לימודים רב תחומיים במדעי החברה והרוח במכללה האקדמי אחוה

המכללה האקדמית אחוה

לימודים רב תחומיים במדעי החברה והרוח - המכללה האקדמית אחוה

 

יוצרים את ההווה

 

העולם שלנו הפך תוך עשרות שנים ספורות לכפר גלובלי שבו הגבולות בין עמים, לאומים ותרבותיות מטשטשים והופכים ללא ברורים. האמנות והתרבות הוויזואלית משקפים את השינוי שחל בחברה האנושית ודרכם אפשר לחקור תהליכים, תמורות והתפתחויות לאורך השנים, וגם לתהות על מגמות עתידיות שמחכות לאנושות.

 

המכללה האקדמית אחוה מציעה תכנית לימודים רב תחומיים ובמסגרתה גם חטיבות שונות: משאבי אנוש, סביבה וקיימות, חינוך, סוציולוגיה וספרות עברית. תכנית זו מותאמת לאנשים עובדים ומאפשרת טעימה מענפים מגוונים במדעי החברה ומדעי הרוח. כך יכולים הסטודנטים להרחיב את האופקים ולרכוש סל עשיר של כלים שיכול לסייע להם בשוק התעסוקה העכשווי, בו בעלי השכלה רב תחומית יכולים לקבל יתרון.


תכנית הלימודים


במסגרת חטיבת החינוך מתמקדים בהוראה בחברה רב תרבותית ובדרכים לעידוד כבוד הדדי וצדק חברתי.

 

במסגרת החטיבה ללימודי סביבה וקיימות הסטודנטים מתמקדים בפיתוח בר קיימא, בצדק סביבתי וחברתי, באנרגיה מתחדשת ומכירים שלל מערכות אקולוגיות ובאופן שימורן ושיקומן. הם לומדים על השפעות הסביבה על בריאותו של האדם, על חקלאות תומכת סביבה ועל נושאים נוספים.

 

במסגרת החטיבה במשאבי אנוש, הסטודנטים שמים דגש על זווית הראייה של מנהל משאבי האנוש שמעוניין לברור ולגייס עובדים מתאימים לרוח הארגון ולתפקיד, לקדם את תפוקת הארגון ולהגדיל את שביעות רצון העובדים. כמו כן לומדים על הפרספקטיבה של העובד המבקש למצוא סיפוק ואתגר בעבודתו ולקבל תגמול הוגן ויחס מכבד מצד המעסיק. הקורסים בחטיבה זו מועברים על ידי מומחים בתחום.

 

במסגרת החטיבה בספרות עברית שמים דגש על התפתחות הספרות העברית בשלושה מוקדים - מדרש, ספרות עממית וספרות חדשה. קורסי הבחירה מציגים את הפנים המורכבות של החברה הישראלית ואת הזהויות שמתקיימות בה כפי שאלה מעוצבות בספרות, כגון מתח בין מזרחים ואשכנזים, בין יהודים וערבים ובין מרכז לפריפריה. הסוגיות נבחנות דרך קריאה בשלל סוגים ספרותיים.

 

במסגרת החטיבה בסוציולוגיה, הסטודנטים מתמקדים בכלים להבנת שינויים מואצים בחיינו, בפוליטיקה, בכלכלה, בטכנולוגיות רפואיות ובאמונות דתיות, בהשפעות השימוש באינטרנט על הבחנה בין מציאות ודמיון ועל דפוסי יחסים חברתיים ותפישות משפחה, גוף ומגדר.

 

 

 

מתכונת הלימוד

 

משך המסלול כשלוש שנים. התכנית מותאמת במיוחד לצורכיהם של אנשים עובדים ובעלי משפחות ומתקיימת כמסלול לימודי ערב. היא מחולקת לשלושה סמסטרים בכל שנת לימוד, כולל לימודים בקיץ.

 

נושאי הלימוד

 

  • ייצוגי האחר בספרות ילדים
  • ניהול משאבי אנוש בעידן הגלובלי
  • הערכת ביצועי עובדים ומיון עובדים
  • חברה, פרט וחיי יום יום בעידן הפוסט מודרני    
  • חינוך רב תרבותי
  • חקלאות תומכת סביבה 
  • חשיבה יצירתית בחינוך    
  • ועוד


על מוסד הלימוד

 

המכללה מציעה שלל תכניות לימוד ובהן גם מסלולי לימודי חינוך ותכניות לימודי מדעים. בין התכניות שניתן ללמוד במכללה נכללות לימודי מדעי החיים, לימודי מערכות מידע, לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד ולימודי פסיכולוגיה. כמו כן פועלות מכינות קדם אקדמיות שונות שמיועדות למי שאינם עומדים ברף הנדרש לקבלה למסלולי הלימוד. אלה כוללות מכינה למדעים, מכינה לפסיכולוגיה, מכינה לחינוך ותכנית השלמת בגרויות.

 

תנאי קבלה

 

לתכנית זו מתקבלים בעלי בגרות מלאה שממוצע הבגרויות שלהם 85 לפחות וברשותם בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות. בעלי ממוצע נמוך יותר יכולים להתקבל כשבידם ציון סכם של 400 לפחות. מועמדים שגילם 40 ומעלה ואין בידם בגרות מלאה יכולים להתקבל בכפוף למעבר מכינה ייעודית ואינם נדרשים לפסיכומטרי.

 

מוסד הלימוד מציע תכנית הכנה לבני 30 מעלה שמשמשת תחליף לתעודת הבגרות. נוסף על כך פועל מסלול "הזדמנות שנייה" להכנה ללימודים הרב תחומיים שמתאים למי שמתגוררים בסביבת המכללה, מסלול זה מעניק גם מלגות לימוד.

 

תעודה

 

לסטודנטים המסיימים את הלימודים בהצלחה מוענק תואר ראשון BA בלימודים רב תחומיים מטעם המכללה האקדמית אחוה. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

חוות דעת של סטודנטים על אחוה - רב תחומי בחברה ורוח

התקבלו 8 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
05/01/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את המרחבים, והירוק.

על הקמפוס

הקפיטריה הקודמת הייתה הרבה יותר מזמינה ונעימה. ההנהלה והמזכירות שרותיים ומסבירי פנים.

המכללה האקדמית אחוה
11/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת מוסד לימודים כי רק ע"י לימודים נוכל להתקדם בעתיד

על הקמפוס

בסך הכול המקום נעים, ויכולים לעשות אותו יותר נעים ע"י ניקיון , השירותים מאוד לא נעימים וקשה להכנס לש קרא עוד...

טיפים

שיבואו ללימוד בכף כי יש מרצים טובים באחוה, ואווירה של המיכללה מאוד מעודדת ללימוד


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית אחוה

האם אפשר להחליף קורס חובה אחד באחר?
N
ללא תגובה
איזה קורסים מוכרים לגמול השתלמות?
ענת אהרן
ללא תגובה
חינוך מיוחד - שינוי שכבת גיל
הילה
1 תגובות
תואר ראשון רב תחומי
עליסה מרוז
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה לקלינאות תקשורת?
אורית
1 תגובות
האם יש לימודי ניתוח התנהגות במכללת אחוה?
בעור קרן אור
1 תגובות
קורסים לגמול השתלמות במכללת אחוה
שירה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp