תואר ראשון רב תחומי במכללת תל חי

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון רב תחומי במכללת תל חי

לימודים רב תחומיים BA במכללה האקדמית תל חי

לגעת בכל העולמות


אופקים רחבים הם כלי שיכול לסייע לא רק בחיים האישיים אלא גם יכול להוות דרך לקידום הקריירה. ידע בתחומים רבים עוזר לעובדים לפתח דפוסי מחשבה גמישים ועוזר להם להבין את ההיבטים השונים של סביבת העבודה. תואר רב תחומי יכול להוות יתרון לבוגרים על פני מועמדים אחרים ללא תואר בשוק העבודה והוא יכול לעזור גם בפתיחת דלתות להמשך לימודים לתארים מתקדמים.

 

במכללה האקדמית תל חי ניתן ללמוד בתכנית לימודים רב תחומיים. מטרת הלימודים היא לספק השכלה רב תחומית רחבה בנושאים רבים וחשובים לכמה שיותר סטודנטים המתעניינים בעולם מדעי הרוח ובמדעי החברה תוכנית הלימודים לתואר היא מגוונת, מאתגרת ומקיפה וכך הסטודנטים רשאים לעצב את התכנית על פי מטרותיהם ותחומי העניין שלהם. תכנית זו מספקת לסטודנטים בסיס אקדמי להמשך לתואר שני, לתעודת הוראה ולמסלולי לימודי תעודה בשלל תחומים.

תכנית הלימודים

 

הלימודים מאפשרים לסטודנטים להעמיק במגוון ענפים במדעי החברה והרוח. המכללה מציעה שתי חטיבות, שככל אחת מהן מכילה כמה מקבצי התמחות מהם ניתן לבחור.

 

 • חטיבה למדעי ההתנהגות - חטיבה זו כוללת מקבצים דיסציפלינריים בענפים סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה ולימודי מגדר.

 

 • חטיבת אדם, מדינה ושינוי חברתי - חטיבה זו כוללת מקבצים דיסציפלינריים בהיסטוריה, לימודי ארץ ישראל, פוליטיקה וממשל. כמו כן, ישנה אפשרות ללמוד במקבץ לימודי סביבה ובמקבץ פילוסופיה.


מתכונת הלימוד

 

לימודים רב תחומיים נמשכים כשלוש שנים. בשנה א' נלמדים קורסי חובה במקבצי החטיבות. בשנה ב' נלמדים קורסים מתקדמים במקבצים ובשנה השלישית מתקיימים לימודים מעמיקים וכן סמינריונים במקבצי החטיבות.


הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי. המסלול החד חוגי מתאים גם לעובדים בשירות הציבורי, לעובדים במערכת החינוך ולעובדים בכוחות הביטחון.


המסלול הדו חוגי להעשרה מיועד למעוניינים להעמיק את הידע שברשותם מעבר לחוג שנבחר. ניתן לשלב עם לימודי פסיכולוגיה, לימודי חינוך, לימודי מזרח אסיה, לימודי שירותי אנוש, לימודי מדעי המחשב או לימודי כלכלה וניהול.

 

כמו כן, מתקיים מסלול מיוחד לאנשים עובדים, שנערך בשילוב עם החוג לשירותי אנוש. הוא כולל עשרה סמסטרים, שיעורים מתקיימים אחר הצהריים באחד מימי השבוע, ובימי שישי בבקרים.

 

לימודים בסמסטר אביב


סטודנטים בחוג ללימודים רב תחומיים יכולים להתחיל ללמוד בסמסטר אביב. סטודנטים במסלול זה יכולים ליהנות מתנאי לימוד נוחים ומאפשרות להיחשף לאקדמיה בהתאם לקצב שלהם. כך הם יכולים לכתוב את הסמינריון בתנאים עמוסים פחות במהלך השנה השלישית ולקדם את לימודי האנגלית.


משך התכנית הוא שבעה סמסטרים, בעקבות מבנה הקורסים השנתיים. מערכת השעות בתכנית נבנית על ידי המזכירות לפי אילוצי מערכת השעות ועל בסיס מקום פנוי. סטודנטים צריכים להשתבץ לקורסי הבחירה ולקורסי האנגלית באופן עצמאי.

 

נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה של הרגשות
 • מגדר במדעי ההתנהגות
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • מהפכות בתקופה המודרנית
 • מבנה חברתי במדינת ישראל
 • אבולוציה תרבותית של האדם
 • תקשורת וגישור בקונפליקטים    
 • סטטיסטיקה
 • חינוך לקיימות
 • מוח והתנהגות
 • אקטיביזם מגדרי
 • גיאוגרפיה של הגליל
 • עסקים בעידן הגלובלי    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית תל חי, הנמצאת באזור אצבע הגליל, לומדים אלפי סטודנטים מדי שנה. המכללה הוכרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה כמוסד הרשאי להעניק תואר ראשון וניתן ללמוד תחומים רבים כגון: לימודי פסיכולוגיה, לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה וניהול, לימודי מדעי המחשב, לימודי חינוך, לימודי עבודה סוציאלית ולימודי שירותי אנוש. כמו כן, מתקיימים מסלולים שונים לתואר שני במכללה, בתחומי המדעים ומדעי החברה. המכללה מעניקה מדי שנה מלגות לאוכלוסיות מגוונות על פי קריטריונים משתנים, למשל לסטודנטים מצטיינים או על סמך נזקקות כלכלית.

 

תנאי קבלה


הקבלה לחוג מותנית בעמידה בתנאי הקבלה של המכללה ברמה הנדרשת על ידי החוג. המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי, המכללה עורכת שקלול של ממוצע הבגרות והציון בפסיכומטרי. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד כדי לקבל את כל הפרטים המדויקים לגבי תנאי הקבלה.

 

תעודה


לבוגרי התכנית שעומדים בכל חובותיהם מוענק תואר ראשון BA בלימודים רב תחומיים מטעם המכללה האקדמית תל חי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי
חוות דעת של סטודנטים על תואר רב תחומי - תל חי
התקבלו 38 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

מכללת תל חי
18/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את הגיוון הדמוגרפי והמגזרי אני אוהב את האוירה האקדמית ואת הגישה של המוסד לגבי הדברים הללו. קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס יפיפה עם נוף מדהים מסביב.אין חלונות בכיתות, התיקרה גבוהה והמדרגות נוחות כדי למנוע מאמץ

טיפים

ממליץ ללמוד במיכללה תל חי. אני מאד אוהב את המכללה, נהנה מהלימודים ומהמרצים

מכללת תל חי
29/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

קושי רב ראש בקיר אין מקרי ביניים ייימימייחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח קרא עוד...

על הקמפוס

לצמצמצצחחחחצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצמצצצצצצצצצצצצצצצצצצ

טיפים

פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחצחחחחחחחחחחחחצחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp