תואר ראשון במשפטים ותואר שני בהיסטוריה באוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה

תואר ראשון במשפטים ותואר שני בהיסטוריה באוניברסיטת חיפה

 

מסלול זה אינו פעיל, למסלולי לימוד נוספים באוניברסיטת חיפה לחצו כאן

 

כיום, יותר ויותר מוסדות אקדמיים מבינים כי קיימת חשיבות רבה בשילוב לימודי משפטים, עם תחומי דעת המקיימים קשר הדוק עם עולם המשפט, מתוך תפישה זו, פיתחה אוניברסיטת חיפה מספר תוכניות לימוד משותפות לתואר ראשון בפקולטה למשפטים ותואר שני בחוג נוסף שייבחר על ידי הסטודנט מרשימת חוגים ספציפית.

 

 

במסגרת הלימודים לתואר הראשון בפקולטה למשפטים, הסטודנטים יבחרו גם קורסים שאינם מתחום המשפט ובמקביל ללימודיהם בשנה השלישית והרביעית לתואר הראשון, יוכלו להמשיך לקחת קורסים נוספים בחוג שבחרו ללמוד לתואר שני.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת התוכנית הייחודית ללימודי תואר ראשון במשפטים עם מסלול מואץ לתואר שני בהיסטוריה כללית היא לתת מענה לסטודנטים מצטיינים בפקולטה למשפטים, אשר מתעניינים גם בהיסטוריה, לרכוש השכלה גבוהה בשני תחומים מרתקים, להעמיק את ידיעותיהם האקדמיות ולהרחיב את אופקיהם. הסטודנטים במסלול המואץ רוכשים כלים ומיומנויות לנתח טקסטים מורכבים ולהבין את הקשרים היסטוריים השונים אשר יפתחו את הבנתם המשפטית.

 

מבנה הלימודים

 

המועמדים ללימודים בתוכנית המשותפת הינם סטודנטים מצטיינים שהחלו את לימודיהם בפקולטה למשפטים. בכדי להשתלב בתוכנית, על סטודנטים אלו ללמוד קורסי השלמה בהיקף של 22 שש"ס הכוללים: שיעורים בדרג א' למתחילים, סדנה למיומנויות מחקר, פרוסמינריון בדרג ב', 2 סמינריונים בדרג ג', לפי בחירה אישית.

 

לאחר שסיימו ללמוד את קורסי ההשלמה, ילמדו במקביל ללימודי המשפטים בשנה ג' ו-ד', את הקורסים הנדרשים להשלמת התואר השני בהיסטוריה. תכנית זו תילמד במסלול א' הכולל הגשת תזה, הלימודים הינם בהיקף של 28 שש"ס, או במסלול ב' הכולל הגשת פרויקט גמר, הלימודים הינם בהיקף של 36 שש"ס.

 

חשוב לציין כי קבלת תואר שני בהיסטוריה כללית מותנית בקבלת התואר הראשון מטעם הפקולטה למשפטים.

 

משך הלימודים

 

תוכנית לימודים זו מאפשרת לסטודנטים של הפקולטה למשפטים לסיים לימודים לשני תארים ב- 4 שנים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודים בתוכנית זו יתקבלו סטודנטים אשר השלימו 70 נקודות לפחות בלימודי התואר הראשון במשפטים, וסיימו בהצלחה בממוצע 80 ומעלה. כמו כן, המועמדים נדרשים להשלים קורסים בתואר ראשון בהיסטוריה כללית בהיקף של 22 שש"ס. נדגיש כי המעבר לסמסטר רביעי בחוג להיסטוריה כללית מותנה בזכאות לתואר ראשון במשפטים.

 

סיום הלימודים וקבלת התארים

 

הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות אוניברסיטת חיפה וכמו כן, סיימו את כל חובותיהם בפקולטה למשפטים ובחוג להיסטוריה כללית, יקבלו תואר ראשון LL.B במשפטים ותואר שני M.A בהיסטוריה כללית. בתום הלימודים יוכלו הבוגרים לעסוק כעורכי דין בכל מסגרת משפטית או להשתלב בהוראה ובמחקר בתחום המשלב משפט והיסטוריה.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

סיימתי בגרות בחול ומעוניינת ללמוד בארץ
אלמוג
1 תגובות
השלמת תזה כדי להתקבל לדוקטורט בטיפול באומנות
רחל
1 תגובות
קבלה לסיעוד על סמך יח׳ ריאליות
תימאא סוידאן
1 תגובות
פגישת יעוץ לתואר שני בביביולותרפיה
רנין אגבאריה
1 תגובות
תזה לקראת תואר שלישי בחינוך מיוחד
ליאה קונסטנעיני
1 תגובות
השתתפות בהרצאות שונות באוניברסיטה
ניבה גרי
1 תגובות
המשיך תואר שני בביולוגיה
מונתהא
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp