תואר רב תחומי במסלול תקשורת חזותית במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על רב תחומי במסלול תקשורת חזותית - עמק יזרעאל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודים רב תחומיים בתקשורת חזותית במכללת עמק יזרעאל

 

המכללה האקדמית, ע"ש מקס שטרן, ממוקמת באזור טבעי בליבו של עמק יזרעאל. המכללה מציעה מסלולי לימוד לתואר ראשון במגוון תחומים, וכן שני מסלולי לימוד לתואר שני. במכללת עמק יזרעאל פועל בית הספר "גורן" לתקשורת חזותית, המהווה מוסד מוביל בלימודי התחום בישראל. בית הספר לתקשורת מקיים פרויקטים מיוחדים בשיתוף פעולה עם מוסדות חשובים בארץ ובעולם כגון אמנסטי אינטרנשיונל, תאטרון הקאמרי בת"א, יקבי רמת הגולן, עמותת "עמקים ומרחבים" ועוד.

 

מהם לימוים רב תחומיים?

 

לימודים רב תחומיים הינו מסלול אקדמי המאגד ידע ממספר מקצועות בעלי מכנה משותף כלשהו. מטרת הלימודים הרב תחומיים הינה להעניק לסטודנטים תשתית רחבה של מיומנויות, אשר יסייעו להם להשתלב בשוק העבודה במגוון תפקידים אפשריים. תואר ראשון רב תחומי נלמד במוסדות להשכלה גבוהה בארץ במספר מסלולים כגון מדעי החיים, מדעי החברה, פסיכולוגיה, מנהל עסקים, תקשורת ועוד.

 

מה ההבדל בין מקצועות התקשורת והתקשורת חזותית?

 

לימודי תחום התקשורת עוסקים בהשפעות השונות של אופן תפקוד אמצעי התקשורת, והשפעתן על החברה המקומית והגלובאלית. במסגרת תואר ראשון בתקשורת נלמדים נושאים בסיסיים כגון פילוסופיה וסוציולוגיה, לצד לימודים ספציפיים לתחום התקשורת כגון התקשורת בהיסטוריה, התפתחויות טכנולוגיות, שימושי מחשב בתקשורת ומבחר קורסים בתקשורת משודרת (רדיו וטלוויזיה).

 

מסלול הלימודים בתקשורת חזותית נקרא בעבר לימודי עיצוב גרפי, ומתמקד בפן המעשי והעיצובי של התקשורת. במסגרת התקשורת החזותית נלמדים תחומים כגון איור, רישום, צילום, עיצוב דיגיטאלי ועוד. הסטודנטים, במסלול לימודי תקשורת חזותית, הינם על פי רוב אנשים בעלי אוריינטציה אומנותית, השואפים לתרגם את יכולותיהם העיצוביות לכדי תוצר פרסומי סופי. עם זאת, לא חייבים להיות אמנים בכדי להתקבל לתוכנית הלימודים לתקשורת חזותית במכללת עמק יזרעאל.

 

במסגרת הלימודים עוברים הסטודנטים קורסים מיוחדים אשר נועדו לפתח את עבודת הידיים שלהם, תוך מתן ביקורת בונה על ידי המרצים וחבריהם לכיתה.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון B.A רב תחומי במסלול לתקשורת חזותית, במכללה האקדמית עמק יזרעאל, נמשכת ארבע שנים. הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים תאורטיים, לבין התנסויות מעשיות בתחומי עיצוב שונים.

 

שיעורים העיוניים נלמדים בחדרי הרצאות גדולים, בעוד שהסדנאות המעשיות נערכות בקבוצות קטנות, תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט. לבוגרי המסלול תוענק, בנוסף לתואר האקדמי, גם תעודת מעצב גרפי.

 

התכנים הנלמדים במסלול לתואר ראשון רב תחומי, במסלול לתקשורת חזותית, חולשים על מספר תחומים כגון מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, תקשורת ועיצוב. במסגרת הקורסים בתקשורת חזותית נרכשות מיומנויות שונות כגון עיצוב אות (טיפוגרפיה), חשיבה יצירתית, בניית מודלים בתלת מימד ועוד.

 

להלן תחומי הלימוד בבית הספר לתקשורת חזותית:

 

לימוד המיתוג - תהליך המיתוג עוסק במציאת פתרונות יצירתיים להבדלת אדם או מוצר מקבוצת השווים לו. תהליך זה מבוצע על ידי תכנון מוקפד ושימוש באמצעים שיווקיים ופרסומיים, אשר ביחד יוצרים את המותג. קורסים הנלמדים במסגרת לימודי המותג הם סדרות למוצרי צריכה, תדמית וזהות תאגידית, עיצוב חומר שיווקי ועוד.

 

לימודי טיפוגרפיה - לימודי הטיפוגרפיה מתמקדים באות הכתובה, בשימושים השונים שלה ובעיצובה. בתהליך העיצוב מיוחסת חשיבות לכל פרט קטן המרכיב את התוצר הסופי אותו רואה הלקוח הפוטנציאלי, ולעיצוב האות יש חלק נכבד בתהליך. כל כרזה, כריכת ספר, שער מגזין או אתר אינטרנט מבססים את תדמיתם על הגופן והמראה הייחודי המבדיל אותם מכל השאר.

 

לימודי הצילום - הצילום הינו כלי המאפשר הבעה ודימוי בצורה ויזואלית. כל אחד מאיתנו מכיר את הביטוי "תמונה אחת שווה אלף מילים", המשקף את עוצמתו של הצילום ככלי להעברת מסרים. הסטודנטים ירכשו, במהלך לימודי הצילום, כלים להפקת התמונה היעילה ביותר לצורך משימתם, דרך צילום תמונות מבויימות ולא מבויימות, בתוך הסטודיו או מחוצה לו. בנוסף ילמדו הסטודנטים כיצד להשתמש בכלים לעיבוד תמונה, כדוגמת תוכנת המחשב "פוטושופ", בכדי להעצים את המסר אותו הם שואפים להעביר.

 

לימודי איור - האיור מאפשר הבעה של מסרים בצורה ויזואלית ונוחה לעין. כל הרעיונות המתורגמים מאוחר יותר לקמפיינים פרסומיים, מתחילים באיור הממצה את המסר אותו רוצים להעביר. האיור הינו כלי המאפשר ביטוי ייחודי למאייר, על ידי סגנונו האישי.

 

לימודי ניו מדיה ואינטראקטיב - אין עוררין על כך שהעולם הדיגיטאלי הינו העתיד בתחומים רבים, וכך גם בתחום התקשורת החזותית. בעוד שבעבר עריכת סרטים ותמונות היו נעשים על ידי גזירה פיזית והדבקה של חלקים שונים ביצירה, היום נעשים תהליכים אלה על ידי שימוש בתוכנות מחשב מתקדמות. במסגרת לימודי האינטראקטיב ילמדו הסטודנטים קורסים בנושאים מרתקים כגון פיתוח ועיצוב משחקי מחשב, אתרי אינטרנט, אנימציה וממשקי תוכנה שונים.

 

תנאי קבלה

 

על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה לתוכנית לתואר ראשון רב תחומי:

 

 • תעודת בגרות מלאה
 • מעבר הבחינה הפסיכומטרית

 

לאחר שעמדו בדרישות אלה, יוזמנו המועמדים ליום מבחנים בבית הספר, במהלכו יקבלו גם עבודת בית. לאחר יום המבחנים יוזמנו המועמדים לראיון בו ידרשו להציג את עבודת הבית, לצד תיק העבודות האישי שלהם.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

חוות דעת של סטודנטים על רב תחומי במסלול תקשורת חזותית - עמק יזרעאל

התקבלו 9 דירוגיםבציון ממוצע: 3.3 מתוך 5

המכללה האקדמית עמק יזרעאל
03/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שאין תקציב לחוג שלנו הראש חוג שלנו לא משקיע לנו בציוד נורמלי לחוג.אין סיבסוד חומרים והדפסות והכל יק קרא עוד...

על הקמפוס

הקאמפוס בסדר כזה.אין בו משו מעניין במיוחד.פשוט רגיל כזה

טיפים

עדיף להם להרשם בויצו ולא בעמק יזראעל. בעמק יזראל אמנם יותר קטן אז יותר נחמד בקטע הזה.


ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

התייעצות בנוגע לשינוי כיוון בקריירה
יעקב
ללא תגובה
תואר שני במסלול שנתי
אורטל
1 תגובות
תואר שני עם שני ילדים
ספדי יאהא
1 תגובות
ייעוץ לימודים לאמהות
Inna
1 תגובות
הכשרה לתחום customer success
פז
1 תגובות
תואר שני בייעוץ ללא תואר בחינוך
אפק מכלוף
1 תגובות
צריך הכוונה/ייעוץ לימודי
מור
3 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp