קמרה אובסקורה | בית ספר לאמנות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קמרה אובסקורה - אמנות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קמרה אובסקורה – בית הספר לאמנות

 

פוקוס אמנותי בזירה התל-אביבית

 

קמרה אובסקורה הוא אחד מבתי הספר הגבוהים המקצועיים והידועים בארץ בתחומי הצילום והאמנות בכלל, והוא אחד הוותיקים שבהם. בית הספר, שנוסד בשנת 1978, ממוקם בשכונת יד חרוצים התל-אביבית, ובלב התעשייה בתחום בארץ. קמרה אובסקורה ידוע כמי שמעניק לסטודנטים במסלולים השונים בו תכניות לימודים איכותיות ומקיפות, וכמי שבוגריו זוכים להכרה ולהוקרה בתחומי האמנות השונים שבהם הוכשרו, ולכן מאז שהוקם, ובמהלך השנים, הוא אחד המבוקשים ללימודים במסלוליו השונים.

 

על הלימודים ועל המסלולים השונים

 

בית הספר מכשיר בוגרים בארבע מחלקות ללימודי אמנות מעמיקים ומקיפים: לימודי צילום, לימודי אנימציה, לימודי קולנוע ולימודי כתיבה. בשלושת המחלקות הראשונות נמשכים הלימודים על פני ארבע שנות לימוד, ובמחלקת כתיבה – שלוש שנות לימוד, כאשר כל המסלולים הללו נלמדים במתכונת מלאה ואינטנסיבית של לימודי בוקר.

 

הלימודים בכל המסלולים המקיפים כוללים את כל הידע התיאורטי הקיים בתחומי האמנות כבסיס כמו גם הידע הקיים כיום בכל אחד מתחומי ההתמחות, בד בבד עם הכשרה מעשית ועם התנסות מקיפה בפועל; סגל המורים המקצועי מלווה את הסטודנטים ומעשיר אותם בידע ובניסיון שלו, המסלולים כולם משולבים בהרצאות ובמפגשי אורח וסדנאות אמן עם מיטב היוצרים הידועים מן הארץ ואף מחו"ל, ובכל המסלולים התלמידים מגישים פרויקט גמר בסיום הלימודים ועורכים תערוכות ופרויקטים מצומצמים יותר במהלך כל שנותיהם.

 

המסלולים ללימודי חוץ וללימודי ערב

 

נוסף על כך, מקיים בית הספר מערך קורסים עשיר במתכונת של לימודי ערב ולימודי חוץ, המתאימים לאנשים עובדים ולמעוניינים להכיר ולטעום מן התחומים השונים, כמו גם להתמקצע בתחום מסוים בלבד – במסגרת קורס ממוקד. הלימודים בקורסים ללימודי חוץ אורכם משתנה, והם נעים סביב מפגשים ספורים, כעשרה מפגשים, כשישנם גם קורסים מורחבים בהיקף רחב יותר – שבסיומם אף מקבלים המשתתפים תעודת סיום מטעם בית הספר.

 

במסגרת זו מציע קמרה אובסקורה מגוון רחב של קורסים מתחומי ההתמחות של בית הספר, וביניהם לדוגמה – קורס צילום דיגיטלי, צילום בשחור-לבן, צילום סטודיו, כתיבה יוצרת, כתיבת תסריט, יסודות הצילום והבימוי בווידאו ועוד. במסגרת מסלול לימודי ערב, מאפשר בית הספר מסלולי לימודים מקצועיים – שאמנם אינם מעמיקים כמסלולים המורחבים הארבע-שנתיים – אך הם מכשירים את בוגריהם בכל היסודות הדרושים בתחום. לימודים אלה נפרשים על פני שנה עד שנתיים, במתכונת ערב, כאמור.

 

תנאי קבלה ותעודות

 

תנאי הקבלה הנדרשים למסלולים המקיפים הם 12 שנות לימוד, מעבר של ריאיון קבלה אישי ומעבר בהצלחה של בחינות מיון מטעם בית הספר.

 

התעודות המוענקות בסיום המסלולים הן תעודות גמר מוכרות מטעם בית הספר, אך קיימת אפשרות ללמוד במסלול משותף עם המכללה להוראת הטכנולוגיה בתל אביב, להשלמת הלימודים לתואר ראשון B.Ed ולתעודת הוראה. במקרה כזה, הסטודנט ממשיך את הלימודים באופן עצמאי כאשר הלימודים בקמרה אובסקורה מוכרים לו כנקודות זכות נצברות לתואר הראשון.

 

לסיכום

 

בית הספר לאמנות קמרה אובסקורה הוא בית ספר ותיק וידוע, ואף מוכר ומוערך בנוף לימודי האמנות הגבוהים. בית הספר מכשיר את הסטודנטים הלומדים בו בהכשרה מעשית ועיונית מעמיקה ומקצועית, והוא מאפשר להם התנסות מעשית המלווה בהנחיה ובניסיון הענפים שמביאים עמם המורים בבית הספר – אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, בקיאים ומעודכנים בתחומם. בסיום הלימודים משתלבים בוגרי בית הספר בהצלחה רבה בתחומי העשייה האמנותית הענפים והשונים, והם אף נהנים לאורך שנות הלימודים מעצם היותו של בית הספר ממוקם במרכז הפוקוס של העשייה האמנותית בארץ – העיר תל אביב, כמובן.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
חוות דעת של סטודנטים על קמרה אובסקורה - אמנות
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

קמרה אובסקורה - אמנות
01/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מורים מצויינים וקשובים.

על הקמפוס

בניין אחד, שתי קומות, מספר כיתות. מזגן בחלקן. הספה מול המזכירות נוחה מאוד.


לכל חוות הדעת
התאמה לתפקיד אמנותי
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
Whatsapp Whatsapp