בהתמחות בהנדסת ידע ונתונים, הסטודנטים מקבלים היכרות מקיפה עם מגוון תחומים רלבנטיים, על מנת לרכוש טכניקות ניתוח מדעיות לעבודה עם נתוני עתק וביג דאטה, שמאפשרות להסיק מסקנות באמצעותן ניתן לייעל פעילותם העסקית של ארגונים. תכנית הלימודים כוללת סקירת סוגיות מרכזיות בתחומי המתמטיקה, הסטטיסטיקה, מערכות המידע ומדעי המחשב.


מתכונת הלימודים


המסלול עיוני, ללא כתיבת עבודת תזה, ונפרש על פני כשנתיים.


במחלקה פועלות מספר מעבדות מחקר מתקדמות בענפי הנדסת גורמי האנוש, הרובוטיקה, מדעי המחשב, האלקטרוניקה והחשמל, האוטומציה, הגיאומטריה החישובית וענפים נוספים.


על סגל ההוראה

 

לחברי הסגל המחלקה נושאי מחקר והוראה עדכניים וחדשניים אשר מייצגים את ההתקדמות הרבה בתחום זה בתעשייה בעולם ובארץ. בין הנושאים: רובוטים בעלי יכולות תנועה בדומה לבעלי חיים; רובוטים לניווט במרחבים עם מכשולים; גורמי אנוש בהפעלתן של מערכות באמצעות העיניים; מדדי סטרס לנהגים ולטייסים; השפעת טכנולוגיות מובייל בתחבורה על נהגים; בינה מלאכותית; אינטרנט של הדברים; מערכות לזיהוי ביומטרי; תזמון ושיבוץ; ניהול ייצור; אוטומציה תעשייתית וענפים נוספים.

 

על מוסד הלימודים


אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד לימודים להשכלה גבוהה, במסגרתו ניתן ללמוד לתואר ראשון ותארים מתקדמים במבחר תחומי ידע. בין היתר, באוניברסיטה זו מתקיימים לימודי תואר שני בהנדסה בתחומים כגון הנדסה כימית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת מכונות.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לתואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש, יש צורך בתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בממוצע של לפחות 80, בדירוג בין 25% העליונים במחזור הלימודים. כמו כן, על המועמדים להראות כי ברשותם פטור אקדמי מאנגלית, וכן 2 מכתבי המלצה מחברי סגל אקדמי במוסד הלימודים לתואר הראשון. ניתן להמיר אחד ממכתבי ההמלצה האקדמיים, אם יש ניסיון בפועל בתעשייה – במכתב המלצה מקצועי.

 

בוגרי לימודים בדיסציפלינות אחרות שעומדים בתנאים אלו, נדרשים לעמוד בפני ועדת קבלה. אם הם מתקבלים, הם עשויים להידרש להשתתף בקורסי השלמה.


תעודה

 

לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל החובות בתכנית ניתן תואר שני M.Sc. על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.


אפשרויות תעסוקה

 

מי שמעוניינים להתפתח מבחינה מקצועית, להעלות את רמת השכר שלהם, להתקדם לתפקיד חדש או להגדיל את תחומי האחריות בארגון בו הם פועלים, יכולים להיעזר בידע העדכני והרלבנטי הנרכש במהלך לימודי תואר שני זה, כדי לפתוח דלתות רבות נוספות לקריירה.


הנושאים הנידונים במהלך התואר נמצאים בראש סדר היום של תעשיית ההייטק: רכבים אוטונומיים, בינה מלאכותית, ביג דאטה ונתוני עתק, ניצבים בחזית של הפיתוח הטכנולוגי בימינו אנו. כך למשל, על פי הערכות של חברת IBM, כ – 90% מהמידע שנוצר על ידי האנושות אי פעם, נאסף בשנתיים האחרונות. התפתחויות אלו מעלות את הצפי לגידול במספר המשרות בתחום.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
Whatsapp Whatsapp