תואר בקלינאות תקשורת בקריה האקדמית אונו

תואר בקלינאות תקשורת בקריה האקדמית אונו

לימודי הפרעות תקשורת במכללה האקדמית קרית אונו

 

הקריה האקדמית אונו הינה מכללה פרטית המתגאה בסגל מרצים איכותי ובמעורבות חברתית וסביבתית. המכללה הינה המוסד האקדמי היחיד בישראל אשר מחייב את הסטודנטים בארבע שעות אקדמיות כתרומה לקהילה במהלך לימודיהם. כמו כן, הסטודנטים במכללה האקדמית בקריית אונו נהנים משירותים רבים כגון שירותי מיחשוב מתקדמים, יחידה להכוון תעסוקתי, ייעוץ במהלך הלימודים ועוד.

 

 

לתשומת לבכם! לתכנית יכולים להתקבל רק בעלי פסיכומטרי 600 לפחות. הלימודים נערכים בשנת תש"פ בקמפוס קריית אונו במסלול בוקר

 

 

הפרעות תקשורת

 

הפרעות התקשורת הינו נושא מדובר מאוד בקרב הורים לילדים צעירים ובכירים במוסדות החינוך. בשנים האחרונות, לאור התפתחות הטכנולוגיה והמחשב, הולך ומתמעט הקשר של הילדים עם סביבתם. בעקבות כך, עלתה המודעות של חשיבות איבחון הפרעות התקשורת כבר בגיל צעיר. כיום, מומחים מצביעים על כך שגם לפני הדיבור אפשר לאבחן האם הילד סובל מהפרעות אלה על ידי האופן בו הוא מקיים קשר עין עם הוריו או על פי יכולתו להצביע על עצמים שונים.

 

הפרעות תקשורת מכסות תחום נרחב של בעיות אצל ילדים ומתבגרים. שלבים שונים על הרצף האוטיסטי, קשיי היגוי, חרשות ובעיות בקריאה וכתיבה הינם רק חלק מן ההפרעות עימן מתמודדים הילדים מגיל צעיר. יש לציין כי חשיבות רבה מיוחסת לגילוי המוקדם, וליכולת הטיפול בבעיה לפי שהיא מתפתחת.

 

 

מיהו קלינאי התקשורת?

 

ההורים והגננות, אשר נמצאים עם ילדיהם במרבית שעות היום, לא תמיד מצליחים להבין האם התנהגות מסויימת נחשבת בגדר הנורמה, או שמא היא נכנסת לקטגוריה של הפרעת תקשורת. במקומות אלו באה לידי ביטוי עבודתו של קלינאי התקשורת.

 

קלינאות תקשורת הינו מקצוע אבחוני וטיפולי בתחום הפרעות התקשורת. עבודתו של הקלינאי הינה לאבחן מהם גורמי הבעיה ממנה סובל הילד, לדוגמא - האם מדובר בבעיה פסיכולוגית, פגם מבני בחיך או הפרעה הנגרמת כתוצאה ממחלות שונות. כמו כן, קלינאי התקשורת מוסמך לבחור את הטיפול המתאים לילד ולהעניק אותו לו במסגרת המתאימה.

 

קלינאי התקשורת מסייע לילד להגיע לרמה בה הוא מתקשר בנוחות עם סביבתו. עבודתו מתבצעת תוך שיתוף פעולה עם גורמים נוספים המטפלים בילד כגון מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, גורמי סיעוד ורופאים. ההורים מהווים חלק חשוב בהתגברותו של ילדם על הפרעות התקשורת ומודרכים גם הם על ידי קלינאי התקשורת.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים במסלול לתואר ראשון B.A בהפרעות תקשורת נמשכים שלוש שנים וחצי, ומערכת השעות נערכת בהיקף של חמישה ימים בשבוע. התוכנית כוללת לימודיים תאורטיים בנושאים שונים, לצד התנסות קלינית בהיקף של 1000 שעות אקדמיות.

 

בשנה הראשונה רוכשים הסטודנטים את היסודות לעבודתו של קלינאי התקשורת כגון אנטומיה, פיזיולוגיה ופסיכולוגיה. יסודות אלה ישמשו את הבוגרים בעבודת השטח אותה יבצעו במסגרת הלימודים ולאחריהם. קורסים הנלמדים בשנה זו הינם מבוא לגנטיקה, ביולוגיה של התא, מבוא לבלשנות, אתיקה רפואית (יחסי מטפל-מטופל) ועוד. במהלך השנים הבאות, מתמקדת תוכנית הלימודים בנושאים ספציפיים בהפרעות תקשורת.

 

הסטודנטים ילמדו מהי התפתחות שפה תקינה, מהן הפרעות היגוי ויעברו קורסים באודיולוגיה בסיסית ומתקדמת. כמו כן, יילמד נושא הרעש, השפעתו על האדם והדרכים לשיקום השמיעה.

 

בשנים ג’-ד’ יעברו הסטודנטים סטאז’ במוסד בריאותי, במסגרתו יתנסו הלכה למעשה בתאוריות שלמדו.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי המסלול להפרעות תקשורת ישתלבו במערכת החינוך והבריאות כמטפלים בקליניקות פרטיות וציבוריות, בתי חולים, מרכזי שיקום, בתי ספר וגנים.

 

 

תנאי קבלה

 

  • ממוצע בגרות בציון 95 ומעלה.
  • ציון פסיכומטרי 650 ומעלה.
  • ציון אנגלית 110-119 בבחינה הפסיכומטרית או 200-219 במבחן אמי"ר
  • ראיון אישי
  • לבעלי רקע התנדבותי עשיר תינתן עדיפות בהגשת מועמדותם למסלול.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד בקריה האקדמית אונו עומד כיום על סך 30,200 ש"ח לשנת לימוד. שכר הלימוד מכסה שירותים רבים אותם מספקת המכללה.

 

המכללה מעניקה מלגות הצטיינות ומלגות למעוטי יכולת, על מנת לסייע להם בתשלום שכר הלימוד.

 

סגל אקדמי

 

הסגל האקדמי במכללה האקדמית קריית אונו נבחר בקפידה ומורכב מאנשי מקצוע איכותיים המשמשים כמרצים באוניברסיטאות ובמכללות מובילות בישראל. המרצים הינם בעלי השכלה אקדמית גבוהה, אשר נרכשה במוסדות אקדמים מובחרים בארץ ובעולם. הסגל האקדמי במסלול להפרעות בתקשורת כולל את: פרופ’ נעמי כץ, פרופ’ שלמה נוי, ד"ר שירה ילון-חיימוביץ, ד"ר נירית ליפשיץ, ד"ר סיגל עוזיאל קרל, ד"ר חנה פוטר-כץ ועוד רבים וטובים.

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו
חוות דעת של סטודנטים על לימודי קלינאות תקשורת - הקריה האקדמית אונו
התקבלו 31 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

הקריה האקדמית אונו
09/11/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את החברה

על הקמפוס

קמפוס נחמד. רק פחות מרוצה ממה שאגודת הסטודנטים מציעים. אני משלמת הרבה כסף ולא רואה תמורה מהאגודה. לא קרא עוד...

טיפים

להחזיק מעמד ולא להתייאש

הקריה האקדמית אונו
21/10/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שילוב של הרבה פרקטיקה

על הקמפוס

בקיריה האקדמית אונו יש יחס אישי לכל סטודנט, תחושה שיש למי לפנות כאשר נתקלים בבעיה, ההרצאות מועברות ב קרא עוד...

טיפים

הלימודים מאוד אינטנסיבים, יש להתכונן מראש ל3 וחצי שנים קשות אך מאוד מעניינות


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp