רוצה פרטים על קשיים בלימוד למבחן הפסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קשיים בלימוד הפסיכומטרי? אל תילחצו!

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קשיים בלימוד למבחן הפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קשיים בלימוד למבחן הפסיכומטרי

 

מדוע צריך ללמוד למבחן הפסיכומטרי?

 

כמעט כל אדם הרוצה ללמוד במסגרת אקדמית צריך לעבור את המבחן הפסיכומטרי. קשה מאוד להתחמק מהעניין הזה, אלא אם כן החלטתם ללמוד באוניברסיטה הפתוחה או שיש לכם ממוצע בגרות גבוה במיוחד ונרשמתם למוסד לימודים שמקבל אתכם רק על סמך ממוצע הבגרות.

 

אך ברוב המקרים אין זה המצב. ברוב מוסדות הלימוד בהם תבחרו ללמוד, המשקל של המבחן הפסיכומטרי הוא 50% ולכן חשיבותו היא כה רבה וכל מי שרוצה להתקבל לחוגים המבוקשים ביותר חייב להשקיע בלימוד למבחן חשוב זה. אך הלימוד עצמו מעורר גם לא מעט קשיים, עליהם נתעכב בכתבה זו.

 

אילו קשיים יכולים להיווצר?

 

רבים מהניגשים למבחן בוחרים להשתתף בקורסי הכנה לקראת המבחן (במוסדות לימוד כדוגמת קידום, יואל גבע, אנקורי, היי קיו ועוד). יש גם כאלה שבוחרים ללמוד לבד מסיבות שונות ויש אפילו מעטים הניגשים למבחן ללא כל הכנה מוקדמת. עבור הקבוצה האחרונה הקשיים הם מעטים ביותר מכיוון שהם פשוט ניגשים למבחן ולא משקיעים מעבר לכך דבר.

 

עבור רוב התלמידים הלומדים לקראת המבחן יש לא מעט קשיים בדרך. הקשיים הם מכל מיני סוגים - קשיים נפשיים, קשיים מנטאליים, קשיים שכליים ואפילו קשיים פיזיים. על כל הקשיים ניתן להתגבר אך חשוב לדעת קודם כל מהם הקשיים הללו.

 

הקשיים השכליים הם פשוטים ומתמקדים בעיקר בחוסר הבנה של החומר הנלמד או בחוסר הצלחה בתרגילים לפני המבחן. אם אתם לא מבינים חלקים מסוימים בפרקים במתמטיקה או נושאים מסוימים באנגלית, כמובן שזה יקשה עליכם ללמוד למבחן. אך אלה הם הקשיים הקלים יותר וניתן להתגבר עליהם בקלות.

 

הקשיים המורכבים יותר הם הקשיים הנפשיים והמנטאליים הכוללים - פחד, לחץ, חרדה, עייפות ולעיתים אף דיכאון. גם חרדת בחינות היא נורמאלית מאוד (במיוחד בקרב בני נוער). הקשיים הללו הם טבעיים מאוד וכמעט כולם חווים אותם בדרגה זו או אחרת.

 

החוכמה היא להבחין האם מדובר בלחץ נפשי סביר (שבדרך כלל תורם ללמידה בסופו של דבר) או בלחץ שהוא גדול מדי שיפגע בציון שלכם בסופו של דבר.

 

החשיבות של המבחן הזה עלולה לגרום ללחצים הנפשיים הללו וגם לקשיים פיזיים בשל שעות הלימוד הרבות. קשה מאוד לשבת ליד שולחן וללמוד כל היום, גם מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית. גם לחץ חברתי והשוואת בין ציונים עם החברים שלכם יכול להוות קושי מסוים.

 

 

כיצד מתגברים על הקשיים?

 

על כל הקשיים הללו - השכליים, הנפשיים, החברתיים והפיזיים ניתן להתגבר קודם כל על ידי הבנה של עובדה אחת פשוטה - ניתן להיבחן במבחן הפסיכומטרי כמה פעמים שרוצים! ברגע שתבינו זאת לחץ גדול ירד מכם ורוב הקשיים יפחתו במידה ניכרת.

 

קורס הכנה מוקדם מוריד הרבה מהלחץ ומהקשיים מכיוון שאז אתם לומדים בקבוצה ויש לכם מורים טובים הנותנים לכם פידבק מתמיד על הרמה שלכם. כאשר יש חוסר וודאות הקושי הוא הגדול ביותר וקורסי ההכנה מורידים למינימום את חוסר הוודאות.

 

מומלץ להכין תכנית לימודים מסודרת מראש ולעמוד בה, לא ללמוד יותר מ - 8 שעות ביום והכי חשוב - להירגע ולנסות לקחת את המבחן הזה בפרופורציות הגיוניות. אחרי הכל, המדובר בסך הכל במבחן אשר ניתן לחזור עליו שוב ושוב. אם תזכרו זאת - כל הקשיים ייעלמו כלא היו!

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קשיים בלימוד למבחן הפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על קשיים בלימוד למבחן הפסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp