רוצה פרטים על קלפים טיפוליים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קלפים השלכתיים - טכניקה יעילה לטיפול ואימון אישי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קלפים טיפוליים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קלפים טיפוליים
 
שיטה לקילוף מחסומים
 
קלפים טיפוליים הוא שם כללי לשימוש בקלפים מסוגים שונים בתהליכי טיפול, הדרכה, אימון וייעוץ. בבסיס השימוש בהם טמון הרעיון כי הם כלי ל"השלכה" ול"הרחקה" של המטופל – אמצעי לתקשורת לא מילולית ובלתי ישירה. באמצעות השימוש בהם יכול המטפל להוביל את המטופל לחשוף רבדים באישיותו אותם הוא מתקשה לפגוש באופן ישיר, וכך לקדם את תהליך הטיפול.
 
על הלימודים
 
בקורס קלפים טיפוליים הסטודנטים לומדים כיצד להשתמש בשיטה זו כאמצעי המשולב במפגשים טיפוליים פרטניים, לצורך יצירת מרחב פתוח ומאפשר, שבו מסוגלים המשתתפים להביע רצונות ורגשות עמוקים באמצעות הבחירה בקלף, ובעזרת הדיבור עליו או דרכו.  בנוסף, קורסים אלה לעיתים כוללים גם לימודי קלפים ככלי אימוני ארגוני, בחלקים העוסקים באימון עסקי או בתהליכים בקבוצה.
 
תכני הלימוד
 
במסלולים השונים נלמדים העקרונות המשותפים לשיטה הטיפולית, ונערכת בהם היכרות עם סוגים שונים של עזרים טיפוליים אופייניים. הסטודנטים בקורסים אלה לומדים את אפשרויות השימוש בגישה, כמו גם את האפשרויות המתאימות במיוחד לכל קהל יעד. בחלק מן המסלולים המקיפים יותר אף נלמדים נושאים ומושגים טיפוליים כלליים באופן יסודי.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל קורס קיים שילוב בין התיאוריה ובין ההתנסות המעשית; בכולם מכירים הסטודנטים לפחות סוג אחד של קלפים ומתנסים בטכניקות השונות לשימוש בהם. בחלק מתכניות הלימוד הם אף עוברים תהליך של התנסות מעשית בהנחיית קבוצות באמצעות השיטה, כמו גם הנחייה פרטנית בעזרתה. במסלולים אחדים נכללת התנסות קלינית שהיא חלק אינטגרלי מן הלימודים בקורס.
 
נושאי הלימוד
 
 • כלים להיכרות ול"שבירת קרח" בקבוצה
 • קשר מטפל מטופל
 • הממד האינטואיטיבי שבשימוש בקלפים
 • מערכות יחסים – משפחה, זוגיות, חברה
 • דימוי והערכה עצמית
 • עבודה קבוצתית ומיומנויות הנחיית קבוצות
 • ריאיון טיפולי ותהליכי אבחון
 • היכרות עם תרפיה באמצעות הבעה ויצירה
 • טיפול פרטני ועבודת המטפל
 • מיומנויות התערבות באמצעות השימוש בקלפים
 • עבודה עם אוכלוסיות מסוגים שונים
 • מונחי יסוד בתיאוריות טיפוליות – השלכה, דימוי, הרחקה, מטפורה, אבטיפוס     
 • ועוד
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • מכללת כרכור – במכללה זו מציעים קורס להסמכה בתחום בהיקף של שנתיים אקדמיות. בקורס נלמדים כ – 50 סוגים של קלפים טיפוליים, והסטודנטים מוכשרים בשימוש בהם בתהליך הטיפולי. בתום הקורס מקבלים הבוגרים תעודת "תרפיסט מוסמך".

 

 • אביגיל גליבטר – פיתוח ארגוני, אימון והדרכה – מציעה קורס "קלפי הקסם – לאנשי מקצוע"; הקורס נלמד אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים בהיקף כולל של שישה מפגשים, והוא מיועד למטפלים בעלי ניסיון.

 

 • עולם הקלפים של איציק – איציק שמולביץ' – מציע קורס בן חמישה מפגשים המיועד למטפלים. הקורס מתקיים אחת לשבוע באבן יהודה, בשעות אחר הצהריים והערב.
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
חלק ממסלולי הלימוד מיועדים למטפלים בעלי ניסיון בתחומם, ובין השאר – לעובדים סוציאליים, למטפלים הוליסטיים, לפסיכולוגים, למנחי סדנאות וקבוצות, למחנכים, למאמנים אישיים ועסקיים, וכדומה. לצורך הקבלה למסלולים אלה נדרש ניסיון טיפולי מקצועי מוכח. מסלולים אחרים פתוחים לקהל הרחב, ובהם לומדים הן את יסודות הטיפול והן שימוש בגישה ככלי טיפולי והנחייתי.
 
שכר הלימוד
 
שכר הלימוד משתנה בין הקורסים, ובהתאם להיקפם; בין המסלולים ניתן למצוא קורסים בני כמה מפגשים בעלות של כ – 900 ₪, וקורסים של שנתיים בעלות של כמה אלפי שקלים.
 
לסיכום
 
בתום הלימודים יוכלו הבוגרים לשלב את השיטה ככלי טיפולי במגוון רחב מאוד של טכניקות ובעבודה עם אוכלוסיות שונות – בכל האסכולות הקיימות של הטיפול. השימוש בטכניקה זו מתאים לכל גיל ולכל אוכלוסייה, והוא יעיל במיוחד בעבודה עם ילדים ובני נוער. ניתן לשלבו הן בעבודת גוף נפש בענפי הרפואה המשלימה, הן בעבודה פסיכולוגית מסורתית, בעבודה סוציאלית, וכן באימון ובייעוץ, ובהנחיית קבוצות. כך, הסטודנטים יוכלו לעסוק בכל אלה כעצמאיים, או לשלבם בעבודתם כשכירים בתפקידים טיפוליים שונים, ולהעשיר את ארגז הכלים העומד לרשותם. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קלפים טיפוליים?

רוצה לדעת יותר על קלפים טיפוליים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קלפים טיפוליים
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp