רוצה פרטים על קלפים טיפוליים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קלפים השלכתיים - טכניקה יעילה לטיפול ואימון אישי

מחפש/ת מידע על לימודים? קלפים טיפוליים? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קלפים טיפוליים
 
שיטה לקילוף מחסומים
 
קלפים טיפוליים הוא שם כללי לשימוש בקלפים מסוגים שונים בתהליכי טיפול, הדרכה, אימון וייעוץ. בבסיס השימוש בהם טמון הרעיון כי הקלפים הם כלי ל"השלכה" ול"הרחקה" של המטופל – אמצעי לתקשורת לא מילולית ובלתי ישירה. באמצעות השימוש בקלפים יכול המטפל להוביל את המטופל לחשוף רבדים באישיותו אותם הוא מתקשה לפגוש באופן ישיר, וכך לקדם את תהליך הטיפול.
 
על הלימודים
 
בקורס קלפים טיפוליים הסטודנטים לומדים כיצד להשתמש בקלפים כאמצעי המשולב במפגשים טיפוליים פרטניים, לצורך יצירת מרחב פתוח ומאפשר, שבו מסוגלים המשתתפים להביע רצונות ורגשות עמוקים באמצעות הבחירה בקלפים, ובעזרת הדיבור עליהם או דרכם. בנוסף, קורסים אלה לעיתים כוללים גם לימודי קלפים ככלי אימוני ארגוני, בחלקים העוסקים באימון עסקי או בתהליכים בקבוצה.
 
תכני הלימוד
 
במסלולים השונים נלמדים העקרונות המשותפים לשימוש הטיפולי בקלפים, ונערכת בהם היכרות עם סוגים שונים של קלפים. הסטודנטים בקורסים אלה לומדים את אפשרויות השימוש בקלפים, כמו גם את האפשרויות המתאימות במיוחד לכל קהל יעד. בחלק מן המסלולים המקיפים יותר אף נלמדים נושאים ומושגים טיפוליים כלליים באופן יסודי.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל קורס קלפים טיפוליים קיים שילוב בין התיאוריה ובין ההתנסות המעשית; בכולם מכירים הסטודנטים לפחות סוג אחד של קלפים ומתנסים בטכניקות השונות לשימוש בהם. בחלק מתכניות הלימוד הם אף עוברים תהליך של התנסות מעשית בהנחיית קבוצות באמצעות הקלפים, כמו גם הנחייה פרטנית בעזרתם. במסלולים אחדים נכללת התנסות קלינית שהיא חלק אינטגרלי מן הלימודים בקורס.
 
נושאי הלימוד
 
 • כלים להיכרות ול"שבירת קרח" בקבוצה
 • קשר מטפל מטופל
 • הממד האינטואיטיבי שבשימוש בקלפים
 • מערכות יחסים – משפחה, זוגיות, חברה
 • דימוי והערכה עצמית
 • עבודה קבוצתית ומיומנויות הנחיית קבוצות
 • ריאיון טיפולי ותהליכי אבחון
 • היכרות עם תרפיה באמצעות הבעה ויצירה
 • טיפול פרטני ועבודת המטפל
 • מיומנויות התערבות באמצעות השימוש בקלפים
 • עבודה עם אוכלוסיות מסוגים שונים
 • מונחי יסוד בתיאוריות טיפוליות – השלכה, דימוי, הרחקה, מטפורה, אבטיפוס     
 • ועוד
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • מכללת כרכור – במכללה זו מציעים קורס להסמכה בתחום הקלפים הטיפוליים בהיקף של שנתיים אקדמיות. בקורס נלמדים כ – 50 סוגים של קלפים טיפוליים, והסטודנטים מוכשרים בשימוש בהם בתהליך הטיפולי. בתום הקורס מקבלים הבוגרים תעודת "תרפיסט מוסמך".

 

 • אביגיל גליבטר – פיתוח ארגוני, אימון והדרכה – מציעה קורס "קלפי הקסם – לאנשי מקצוע"; הקורס נלמד אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים בהיקף כולל של שישה מפגשים, והוא מיועד למטפלים בעלי ניסיון.

 

 • עולם הקלפים של איציק – איציק שמולביץ' – מציע קורס קלפים טיפוליים בן חמישה מפגשים המיועד למטפלים. הקורס מתקיים אחת לשבוע באבן יהודה, בשעות אחר הצהריים והערב.
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
חלק ממסלולי הלימוד מיועדים למטפלים בעלי ניסיון בתחומם, ובין השאר – לעובדים סוציאליים, למטפלים הוליסטיים, לפסיכולוגים, למנחי סדנאות וקבוצות, למחנכים, למאמנים אישיים ועסקיים, וכדומה. לצורך הקבלה למסלולים אלה נדרש ניסיון טיפולי מקצועי מוכח. מסלולים אחרים פתוחים לקהל הרחב, ובהם לומדים הן את יסודות הטיפול והן שימוש בקלפים ככלי טיפולי והנחייתי.
 
שכר הלימוד
 
שכר הלימוד משתנה בין הקורסים, ובהתאם להיקפם; בין המסלולים ניתן למצוא קורסים בני כמה מפגשים בעלות של כ – 900 ₪, וקורסים של שנתיים בעלות של כמה אלפי שקלים.
 
לסיכום
 
בתום הלימודים בקורס קלפים טיפוליים יוכלו הבוגרים לשלב את הקלפים ככלי טיפולי במגוון רחב מאוד של טכניקות ובעבודה עם אוכלוסיות שונות – בכל האסכולות הקיימות של הטיפול. השימוש בקלפים מתאים לכל גיל ולכל אוכלוסייה, והוא יעיל במיוחד בעבודה עם ילדים ובני נוער. ניתן לשלבו הן בעבודת גוף נפש בענפי הרפואה המשלימה, הן בעבודה פסיכולוגית מסורתית, בעבודה סוציאלית, וכן באימון ובייעוץ, ובהנחיית קבוצות. כך, הסטודנטים יוכלו לעסוק בכל אלה כעצמאיים, או לשלבם בעבודתם כשכירים בתפקידים טיפוליים שונים, ולהעשיר את ארגז הכלים העומד לרשותם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קלפים טיפוליים?

רוצה לדעת יותר על קלפים טיפוליים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קלפים טיפוליים

מעל 13 סטודנטים
המליצו והצביעו על קורסים בפסיכולוגיה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת סמינר הקיבוצים212 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה האקדמית בית ברל 341 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה

התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp