תואר ראשון במדע והנדסה של חומרים באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר במדע והנדסה של חומרים - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון במדע והנדסה של חומרים באוניברסיטת תל אביב

 

שותפים בחומר

 

אם אתם בעלי ראש ריאלי וסקרנות גבוהה, אוהבים לעבוד שעות ארוכות במעבדות ניסוי, ורוצים להמציא חומרים חדשים, שאולי יום אחד ישנו את פני האנושות, לימודי תואר ראשון במדע והנדסה של חומרים באוניברסיטת תל אביב יכולים להתאים עבורכם. המחלקה למדע והנדסה של חומרים פועלת בשיתוף עם בית הספר לכימיה, ויחד הם מציעים תכנית רב תחומית ללימודי תואר ראשון.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית משלבת את ענף המדעים המדויקים (כימיה, מתמטיקה ופיזיקה) עם תחום ההנדסה, ומקנה למשתתפיה הבנה מקיפה בנעשה במחקר ובתעשייה. במסגרת התכנית הסטודנטים לומדים כיצד לזהות ולפתור בעיות הנדסיות באמצעות כלים פיזיקליים וכימיים, הם מבינים את השיקולים בבחירת החומרים ותהליכי העבודה בתעשיות השונות, כמו למשל: שיקולים כלכליים ואסטרטגיים, זמינות חומרי הגלם, השפעתם על הסביבה ועוד. במהלך הלימודים הסטודנטים מבינים את הקשר שבין מבנה, תכונות ויישומיים של חומרים מהרמה המקרוסקופית עד לרמה האטומית שלהם.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי תואר ראשון במדע והנדסה של חומרים באוניברסיטת תל אביב מתפרשים על פני תשעה סמסטרים. התכנית כוללת קורסים במעבדות הפקולטה להנדסה, קורסי חובה לפי מתכונת הלימוד של בית הספר לכימיה, והתנסות מעשית במרכז וולפסון לחקר החומרים.

הסטודנטים זוכים לליווי ולחניכה אישית על ידי אחד מאנשי סגל ההוראה, החל מהסמסטר הראשון ועד לסיום התואר.

 

במהלך השנתיים הראשונות הסטודנטים מתמקדים במקצועות הכימיה, המתמטיקה והפיזיקה ובנושאים בסיסיים בלימודי הנדסה. בשנה השלישית והרביעית הם מעמיקים את הידע שלהם בכימיה ובלימודי הנדסת החומרים. בשנה האחרונה ללימודים הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר במטרה להעמיק את הידע בתחום נבחר, להיחשף לשיטות מחקר מתקדמות ולפעול בשיתוף עם התעשייה. 

 

נושאי לימוד

 

 • התקנים אלקטרוניים
 • ביו חומרים
 • קינטיקה ותרמודינמיקה
 • תהליכי ייצור
 • מידול באמצעות מחשב
 • מעברי פאזות
 • משטחי ביניים ופני השטח
 • המרת אנרגיה
 • ספקטרוסקופיה ושיטות אפיון
 • כימיה אורגנית
 • תכונות פיזיקליות של חומרים
 • חומרים מרוכבים
 • מתכות וחומרים אל מתכתיים
 • קוונטים וקשר כימי     
 • מערכות מיקרו אלקטרו מכניות     
 • ועוד

 

ראש המחלקה

 

ראש המחלקה הוא בעל תואר כבוד לשנת 2012 מטעם אגודת המדע NACE INTERNATIONAL. את התואר הוא קיבל על סמך הישגיו הגבוהים במחקר ובחינוך בתחום הקורוזיה ובזכות תרומתו לתעשייה בנושא: ציפויים אלקטרוכימיים של חומרים מיוחדים וחקר כשל, ובעיקר על תרומתו לחיל האוויר בתחום החומרים. תחומי מחקר נוספים שלו הם קורוזיה בגוף האדם, בסביבת החלל ובכורים גרעיניים, ביו פרוגרפיה וביו חומרים.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר ראשון במדע והנדסה באוניברסיטת תל אביב נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם 4 יחידות מתמטיקה בציון 80 ומעלה, או 5 יחידות בציון 70 לפחות. הבגרות אמורה לכלול גם מקצוע ריאלי נוסף (אפשר גם ביולוגיה) ברמה של 5 יחידות לימוד, ובציון 80 ומעלה. בנוסף, נדרש ציון של 570 לפחות בפסיכומטרי. מועמדים בעלי 10 יחידות לימוד במקצועות הריאליים בתעודת הבגרות, יקבלו תוספת של 10 נקודות בציון ההתאמה. מועמדים חסרי בגרות בפיזיקה יידרשו להשתתף בקורס קיץ.

 

קיימת אפשרות ללימודי הנדסת חומרים ללא פסיכומטרי. מדובר במסלול קבלה חלופי המיועד למועמדים עם ממוצע בגרויות גבוה וציונים גבוהים במיוחד במקצועות הריאליים והכמותיים.

 

תעודה

 

לסטודנטים שעמדו בהצלחה בדרישות המסלול מוענק תואר בוגר אוניברסיטה (B.Sc.) בתכנית המשלבת מדע והנדסה של חומרים בכימיה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי מדעים

אפשרויות תעסוקה במדעי החיים ובקרת איכות
שירה
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה במעבדה רפואית וכימיה
יוסי
ללא תגובה
איזה תואר לעשות כדי לעסוק בפיתוח ומחקר ברפואה?
Hila Aloni
1 תגובות
תואר שני ביואינפורמטיקה
מרי חן
1 תגובות
לימודים לשם מקצוע פיתוח תרופות
מנחם
2 תגובות
תואר שני לבוגר רוקחות
מייסא
3 תגובות
תואר שני במעבדה רפואית לבוגרת ביולוגיה
רינה חנאוי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp