חינוך בלתי פורמלי לתואר ראשון בהתמחות נוער בסיכון במכללת קיי

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי, התמחות בקידום נוער בסיכון במכללת קיי
 
מדברים מהשטח
 
במסלול ללימודי תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי במכללת קיי, מציעים לכם להשתתף בתכנית התמחות בלימודי קידום נוער בסיכון. בתכנית זו מכשירים את הסטודנטים למלא תפקידי הובלה והדרכה במסגרות חינוכיות קהילתיות וחברתיות, בדגש על נוער, וכן במסגרות החינוך החברתי. במהלך הלימודים הסטודנטים יוצאים לסיורים במוסדות לקידום נוער ובבתי ספר, ונחשפים לעבודה הנעשית בשטח. כמו כן, הם מתנסים במסגרות אלה בהתמודדות עם נוער במצבים שונים ובמסגרות שונות.
 
על התכנית
 
במסלול לתואר בחינוך בלתי פורמלי הסטודנטים לומדים גישות תיאורטיות, ובכלל זה נושאים כפסיכולוגיה, קרימינולוגיה, פשיעה ועבריינות בדגש על נוער, ועוד. כמו כן, הסטודנטים מכירים את עולמו של המתבגר, את דרכי התקשורת המותאמות לנוער בכלל ולנוער בסיכון בפרט, וכן מתודות וטכניקות לבניית תכניות התערבות ותכניות המיועדות לשיקום או לחינוך לערכים.
 
משך הלימודים במסלול זה הוא ארבע שנים, כאשר השנה האחרונה מוקדשת להתמחות מעשית (סטאז'). במסגרת הסטאז' לומדים הסטודנטים לפתח ולבנות תכניות חינוכיות פרטניות או קבוצתיות, ולהפעילן מתוך התמודדות עם כלל גורמי המערכת והסביבה שאליה משתייכת אותה אוכלוסיה. בנוסף, הסטודנטים לומדים לתעודת הוראה באחד מבין המקצועות לשון, ספרות או מקרא.
 
תנאי הקבלה
 
על המועמדים ללימודי תואר ראשון בחינוך להיות בעלי תעודת בגרות מלאה ואיכותית, ציון ההתאמה שדרוש לקבלה הוא 550 לפחות. בנוסף, על המועמדים להציג בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות ובגרות במקצוע מורחב נוסף ברמת 5 יחידות. כמו כן, הסטודנטים נדרשים לעבור בהצלחה ריאיון קבלה אישי. סטודנטים בעלי תעודת בגרות שנבחנו בשפת הוראה שאיננה עברית, נדרשים לעבור מבחן יע"ל בציון של 125 לפחות. מכללת קיי מזמנת במקרים מסוימים גם למבחנים בעברית, בערבית או באנגלית.
 
המנחים בתכנית
 
את הלימודים במסלול זה לחינוך והוראה מנחה דוקטור המתמקד בקוגניציה, והעוסק במחקר של למידה. איש זה בחן את דרכי השילוב של חשיבה, יצירתיות וביקורתיות בתהליכי למידה והוראה, את אופני השילוב בין למידה וטכנולוגיה, ואת גישת הלמידה מתוך מקרי הצלחה. בנוסף, במסלול מלמד גם פרופסור, שהתמקדותו המחקרית היא בתחומי עבריינות נוער והתנהגות אנטי חברתית בקרב מהגרים בגילאי נוער. איש זה גם עוסק במחקר ובתיאוריה, המתמקדים בבני נוער עולים מאתיופיה ומבריה"מ לשעבר.
 
 
תעודות והסמכה
 
עם סיום הלימודים במסלול זה במכללת קיי, יזכו הבוגרים בתואר ראשון בחינוך B.Ed, בתעודה מקצועית "עובד חינוך" (תעודה זו מזכה את האוחז בה בגמול השתלמות בגובה של 4.5%), ובתעודת הוראה לחטיבות הביניים.
 
אפשרויות התעסוקה
 
עם סיום הלימודים בתכנית, יוכלו בוגריה להורות בחטיבות הביניים הרגילות את המקצועות שבהם התמחו, וכן להשתלב בעבודה עם בני נוער בסיכון במגוון מוסדות. בין היתר, הם יוכלו להשתלב במרכזים קהילתיים מסוגים שונים, במחלקות נוער בגופים ציבוריים או פרטיים, בפרויקטים לשיקום או לקידום נוער במצוקה, בפנימיות, בעבודה עם נוער משוטט ועוד. באמצעות כל אלה הם יוכלו להוביל שינויים חברתיים, הנערכים באופן פרטני, קבוצתי וקהילתי. 
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

חוות דעת של סטודנטים על לימודי תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי - מכללת קיי

התקבלו 7 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
22/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המסלול שבו אני לומדת, מסלול שבילים, הינו מסלול מיוחד לתואר ראשון בחינוך. המסלול התחיל ונוסד דרך המכו קרא עוד...

על הקמפוס

אני סטודנטית חדשה ובתחילת דרכה בלימודים ולכן אני עדיין לומדת להכיר את המכללה והקמפוס. המכללה נמצאת ב קרא עוד...

טיפים

אני ממליצה לכל אחד/ת להעיז ולנסות ללמוד תחום שמעניין אותם. לא לתת לחששות וחוסר בטחון למנוע מהם לנסות קרא עוד...

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
21/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת שלומדים איתי אנשים מכלל האוכלוסייה- בני מיעוט, צעירים שזה עתה שהשתחררו מהצבא, אימהות, קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נמצא באזור נגיש בבאר שבע, מגיעים אליו הרבה אוטובוסים. מי שמצוייד עם רכב יכול גם להחנות בתוך ה קרא עוד...

טיפים

התואר של חינוך בלתי פורמאלי במכללת קיי דוגל בכך שבלי ניסיון ועבודה בתחום קשה מאוד לגעת בעוצק בדברים, קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp