לימודי הפרעות בתקשורת באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הפרעות בתקשורת באוניברסיטת אריאל

לימודי הפרעות בתקשורת באוניברסיטת אריאל בשומרון


לימודי הפרעות בתקשורת באוניברסיטת אריאל בשומרון שמים להם למטרה לעצב קלינאי תקשורת בעלי ידע עיוני ומעשי נרחב ומעמיק, שהם בעלי שלל כישורים שיסייעו להם לשמש אנשי טיפול רגישים. הכלים שמעשיים שנלמדים מסייעים לסטודנטים להתמודד עם מטופלים שמתמודדים עם שלל סוגי ליקויים ומוגבלויות.


בוגרי מחלקה זו משתלבים כמטפלים בצוותים רב מקצועיים אשר עוסקים בתכנון ובפיקוח תכניות טיפוליות לילדים עם ליקויים מורכבים. דרך היציאה להכשרה קלינית במהלך הלימודים, הסטודנטים נחשפים למגוון של אפשרויות תעסוקה בתחום. תכנית זו מקנה לתלמידיה ידע מחקרי ומקצועי נרחב, אשר יכול לסייע לבוגרים שמעוניינים בכך להמשיך לתארים מתקדמים במקצועות מדעי הבריאות, כגון תואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות של אוניברסיטת אריאל.

 


תכנית הלימודים


לימודי קלינאות תקשורת מכינים את הבוגרים לאבחון, לשיקום ולטיפול בשלל הפרעות ולקויות תקשורת, כגון עיכובים שפתיים, בעיות דיבור, לקות בכתיבה ובקריאה וגמגום. במהלך הלימודים מתייחסים למבנה, לתפקוד ולהתפתחות התקינה של מערכות שנוגעות לתקשורת אנושית, לרכישת מיומנויות תקשורתיות ולמצבים פתולוגיים. נוסף על מצבי הליבה הסטודנטים לומדים מקצועות טיפוליים כגון שפת הסימנים הישראלית ותקשורת חליפית תומכת, אשר מעניקים כלים יישומיים נוספים לטיפול.


האוניברסיטה שמה דגש על טיפול ומחקר אוכלוסיות מיוחדות כילדים על הרצף האוטיסטי ומתמודדים עם לקויות למידה, ליקויי שמיעה ומושתלי שתל השבלול. היא מתמקדת בתחומי השמיעה, השפה והדיבור.


כמו כן, אוניברסיטת אריאל מתייחדת באופן הטיפול באוכלוסייה שעל הרצף האוטיסטי. היא מפעילה תכנית ייחודית שמשלבת אוכלוסייה זו בלימודים.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים וחצי. במהלכם הסטודנטים לוקחים חלק בהכשרה קלינית, שכוללת פרקטיקה ועבודה מעשית תחת הדרכתם של קלינאי תקשורת מנוסים. התנסות קלינית זו מתחילה עוד בשנת הלימודים הראשונה. היא כוללת ימי הכנה וימי תצפית, ביצוע של בדיקות בסיסיות וביצוע של עבודה מעשית. היא מתקיימת במוסדות בריאות וחינוך שונים, כגון המרפאה לשפה, שמיעה ודיבור שפתחה אוניברסיטת אריאל לטובתם של תושבי האזור.


על מוסד הלימוד


בית הספר למדעי הבריאות באוניברסיטת אריאל מאפשר ללמוד בתכניות נוספות לתואר ראשון, כגון לימודי סיעוד, לימודי פיזיותרפיה, לימודי מנהל מערכות בריאות, לימודי מדעי התזונה ותכנית לימודי קדם רפואה. בית הספר מציע גם תכניות לתואר שני. באוניברסיטה אפשר ללמוד בפקולטות ובבתי ספר נוספים, הכוללים את הפקולטה להנדסה, הפקולטה למדעי הטבע, בית הספר לתקשורת והפקולטה למדעי החברה והרוח.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי הפרעות בתקשורת היא על סמך ציון משולב, שמשוקלל לפי ממוצע בגרויות 95 ומעלה וציון של לפחות 650 בפסיכומטרי. כמו כן, המחלקה מציבה דרישות לגבי כמות היחידות הריאליות לבגרות. המועמדים נדרשים גם לעבור מבחן מיון וראיון קבלה. כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית מוענק תואר ראשון בהפרעות בתקשורת על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - לימודי קלינאות תקשורת
התקבלו 31 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
11/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את הספריה שמאפשרת מצד אחד למידה חברתית אך גם מרחבי שקט. אני אוהבת את הבית כנסת ואת הספריה קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נעים ומזמין. אני אוהבת את המדשאות, מבחוץ האוניברסיטה יפה ומטופחת. יש הרבה פינות חמד לשבת עם ח קרא עוד...

טיפים

תשקיעו בלמצוא את דרכי הלמידה המתאימות לכם ביותר (הגיוני שתעבור רוב השנה עד שתמצאו וזה בסדר, לומדים מ קרא עוד...

אוניברסיטת אריאל
26/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את הלימודים הם באמת מרתקים, אמנם לא כל הקורסים קשורים ישירות למקצוע בו נעבוד אבל סך הכל מענ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נחמד, קפיטריה טובה, כיתות קצת צפופות מידי אבל לא מתלוננים... הצוות הטכני במחלקה ממש מצויין ו קרא עוד...

טיפים

תבואו רגועים ללימודים, לראיונות ולמבחני הקבלה. זאת יכולה להיות תקופה מדהימה תקופת הלימודים, נצלו אות קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp