לימודי קרימינולוגיה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי קרימינולוגיה באוניברסיטת אריאל

לימודי קרימינולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


הקרימינולוגיה עוסקת בחקר של מצבים חברתיים אשר נוגעים לסטייה ולפשיעה, לסיבות ולמאפיינים שלהם. לימודי קרימינולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון מכשירים את הבוגרים להשתלב בעבודה בתחום השיקומי עם שלל אוכלוסיות לרבות בני נוער בסיכון, נשים במעגל הזנות, מכורים וכן בתפקידים במוסדות תיקון ואכיפה כגון מערכת המשפט, שירות בתי הסוהר ומשטרת ישראל.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הקרימינולוגיה הסטודנטים עוסקים במגוון רחב של נושאים כגון פשיעה, פרופילאות, עבריינות נוער, עבריינות מין, עבירות סמים, אלימות במשפחה, עבירות מחשב, דיני עונשין, פסיכופתולוגיה, ויקטימולוגיה, טרור בעידן המודרני ועוד שלל סוגיות. לאורך הלימודים הם בוחנים תיאוריות מגוונות אשר מסבירות התנהגויות אלה ומתמקדים בהסברים פסיכופתולוגיים ופסיכולוגיים אפשריים וכן מבינים מצבי משבר ולחץ, גישות סוציולוגיות ודרכים מגוונות למניעה ולטיפול.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים כשלוש שנים. נוסף על הלימודים התיאורטיים, הסטודנטים מתנסים בעבודת שדה בשלל מסגרות כגון במשטרה, בבתי חולים פסיכיאטריים, במסגרות טיפוליות למכורים ולבני נוער ובמסגרות נוספות. ההתנסות היא חלק מתכנית הלימודים ומן הדרישות להשלמת חובות התואר. זוהי התנסות ייחודית אשר מטרתה לאפשר לסטודנטים ליישם את החומר הנלמד במסגרות הרלבנטיות לתחום הקרימינולוגיה ולהקנות להם ניסיון וידע מעשי. שילובם של הלימודים האקדמיים יחד עם ההתנסות בשטח מסייעת לסטודנטים לבחון את המשך הדרך המקצועית שלהם ומעניקה להם יתרון הם בקבלה לתארים מתקדמים והן בתחום התעסוקתי.


לסטודנטים ישנה אפשרות לשלב את הלימודים בחוג יחד עם מגוון של חוגים ומחלקות, במסגרת המסלול הדו חוגי. בין השילובים המומלצים עם החוג לקרימינולוגיה נמנים החוגים לפסיכולוגיה, ללימודי המזרח התיכון, לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לתקשורת ולכלכלה. סטודנטים המשלבים את לימודיהם בחוג לקרימינולוגיה עם החוג ללימודי המזרח התיכון יכולים לבחור ללמוד במסלול טרוריזם בעידן המודרני, אשר עוסק בשלל היבטים של הטרור, בהיבט קרימינולוגיה, בהיבט פוליטי מדיני וכן בהקשרים של פוליטיקה, כלכלה ותרבות.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת אריאל פועלות שלל תכניות לתואר ראשון וללימודים מתקדמים במסגרת פקולטות ובתי ספר מגוונים, אלה כוללים את הפקולטה למדעי החברה והרוח, הפקולטה להנדסה, בית הספר לתקשורת, בית הספר למדעי הבריאות, בית הספר לארכיטקטורה והפקולטה למדעי הטבע. בין היתר, ניתן ללמוד לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מזרח תיכון ועוד שלל תכניות. דרך תכניות הלימודים השונות שפועלות בה שואפת האוניברסיטה לעודד ערכים של מצוינות אקדמית ומחקרית.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקרימינולוגיה כוללים ציון קבלה משולב של לפחות 560. יש צורך בציון פסיכומטרי של 550 ומעלה ובציון ממוצע של 86 בבגרויות לפחות. למועמדים עם ממוצע ציונים של 90 ומעלה בבגרות ישנה אפשרות לקבלה ללא הצגת פסיכומטרי. מכיוון שמדובר במסלול לימודים דו חוגי, על המעומדים לעמוד בדרישות הקבלה של שני החוגים. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים מוענק תואר ראשון B.A. על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון לאחר השלמת כל חובותיהם במהלך התכנית.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - לימודי קרימינולוגיה
התקבלו 36 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
03/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוניברסיטת אריאל זאת אוניברסיטה שאכפת לה מהאוכלוסיות ה"חלשות" בחברה, דואגת להווי חברתי וגם כל שנה מע קרא עוד...

על הקמפוס

אוניברסיטה שמנסה לשפר כל הזמן את עצמה, חי קמפוס פעילים, גם אגודת סטודנטים פעילה

טיפים

לבוא בכיף לאוניברסיטה, אלה שלוש\ארבע שנים שלומדים וצוברים חוויות

אוניברסיטת אריאל
26/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוירה מאוד נחמדה, ומרצים מאוד חמים ואעפתיים, לא אהבתי את המרחק בין הקמפוסים והמעבר בינהם בין שיעור ל קרא עוד...

על הקמפוס

לימודים מאוד מעניינים, שמכוונים לרמה הגבוהה ביותר עם אכפתיות לתת ידע אמיתי

טיפים

להגיע לפני לקמפוס, להכיר ולהבין ולא להיות בהלם ביום הראשון, כמו כן צוריד את מפלס הלחץ


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp