קורס שיטת NLP במכללת מירב

שירות אישי - צור קשר
קורס שיטת NLP במכללת מירב

קורס NLP בבית הספר מירב לרפואה משלימה


הצלחה בכוח המחשבה


גישת NLP או Neuro Linguistic Programming, היא שיטת טיפול ברפואה המשלימה אשר משתמשת באבחונים שונים של פעילות המוח האנושי, במטרה לסייע למטופלים להתגבר על חסמים רגשיים ונפשיים ולמצוא משאבים פנימיים להתמודדות עם מצוקות ופחדים. השיטה משתמשת בטכניקות הרפיה שונות ובמודלים לניתוח מציאות החיים כדי לאפשר התחברות לרצונות ולשאיפות אישיות. כך ניתן לעזור למטופלים לפתור אמונות מגבילות ולהגשים יעדים שונים במישור האישי, המשפחתי והעסקי.

 

מודל הטיפול NLP נהגה לראשונה בשנות ה - 70 על ידי חוקרים ופסיכולוגים אמריקאים, ומאז התפתח ותפס תאוצה בקרב מטפלים ברחבי העולם וגם בישראל. במכללת מירב לרפואה משלימה נערך קורס NLP, אשר מכשיר מטפלים ומאמנים לטיפול בגישה זו. המשתתפים מכירים מערכי טיפול שונים ולומדים כיצד לשלב את הגישה עם טכניקות תרפיה אחרות.

 

מתקיים בשלוחות בערים - תל אביב, רעננה, ראשון לציון, באר שבע

 

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתוודעים לערכי היסוד של גישת NLP, או תכנות עצבי לשוני, בוחנים את התפתחותה לאורך השנים ואת הפילוסופיה שמאחוריה. לאחר מכן, הם לומדים על דפוסי חשיבה, תקשורת בין אישית והתנהגות שונים דרכם מבינים אנשים את העולם אשר יכולים, במקרים מסוימים, להביא לתחושות חרדה ותקיעות. בהמשך דנים התלמידים בטכניקות שונות, כמו דמיון מודרך והרפיה, דרכן ניתן לסייע למטופלים להגדיר מטרות לטווח הקרוב והרחוק ולהשתחרר מדפוסי ההתנהגות המגבילים. כמו כן, הם רוכשים כלים מעשיים שמאפשרים להתאים את הטיפול לאוכלוסיות במגוון גילאים, החל מילדים ועד למבוגרים.


מתכונת הלימוד


קורס NLP במכללת מירב מתפרש על פני כ - 128 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים משלבים בין הרצאות עיוניות לבין התנסות מעשית וחווייתית בשיטות הטיפול, בליווי צוות מנחי הקורס.

 


נושאי הלימוד

 

  • פתרון בעיות עכשוויות
  • דפוסי תקשורת
  • הגדרת מטרות לעתיד
  • טכניקות הרפיה
  • חיזוק משאבים פנימיים
  • מעגלי חוויה אישיים
  • טיפול בילדים לפי הגישה
  • רגשות ומחשבות בחוויה האנושית    
  • ועוד


סגל הוראה


מנחת הקורס היא מטפלת אלטרנטיבית רב תחומית, אשר מתמחה בגישת NLP. כמו כן, היא עוסקת בטיפול ובהכשרת מטפלים בשיטות הארומתרפיה, הדמיון המודרך והתרפיה ההוליסטית.


על מוסד הלימוד


בית הספר מירב הוא חלק מיחידת לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. מתקיימים בו מגוון מסלולים להכשרת מטפלים במקצועות הרפואה המשלימה, כמו למשל רפואה סינית, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה ופסיכותרפיה אלטרנטיבית. התכניות משלבות בין ידע תיאורטי לבין התנסות פרקטית בטכניקות הטיפול.


תנאי קבלה


לקורס NLP במכללת מירב מתקבלים אנשי מקצוע מענפי הרפואה המשלימה, כמו מטפלים אלטרנטיביים ממגוון גישות ומאמנים אישיים, בוגרי 12 שנות לימודי לפחות, אשר מעוניינים להרחיב את מיומנויות הטיפול שלהם כדי לשלב את עקרונות שיטת NLP בקליניקות שלהם. מהמשתתפים לא נדרש ידע קודם או ניסיון בגישת NLP, אולם עליהם לעבור ריאיון קבלה אישי שבוחן את מידת התאמתם למסלול.


תעודה


המסיימים את הקורס יקבלו תעודת מטפל בדרגת Practitioner מטעם מירב - בית הספר לרפואה משלימה מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

Whatsapp Whatsapp