תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל מדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל מדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל מדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה

 

התוכנית משותפת לתואר ראשון ושני באוניברסיטת חיפה?

 

כיום, קיימת הכרה גוברת וגדלה, כי הסטודנטים בפקולטה למשפטים צריכים גם הכשרה מעבר ללימודי המשפט, פסקי הדין והחוקה. בעולם של ימינו, כדי לעסוק בתחום המשפט באופן אופטימאלי, על בוגרי התואר הראשון להרחיב את ידיעותיהם גם בתחומי דעת נלווים בעלי קשר לעולם המשפט.

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון ותואר שני הינה תוכנית משותפת של הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה וחוג נוסף, הנבחר על ידי הסטודנט. במהלך לימודי משפטים לתואר ראשון, רשאים הסטודנטים לבחור קורסי בחירה שאינם משפטיים, בחוג אחר, כגון: מנהל מדיניות ציבורית. הלימודים בחוג הנוסף מהווים בעצם את קורסי ההשלמה לתואר השני ובמקביל ללימודים בשנה השלישית והרביעית בפקולטה למשפטים, יוכלו הסטודנטים לסיים את התואר השני בחוג הנוסף.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת הלימודים בתוכנית זו היא לאפשר לסטודנטים בלי יכולות למידה גבוהות, בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה, לרכוש ידע נוסף בתחום המנהל ומדיניות ציבורית. הסטודנטים בתוכנית זו מרחיבים את השכלתם בתחום נוסף ויכולים בתום הלימודים לעשות שימוש בידע שרכשו, לפיתות קריירה בתחום המשפט ועריכת הדין בשירות הציבורי או הפרטי.

 

 

מה לומדים?

 

התוכנית ללימודי תואר ראשון במשפטים בשילוב תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מתמקדת בניתוח השילוב שבין פוליטיקה ומשפט, בקביעת מדיניות ציבורית במדינות המודרניות, במחקר, במדעי הניהול וכמו כן, בקשר שבין תהליכים, מוסדות פוליטיים ופעילות ארגונית.

 

נושאי לימוד

 

להלן הנושאים הנלמדים בתוכנית זו: מדיניות ציבורית, מבנה המערכת הפוליטית הישראלית, תקצוב ציבורי, ביקורת ציבורית, ניהול משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, כלכלה פוליטית, יחסי שלטון מרכזי ושלטון מקומי ועוד.

 

הסטודנטים בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה יורשו ללמוד במהלך השנתיים הראשונות לתואר, קורסים מטעם בית הספר למדיניות ציבורית, קורסים אלו ילמדו כלימודי השלמה בהיקף של כ- 20 נ"ז. הסטודנטים שיעמדו בדרישות הקבלה של בית הספר למדיניות ציבורית ושיסיימו קורסים אלו בציון 80 לפחות, יורשו ללמוד בשנה השלישית ללימודיהם בפקולטה למשפטים, קורסים נוספים לקראת תואר שני במדיניות ציבורית (MPA).

 

קיימת אפשרות ללמוד במסלול א', מסלול הכולל כתיבת עבודה מחקרית- תזה, או במסלול ב', הכולל פרויקט גמר.

 

משך הלימודים

 

תוכנית לימודים זו הינה ייחודית לאוניברסיטת חיפה ומאפשרת לסטודנטים מצטיינים לסיים את לימודיהם לשני התארים ב- 4 שנים.

 

תנאי הקבלה

 

מתקבלים מועמדים שהשלימו לפחות 70 נקודות בלימודי משפטים לתואר ראשון בממוצע ציונים 80 ומעלה. על המועמדים ללמוד קורסי השלמה במדעי המדינה בסך 20 שש"ס. המעבר לסמסטר הרביעי בלימודי מנהל ומדיניות ציבורית מותנה באישור זכאות ללימודי משפטים לתואר.

 

סיום הלימודים וקבלת התארים

 

הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות האוניברסיטה לסיום התואר וסיימו את כל חובותיהם בשני החוגים יקבלו תואר ראשון LL.B במשפטים ותואר שני MPA במנהל ומדיניות ציבורית. לאחר קבלת התארים יוכלו להשתלב בתחום המשפט בשירות הציבורי או הפרטי.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp