רוצה פרטים על קורס ISTQB?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ISTQB - הכנה לבחינת בודקי התוכנה להסמכת ISTQB

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ISTQB? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה למבחן ISTQB לבדיקות תוכנה
 
שווה לבדוק...
 
ארגון ISTQB – International Software Testing Qualification Board הוא ארגון בינלאומי שהוקם בסקוטלנד בשנת 2002, ושם לו למטרה לקדם את תחום בדיקות התוכנה. ארגון זה קבע סילבוס אחיד וייסד שפה מקצועית אחידה המשמשת כל בודק תוכנה במדינות עולם שונות. בנוסף, כיום קיים בתחום זה מסלול אחיד ומוכר להתקדמות מקצועית. ביותר מ – 40 מדינות ואזורים בעולם כולו פועלים ומקבלים מועמדים למשרות על פי הסטנדרטים שקבע ארגון ה - ISTQB.
 
על הלימודים
 
הלימודים קורס הכנה למבחן ISTQB נערכים במתכונת קבועה על פי רוב, והם מכילים את הנושאים המוגדרים בסילבוס הבינלאומי. בחלק מן המסלולים משולבת האפשרות להסמכה זו עם הכשרה נוספת ונרחבת יותר בתחום בדיקות התוכנה, ובמסלולים אחרים מתמקדים רק בהכנה למעבר מוצלח של הבחינה.
 
בקורסי הכנה אלה לומדים את מושגי היסוד בבדיקות תוכנה, את החשיבה העומדת מאחורי תהליך הבדיקות, את חשיבותו ואת תפקידו של תהליך זה בתוך התמונה הכללית של פרויקט פיתוח תוכנה. בנוסף, הסטודנטים לומדים כיצד לפתח ולבנות תהליך של בדיקות המותאם לפרויקט המסוים, וכן כיצד להשתלב בצוות הפיתוח הכולל אנשי מקצוע רבים נוספים.
 
בקורס הכנה למבחן ISTQB משולב תרגול מעשי נרחב של ביצוע בדיקות, כמו גם שימוש בתרחישים לדוגמה, וכמובן – תרגול של בחינות ממועדים קודמים ודגשים למעבר מוצלח של הבחינה וללמידה יעילה לקראתה. הקורסים מכינים את הסטודנטים לבחינת ההסמכה הבינלאומית ברמתה הבסיסית (Foundation Level). במרבית המסלולים נדרשים הסטודנטים לנוכחות ב – 80% לפחות מן השיעורים, להגשת כל המטלות, ולעמידה בבחינות הנדרשות מהם במהלך המסלול.
 
על המבחן
 
בחינת ISTQB הבינלאומית נחלקת לשתי רמות: Foundation (בסיסית) ו – Advanced (מתקדמת). הבחינה הבסיסית בנויה במתכונת של 40 שאלות רב ברירה, ומשך הזמן בה הוא שעה אחת מלאה. ניתן להיבחן בה בעברית או באנגלית, כאשר הבוחרים בשפה האנגלית מקבלים תוספת זמן של 15 דקות. על מנת לעבור את הבחינה יש להשיג בה ציון של 65 לפחות. בנוסף, יש לדעת כי הבחינה בנויה על פי חלוקה לשלוש רמות או לשלושה סוגי ידע שונים (באופן כללי: זיכרון וזיהוי, הבנה והסברים, התייחסות להקשר ספציפי), כאשר לכל רמת ידע מוקדש אחוז קבוע של שאלות בבחינה, וזאת כדי לאפשר אחידות בציון בין המדינות והערכה בינלאומית על פי תקן.
 
הבחינה המתקדמת מתחלקת בעצם לשלושה סוגי הסמכות – מנהל בדיקות, מנתח בדיקות ובודק טכני – כאשר מי שעובר את שלושתן בהצלחה, זוכה בתעודת "Full Advanced Level". לבחינות אלו רשאי לגשת מי שברשותו תעודת הסמכה בסיסית וניסיון תעסוקתי מוכח (מספר שנות הניסיון ותוכן הניסיון המקצועי משתנים בהתאם לבחינה הספציפית), כמו גם מכתבי המלצה מקצועיים. בחינה זו כוללת 65 שאלות רב ברירה, והיא נפרשת על פני 180 דקות ומחולקת לרמות ידע ולמספר שאלות קבוע בכל רמת ידע.
 
מבין נושאי הלימוד
 
בקורס הכנה למבחן ISTQB לומדים, בין היתר, גם את הנושאים הבאים:
 
 • תרחישי בדיקה
 • טעויות אנוש
 • בדיקות סטטיות
 • הגדרות איכות 
 • סוגי תקלות תוכנה
 • ביצוע בדיקות
 • תכנון פרויקט בדיקות
 • תיעוד בדיקות
 • עקרונות בבדיקות תוכנה
 • ניהול בדיקות
 • טכניקות לעיצוב בדיקות
 • הרצת בדיקות
 • סוגי בדיקות במחזור פרויקט תכנות
 • ועוד
 • בחירה והטמעה של כלי אוטומטי בארגון
 
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
בארץ קיימים כיום שלושה מוסדות לימוד מוסמכים המפעילים לימודים בקורס הכנה למבחן ISTQB, המותאמים לנדרש על ידי הארגון הישראלי והבינלאומי לקבלת הסמכת ISTQB:
 
 • מכללת ג'ון ברייס – מציעה קורסים בשתי רמות הידע: בסיסית ומתקדמת. הקורסים מוצעים במתכונת לימודי בוקר או ערב.

 

 • מכללת נס קולג' – מציעה קורס "בדיקות ואבטחת איכות תוכנה הכנה להסמכת ISTQB", בהיקף של 40 שעות לימוד. במכללה זו מוצעים גם קורסים נוספים המשלבים בתוכם הכנה להסמכה זו, המקיפים חומרי לימוד נרחבים ונוספים בתחום בדיקות התוכנה.

 

 • מכללת סלע – במכללה זו מציעים קורס "הסמכה לבדיקות תוכנה כולל אפשרות לתעודה בינלאומית ISTQB". זהו מסלול מקיף המתמקד גם בנושאים כפיתוח תוכנה, כלי בדיקות שונים ותהליכי ניתוח בדיקות. מסלול זה מתאים לחסרי רקע בתחום והוא נלמד בהיקף של כ – 800 שעות לימוד, הכוללות בתוכן גם את שעות התרגול העצמי.
 
קהל היעד
 
על פי רוב, הקורסים מיועדים לאנשים בעלי ניסיון כלשהו בתחום המחשבים, וביניהם גם מנהלי פרויקטים, מפתחים, בודקי תוכנה בפועל, מנתחי מערכות ועוד, או לסטודנטים בתחום מדעי המחשב ומערכות המידע – המעוניינים להכשיר עצמם לקבלת הסמכה בינלאומית מוכרת בתחום זה. עם זאת, חלק מן הקורסים המקיפים יותר המשלבים בתוכם הכנה לקראת בחינה זו, מיועדים גם לחסרי רקע וניסיון בתחום.
 
תנאי הקבלה
 
לקורס הכנה למבחן ISTQB יתקבלו מועמדים בעלי היכרות בסיסית עם תחום פיתוח התוכנה, ובעלי ניסיון מעשי בתחום. בנוסף, נדרשת שליטה בשפה האנגלית בשימושים אקדמיים וטכניים, ובחלק מן המסלולים דורשים מן המועמדים אף מעבר של ריאיון קבלה אישי ושל הגשת קורות חיים.
 
פרטים נוספים
 
הבחינות החיצוניות להסמכה הבינלאומית נערכות בארץ אחת לשבועיים או שלושה, על ידי הארגון הישראלי המוסמך מטעם ארגון ISTQB העולמי. הבחינה הבסיסית והבחינה המתקדמת נערכות באותו מועד, אך בשעות שונות.
 
לסיכום
 
מי שבוחר ללמוד בקורס הכנה למבחן ISTQB בוחר בידע מובנה, מקיף ומעודכן כיום בתחום בדיקות התוכנה, ומעבר לכך – בעצם היותו בעל תעודה זו, הוא מאפשר לעצמו לעבוד במקומות רבים מאוד בעולם, וביניהם גם במדינות כמו אוסטרליה, הולנד, צרפת, הודו, ארצות הברית, גרמניה, יפן, אנגליה ועוד.
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ISTQB?

רוצה לדעת יותר על קורס ISTQB?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס ISTQB
חוות דעת של סטודנטים: קורס ISTQB
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp