רוצה פרטים על קידום נוער לתואר ראשון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בקידום נוער - רוצה לעבוד עם נוער בסיכון?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קידום נוער לתואר ראשון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

לימודי קידום נוער לתואר ראשון
 
חינוך אחר
 
לימודי קידום נוער לתואר ראשון הם לימודים שבמסגרתם מתמקדים בטיפול ובסיוע לבני נוער הנמצאים במצבים של סיכון, משבר ומצוקה. מסלולי הלימוד בתחום זה שונים במקצת בין המוסדות האקדמיים השונים, אך ברובם ככולם נלמד תחום קידום הנוער במסגרת הלימודים לתואר ראשון בחינוך. לרוב, התכנית נפרשת על פני ארבע שנים.
 
 
על הלימודים
 
במסגרת לימודי קידום נוער לתואר ראשון, מקבלים הסטודנטים השכלה רחבה הקשורה בידע על אודות תחום הנוער בסיכון הקיים כיום בארץ, על אודות דרכי ההתמודדות המותאמות לבני נוער אלה, על דרכי הטיפול השייכות לתחום, ועוד. כל זאת, מתוך ראייה רחבה ואינטגרטיבית המקיפה נושאים כסוציולוגיה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, חינוך, קרימינולוגיה, ועוד.
 
הסטודנטים לומדים נושאים מתחום החינוך הבלתי פורמלי, לומדים להכיר מאפיינים פסיכולוגיים נורמטיביים וחריגים של גיל ההתבגרות, לומדים על תרבות בקרב הנוער, וכן רוכשים ידע בנושאים כהתנהגות קבוצתית, שיטות להתערבות חינוכית, שיטות למניעה חינוכית ועוד. 
הסטודנטים מתנסים בעבודה בשטח עם בני נוער, מתוך יישום של מתודות ההתערבות הטיפוליות והחינוכיות הנלמדות במסלול, מתמודדים עם נושאים כאלימות בקרב בני הנוער, מתרגלים זיהוי של מצבי סיכון אצל מתבגרים, ואף מתמודדים עם נושאים כסטיות נורמטיביות. בנוסף, הסטודנטים משתלבים בהתמחות בבתי ספר, בפנימיות, במוסדות, בבתי כלא לנוער, בהוסטלים ובמעונות לנוער בסיכון. במסגרת ההתמחות מושם דגש על זהותו המקצועית של איש החינוך העוסק בטיפול ובקידום נוער.
 
מבין נושאי הלימוד
 
 • התמכרויות בקרב בני הנוער
 • הגירה ופשיעה
 • בית הספר, הקהילה והממסד
 • עבריינות נוער
 • התמודדות עם מצבי לחץ וחירום
 • הגישה הקהילתית
 • הכלכלה והחברה בישראל בראי החינוך
 • פדגוגיה ביקורתית
 • הערכת תכניות התערבות בחינוך הבלתי פורמלי
 • ועוד
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • מכללת דוד ילין – במכללה זו מציעים תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בהתמחות קידום נוער, במסגרת החוג לחינוך בלתי פורמלי. הלימודים נערכים במתכונת דו חוגית, והם מקיפים 26 שעות לימוד שנתיות.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל – מציעה מסלול לימודים לקידום נוער, המעניק לתלמידיו תעודת בוגר בחינוך, כמו גם תעודת "עובד חינוך" מטעם משרד החינוך ומכללת בית ברל. במכללה זו ניתן ללמוד במסלול זה בשלוש תכניות שונות: בשילוב עם תעודת הוראה לחינוך העל יסודי ובהתמחות במקצוע מסוים, בשילוב עם חינוך מיוחד – ואז משך התואר הוא חמש שנים, או בשילוב עם תעודת הוראה באנגלית לבתי הספר העל יסודיים.

 

 • מכללת קיי – במכללה זו מציעים מסלול ללימודי תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי, עם התמחות בקידום נוער ובעבודה עם נוער בסיכון. נוסף על התואר הראשון בחינוך, זוכים בוגרי מסלול זה גם בתעודת "עובד חינוך" וגם בתעודת הוראה לחטיבות הביניים (כיתות ז' – ט').
 
תנאי הקבלה
 
תנאי הקבלה אף הם משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים, אך ברובם נדרשת תעודת בגרות מלאה, וכן ציון בבחינה הפסיכומטרית, ובציון התאמה של 500 לפחות ברוב המסלולים. בנוסף, המועמדים נדרשים לעבור ריאיון קבלה אישי. בחלק מן המסלולים ניתן לפנות לוועדת קבלה, אם אינכם עומדים בדרישות הסף של המסלול. כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד, מועמדים שמעל גיל 30 יכולים להתקבל ללא תעודת בגרות, ובאמצעות ציון בבחינה הפסיכומטרית בלבד.
 
 
לסיכום
 
בתום לימודי קידום נוער במסלולים השונים לתואר ראשון, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה חינוכית וטיפולית במסגרות שונות של חינוך בלתי פורמלי, וביניהן גם: פנימיות, הוסטלים, כפרי נוער וכדומה, ואף ביחידות ציבוריות לקידום נוער. במסגרות אלה יוכלו הבוגרים לעבוד כמדריכים וכמטפלים, ובהמשך הדרך - כרכזים וכמנהלים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קידום נוער לתואר ראשון?

רוצה לדעת יותר על קידום נוער לתואר ראשון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קידום נוער לתואר ראשון

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: קידום נוער לתואר ראשון

התקבלו 17 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp