רוצה פרטים על העדפה מתקנת בקבלה לאוניברסיטה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

העדפה מתקנת באוניברסיטאות - מסלול קבלה "ראויים לקידום"

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על העדפה מתקנת בקבלה לאוניברסיטה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


ראויים לקידום? – מוסיפים לכם נקודות

 

מיהם הראויים לקידום?

 

לא לכולם תקופת התיכון "עוברת חלק". יש תלמידים הנאלצים להתמודד עם אתגרים שמציבים להם החיים מחוץ לכותלי בית הספר, כמו למשל - בעיות משפחתיות, קשיים נפשיים, מחלות וכדומה. תלמידים אלה לא מסוגלים להשקיע את מירב הזמן והמאמצים הנדרשים לשם הצלחה במבחני הבגרות, ולכן הישגיהם לא משקפים נכונה את כישרונם ואת יכולת הלמידה שלהם. לטובת אלה, קיים באגודה לקידום החינוך מסלול מיוחד, המכונה "ראויים לקידום".

 

מהו מסלול ראויים לקידום?

 

במסלול זה המועמדים נרשמים לאוניברסיטאות לשנה א' בתואר ראשון, ובמקביל מגישים טפסים לאגודה לקידום החינוך כדי לבדוק זכאות להעדפה מתקנת בתנאי הקבלה. תהליך הבדיקה לוקח כחודשיים, ולכן חשוב להגיש את הטפסים בהקדם. בתהליך זה נלקחים בחשבון קריטריונים כגון: מצבים שאירעו למועמדים בתקופת התיכון, בעיות מיוחדות שהיו למועמדים או לבני המשפחה בזמן שלמדו בתיכון, התיכון בו למדו המועמדים, מקום מגורים, כמות הנפשות במשפחה והשכלת ההורים.

 

בתום הבדיקה, האגודה מעבירה את התוצאות, המיוצגות בצורת ניקוד (בין 0 ל – 85 נקודות), ישירות לאוניברסיטה, ובמקביל - למועמדים עצמם. בדרך כלל, 30 נקודות מקנות הקלות בתנאי הקבלה במוסדות האקדמיה. אף על פי שהתוצאות מועברות ישירות לאוניברסיטה, על המועמדים לוודא שאכן הניקוד שניתן להם כהעדפה מתוקנת, עודכן באוניברסיטה.

 

מסלול זה לא פוטר את המועמדים מן הבחינה הפסיכומטרית ומדרישות הבגרות, כפי שמוגדרות בתנאי הקבלה הכלליים של כל מוסד לימוד. חשוב להדגיש, כי הגשת הטפסים לאגודה לקידום החינוך לעניין ההעדפה המתקנת, אינה מחליפה את ההרשמה לאוניברסיטה. יש להירשם למוסד הלימודים במקביל.

 

 

מה צריך להגיש כדי לקבל מעמד של ראוי לקידום?

 

במעטפה שתשלחו לאגודה לקידום החינוך, צריכים להיות:

 

 • טופס בקשה רשמי, שמילאתם בכתב ידכם
 • עותק של תעודת זהות + ספח
 • העתק תעודות הזהות של ההורים + ספח, או אישור משרד הפנים על מספר הילדים במשפחה
 • עותק של תעודת הבגרות או אישור על גמר 12 שנות לימוד

 

 • אם עברתם דירה מאז התיכון, תידרשו לשלוח אישור מיוחד ממשרד הפנים על מקום מגוריכם בשנות התיכון (מרשם אוכלוסין).
 • אם דיווחתם בטופס הבקשה על מחלה, עליכם להוסיף מכתב מרופא (כתוב בשפה העברית), המציין את תקופת המחלה ופירוט.
 • אם דיווחתם על נכות, יש לצרף אישור על תקופת ואחוזי הנכות מביטוח לאומי. תעודת נכות לא מספיקה.
 • אם דיווחתם על גירושין או על מוות במשפחה, תידרשו לצרף תעודות גירושין או פטירה.
 • אם אתם עולים חדשים, עליכם לצרף תעודת עולה שלכם או של אחד מן ההורים.
 • בכל מקרה אחר הנוגע למצב המשפחה, תוכלו להביא מסמך מתאים מטעם עובד/ת סוציאלי/ת.

 

 • באפשרותכם להוסיף גם מכתב אישי המסביר את מצבכם.
 • למעטפה יש לצרף המחאה על סך 100 שקלים עבור האגודה לקידום החינוך.

 

כתובת למשלוח: רחוב תורה ועבודה 1, שכונת בית וגן, ת.ד. 16252, ירושלים 91162

 

איך זה עובד במוסדות הלימוד?

 

הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל

 

30 נקודות מן האגודה לקידום החינוך מקנות תוספת של נקודה או שתיים לציון הסכם במקצועות שונים. בשנת תשע"ד תוספת של נקודה אחת ניתנה בחוגים: ארכיטקטורה, הנדסת אווירונאוטיקה וחלל, הנדסה אזרחית, הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, הנדסה ביוכימית, הנדסת הסביבה, הנדסה כימית, הנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה, הנדסת תעשייה וניהול, ורפואה. תוספת של שתי נקודות ניתנה בתחומים: אדריכלות נוף, הנדסת חומרים, הנדסת חשמל ותואר כפול בהנדת חשמל ופיזיקה. תוספת של נקודה וחצי ניתנה במסלול ללימודי מתמטיקה ובמסלול המשולב במתמטיקה, סטטיסטיקה וחקר ביצועים.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

נדרש גיל של עד 28. העדפה מתקנת אינה ניתנת לבעלי רקע אקדמי או למועמדים למסלול עתודאים. האוניברסיטה לא מתחייבת לקבל את כל המועמדים העומדים בדרישות הסף, מפאת מספר מקומות מוגבל בכל מחלקה. ועדות הקבלה בחוגים הן המכריעות בדבר. יש לפנות לאגודה לקידום החינוך עם כל המסמכים הדרושים בתוך תקופת הרישום לאוניברסיטה, ועד סוף חודש אפריל. מועמדים לרפואת חירום, פיזיותרפיה, סיעוד, רפואה, רוקחות ועבודה סוציאלית, צריכים להתעדכן במועדי הרישום המיוחדים (בדרך כלל חודשיים מוקדם יותר מהרישום הרגיל).

 

אוניברסיטת תל אביב

 

האוניברסיטה מתחשבת במועמדים שקיבלו 30 נקודות לפחות מן האגודה לקידום החינוך. גם אלה שלמדו בתקופת התיכון במסגרות "תכנית שחר" או "אוניברסיטת קיץ לנוער" יכולים להגיש בקשה לאגודה, ולקבל מעמד של ראויים לקידום. מי שמעוניינים להתקבל לחוגים – רפואה או רפואת שיניים, צריכים להגיש את בקשותיהם עד סוף פברואר. אין העדפה מתקנת בתכניות המתחילות בסמסטר ב'.

 

האוניברסיטה העברית בירושלים

 

האוניברסיטה העברית מאפשרת קבלה במעמד ראויים לקידום למועמדים עד גיל 30, על סמך 30 נקודות מן האגודה לקידום החינוך. יש לשלוח את הטפסים במועדים מוקדמים (כך שהתוצאות תתקבלנה באוניברסיטה כבר בסוף אפריל), אם רוצים להתקבל לחוגים: רפואה, רפואת שיניים, מדעי התרופה, רוקחות וריפוי בעיסוק.

 

אוניברסיטת בר אילן

 

באוניברסיטה זו מציעה היחידה למעורבות חברתית עזרה מיוחדת לראויים לקידום, מעבר לתנאים מועדפים בתהליך הקבלה. הם נהנים משירותי חונכות המוגשים להם מקרב סטודנטים מצטיינים, משיעורי עזר, ומסיוע טכני במקרי מוגבלות וקשיי למידה (כמו – הקראות, הקלטות, צילומי הרצאות ועוד).

 

אוניברסיטת חיפה

 

מועד אחרון להגשת הבקשה הוא - סוף אפריל. גם תלמידי מכינה קדם אקדמית יכולים להגיש את הבקשה. מעבר לזה, לא צוינו פרטים נוספים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על העדפה מתקנת בקבלה לאוניברסיטה?

רוצה לדעת יותר על העדפה מתקנת בקבלה לאוניברסיטה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp