תואר ראשון רב תחומי באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון רב תחומי באוניברסיטת אריאל

לימודים לתואר רב תחומי במדעי החברה והרוח באוניברסיטת אריאל בשומרון


לא פעם, סטודנטים נמצאים בהתלבטות היכן ניתן למצות את הכישורים הלימודיים ואת הסקרנות האינטלקטואלית שלהם. במחלקה ללימודים רב תחומיים של אוניברסיטת אריאל בשומרון עוסקים במגוון רחב של נושאים, מה שמציע יתרון גדול לסטודנטים שמתלבטים בין מספר חלופות לימודיות.


לימודים רב תחומיים באוניברסיטת אריאל מובנים בהתאם לצורכי המשק, עבור מועמדים ללימודים שמלבטים בין חלופות לימודיות ומעוניינים לרכוש השכלה מגוונות, בלי להתמחות בהכרח בתחום ידע מסוים. כמו כן, הם מתאימים למי שמחפשים חלופות אקדמיות שיכולות לקדם אותם במסלולי ניהול, במגזר הציבורי והפרטי כאחד. הם מיועדים גם לסטודנטים מצטיינים, שמייעדים עצמם ללימודים לתארים מתקדמים ומעוניינים לנצל נכון את שנות הלימודים ולצמצם אותן ככל שניתן.


בוגרים התואר יכולים להשתלב בתעסוקה לפי חטיבות הלימוד שבחרו בהן, כגון ניהול וארגון משאבי אנוש, כלכלה וחטיבות נוספות. הם יכולים להמשיך לתואר שני בתחומי החטיבות השונות, באוניברסיטת אריאל או במוסדות אקדמיים אחרים בארץ או בחו"ל. סטודנטים מצטיינים יכולים כבר במהלך השנה השלישית ללימודים ללמוד קורסי השלמה לתואר השני ולקבל יתרון במסלול מצטיינים לתואר שני במנהל עסקים (אשר מציע לסיים שני תארים בארבע שנים במקום חמש), או במסלול מצטיינים ישיר לתואר שני במחלקה למורשת ישראל עם תזה.


תכנית הלימודים


כל אחת מן המחלקות בפקולטה למדעי החברה והרוח באוניברסיטה מיוצגת בחטיבת לימודים במחלקה הרב תחומית. צירוף בין החטיבות השונות מרכיב את תכנית הלימודים: כלכלה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, קרימינולוגיה, תקשורת, מדע המדינה, פסיכולוגיה, חינוך, מורשת ישראל ומשאבי אנוש. במחלקה מתקיימים כמה מסלולים מובנים, אולם הסטודנטים יכולים גם להרכיב לעצמם תכניות ייחודיות בהתאם לצורכיהם, יכולותיהם ונטיות לבם.


נוסף על כך, על ידי השלמת תוספת שעות קטנה, הסטודנטים יכולים ללמוד בתכנית ללימודי תעודה בביקורת פנים. תעודת מבקר הפנים מוענקת בשיתוף על אוניברסיטת אריאל ולשכת מבקרי הפנים.


מתכונת הלימוד


לימודים ממוקדי ניהול


נוסף על חטיבות הלימוד, המחלקה הרב תחומית הבנתה לימודים ממוקדי ניהול, בהתאם לצורכי הניהול המודרני. תכנית זו באה לספק לסטודנטים כלים להתמודדות עם התחרות בשוק הפרטי והציבורי. עבור סטודנטים שמייעדים עצמם לתפקידים ניהוליים במגזר העסקי והפרטי יכולים ללמוד במערכת לימודית שמעניקה להם ערך מוסף בתחרות מול מועמדים אחרים ובהתמודדות שצפויה להם כמנהלים. הלימודים מורכבים מחטיבה במשאבי אנוש, שבה לומדים את יסודות הניהול ומקבלים תעודת מומחה במשאבי אנוש שמשותפת לאוניברסיטת אריאל ולעמותה הישראלית למחקר ולפיתוח משאבי אנוש. נוסף על כך, הלימודים כוללים מקצועות ניהוליים כגון ניהול עסקי וכלכלה וקורסים יסודיים במשפטים.


עבור סטודנטים שמעוניינים להתמקד בניהול בסקטור הציבורי הדגש מעט שונה ולצד התחום הניהולי הם מתמקדים במדעי המדינה ובקורסים במנהל ציבורי. סטודנטים מצטיינים שלומדים בחטיבה למשאבי אנוש מקבלים לאחר מעבר ראיון אישי אפשרות לקחת חלק בקורס סמינריוני בו חווים פרקטיקום, עבודה מעשית במחלקה למשאבי אנוש בארגון אליו הם מופנים על ידי המחלקה. דרך שילוב העבודה המעשית והלימודים האקדמיים מקבלים נדבך נוסף בארגז הכלים.


לימודים לסטודנטים מצטיינים


סטודנטים המוכיחים יכולות הולמות בלימודים ועומדים במהלך השנתיים הראשונות ברף הכניסה לתואר שני יכולים לקחת בשנה השלישית קורסי השלמה לתואר השני וכך להשיג יתרון באפיקים שונים - תואר שני במנהל עסקים, אותו ניתן להשלים תוך ארבע שנים מיום חוק הלימודים; או תואר שני מחקרי במחלקה למורשת ישראל, סטודנטים מצטיינים שמוכיחים עצמם בסדנת מחקר ייעודית יכולים להתחיל ללמוד לתואר שני כבר בשנה השלישית לתואר הראשון ולכך לקצר את תקופת ההכשרה.


מסגרת הלימודים לקבוצות וליחידים


המחלקה הרב תחומית מציעה מסגרות שונות, שמנגישות את הלימודים למנהלים ולעובדים, כקבוצות או כבודדים. מי שסדר הים שלהם תלוי במקום העבודה יכולים לרכז את השיעורים ליום שבועי אחד, וללמוד ביום מלא בימי שישי. כמו כן, ישנה מערכת הקרויה "סוף שבוע אקדמי", שבה נערכים שיעורים בימי חמישי ושישי. מסגרות אלה מאפשרות להשלים תואר ראשון גם למי שמצויים כבר במעגלי המחויבות השונים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודים לתואר רב תחומי כוללים ציון קבלה משולב של לפחות 500. יש צורך בציון ממוצע של לפחות 85 בבגרויות. מוסד הלימוד שם דגש גם על ההישגים ביחידות הבגרות הריאליות. הנדסאים מדופלמים יכולים גם הם להתקבל לתכנית זו. כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות הישר למוסד הלימוד.


תעודה


בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תואר ראשון רב תחומי B.A. שמוענק מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. באפשרות הסטודנטים לשלב את הלימודים בחטיבת כלכלה במחלקה הרב - תחומית יחד עם תעודת הוראה בניהול עסקי.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - תואר רב תחומי
התקבלו 19 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

דליה

14/02/2019
5/ 4

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את היחס האישי , ההווי שקיים באוניברסיטה וחיים החברה

על הקמפוס

אחלה מקום לא גדול ולא קטן מידי אחלה וויב חיי חברה

טיפים

תשבו על התחת ותלמדו ,אם יושבים לומדים מצליחים . ולא להבריז זה 3 שנים וזהו. אז יאללה

נעמה

25/10/2018
5/ 3

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אוהבת את דרכי ההגעה אוהבת את החברה והאחווה בין הסטודנטים

על הקמפוס

מבנה מאובזר , אם כי לעיתים אין הגיון בשיבוץ מבחינת מרחק וזמן הגעה מהרצאה להרצאה

טיפים

ממליצה להמשיך לעבוד ולנסות ללמוד במסלול יעודי. כמובן לא כל מסלול לימודים ואוניברסיטה מתאימים. לא צר קרא עוד...

הודיה

12/02/2018
5/ 5

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שלום, אני מאוד אוהבת את המרצים שמגיעים לאוניסרסיטה ואת הידע שהם מעבירים במשך הסמסטר. הבעיה היחידה  קרא עוד...

על הקמפוס

בקמפוס יש בערך 30 בניינים קמפוס עליון ותחתון ההתמצאות היא מאוד קלה וידועה ישנם מפות המראות לך לאן לג קרא עוד...

טיפים

תגשו ללימודים ברגע שיש לכם סכום כסף שיספיק לכם לכל התקופה כי השכר של הלימודים לא מסתיים רק ב12000 ש" קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp