מלגות לקידום חיילים משוחררים של קרן גרוס

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות קרן גרוס - קידום חיילים משוחררים

 

קרן גרוס נוסדה בסוף שנות השמונים במטרה להגיש סיוע לחיילים משוחררים ויוצאי השירות הלאומי להשתלב במוסדות ההשכלה הגבוהה ובחיים האזרחיים. פעולתה של הקרן מתבצעת באמצעות חלוקת מלגות לימודים שונות וכן במסגרת פרויקטים שונים לקידום אוכלוסיות יעד מגוונות ובהן חיילים בודדים, בני מיעוטים ותושבי פריפריה.

 

לאורך השנים יצרה הקרן שיתופי פעולה רבים עם רשויות מקומיות, גופים וארגונים שונים המתמקדים בסיוע לצעירים ישראלים הלומדים ברחבי הארץ. רוב מקבלי המלגה לוקחים חלק בתכניות שונות למען החינוך והחברה בקהילות המוצא שלהם ומקבלים מענקים של עד כ - 5,500 שקלים. כדי לדעת אם הנכם זכאים למלגת קרן גרוס, בדקו האם אתם עומדים בתנאים של אחת מערוצי הסיוע הבאים:

 

חיילים בודדים

 

אחת האוכלוסיות אותה מבקשת הקרן לקדם היא זו של החיילים הבודדים אשר הוכרו כזכאים לסיוע על ידי צה"ל. תכנית הסיוע לחיילים בודדים מתאימה גם לצעירים המבקשים לפנות למוסדות להשכלה גבוהה וגם לכאלה המבקשים להתקדם ולהשתלב בחברה בדרכים אחרות. לאחר מילוי טופס המועמדות, תבחן התאמתם של המועמדים לתכנית באמצעות ראיון אישי באחת מבין הלשכות להכוונת חיילים משוחררים.

 

בני העדה האתיופית

 

חיילים משוחררים הנמנים על בני העדה האתיופית זכאים להגיש בקשה לסיוע בלימודיהם בכל מוסד להשכלה גבוהה וכן במסגרות על תיכוניות אחרות. בקשת הזכאות למלגה לסטודנטים אתיופים אפשרית עבור כל הצעירים בני העדה ששירתו שירות צבאי מלא או לחילופין שסיימו את חובותיהם בשירות לאומי.

 

צעירים מהמגזר ההתיישבותי הפריפריאלי

 

תכנית סיוע זו מתמקדת במלגות לחיילים משוחררים בני המגזר ההתיישבותי, כלומר בני המושבים והקיבוצים. באמצעות הקרן הם יוכלו לזכות במענק שיסייע להם להתחיל את לימודיהם. הגשת המועמדות לתכנית זו אפשרית רק עבור מועמדים שהמתגוררים בתחומי המועצות האזוריות הרלוונטיות לכל הפחות חמש שנים מעבר לתקופת השירות הצבאי. בתמורה לקבלת המלגה יהיה עליהם להשתתף בפעילות קהילתית באזור מגוריהם בהיקף של כ – 65 שעות במהלך שנת הלימודים. המגלה אינה מתאימה לבני קיבוצים שהקיבוץ משתתף במימון שכר הלימוד שלהם.

 

 

בני מיעוטים – דרוזים וצ'רקסים ובדואים

 

חיילים משוחררים מיחידות המיעוטים של צה"ל, נוצרים ומוסלמים, זכאים להגיש בקשה למענק לימודים מיוחד. במידה והם זקוקים להכוונה בהגשת הבקשה ולסיוע במילוי הטפסים, הם מוזמנים לפנות ללשכות השונות להכוונת חיילים משוחררים. תושבי הצפון יפנו ללשכת חיפה ואילו תושבי הדרום – ללשכת באר שבע.

 

חרדים

 

אוכלוסייה נוספת אותה מבקשת לקדם הקרן הינה זו של בני העדה החרדית. הללו יוכלו להגיש בקשה למלגה אך ורק בתנאי ששירתו שירות צבאי או אזרחי, כאשר גובה המלגה אותו יוכלו לקבל ייקבע לאחר בדיקת היקף השירות שביצעו. המלגה לחרדים מתאימה הן למבקשים ללמוד לתואר ראשון והן למעוניינים ללמוד במסגרות על תיכוניות אחרות כגון סמינר למורים ומוסדות להכשרה מקצועית.

 

תושבי הפריפריה

 

תושבי יישובים המוגדרים כאזורי פיתוח יוכלו לקבל באמצעות קרן גרוס מענק עבור לימודים מקצועיים או לימודים במוסדות להשכלה גבוהה על פי בחירתם ובלבד שיומלצו על ידי הרשות המקומית המתאימה. בתכנית המלגות לתושבי הפריפריה כלולים מעל ל – 30 יישובים ובהם בית שאן, לוד, דימונה, כרמיאל, עפולה, ערד ועוד. כל סטודנט המתגורר לפחות חמש שנים באחד מבין היישובים הללו יוכל להגיש מועמדות לסיוע ובלבד שיביע נכונות לקחת חלק בפעילות קהילתית באזור מגוריו המקורי בהיקף של 65 שעות.

 

כדאי לדעת: נאמני קרן גרוס משתדלים לתת מענה גם לחיילים משוחררים שנקלעו למצבי מצוקה נקודתיים עקב מצב סוציאלי חריג, נכות או מחלה קשה של אחד מבני המשפחה וכן לבנים ובנות למשפחות חד הוריות וליתומים.

 

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp