רוצה פרטים על קורס EMDR?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הקהיה ועיבוד מחדש EMDR

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס EMDR? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס EMDR עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים

 

מתגברים על הטראומה

 

עיבוד מחדש והקהיה שיטתית היא גישת טיפול פסיכותרפית לסיוע במצבי טראומה וחרדה. באמצעות תרגול מחשבות ותנועות עיניים, מציפים תכנים כאובים, חלקם מודעים ואחרים מודחקים, וכך מפחיתים את המועקה הכרוכה בחוויות קשות מן העבר ומסייעים למטופלים להתגבר על השפעותיהן השליליות בהווה. בנוסף לטיפול בהלם קרב ובטראומה שמקורה בתאונות, יעילה שיטת EMDR גם לסיוע לפוביות שונות כמו פחד טיסה וחרדת בחינות, וכן לעזרה במצבי התמכרות.

 

 

למי מיועדים הלימודים

 

הקורס מיועד לאנשי מקצוע בענפי בריאות הנפש, כמו למשל פסיכולוגים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכיאטריים ומטפלים באמצעות אמנות, המעוניינים להרחיב את מיומנויות הטיפול שלהם, ולשלב את שיטת EMDR בעבודתם הנוכחית בקליניקה.

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת הלימודים, מתוודעים המשתתפים לתחום הטיפול בטראומה, וסוקרים דרכים בהם אירועים כאובים מן העבר מתבטאים במגוון הפרעות פיסיות ונפשיות בחיי המטופלים. לאחר מכן, הם מכירים את עקרונות העבודה בשיטת EMDR, ולומדים כיצד להתנהל מול אוכלוסיות טיפול שונות, וכיצד להתמקד בפגיעות מסוימות כמו מקרי התעללות מינית או התקפי חרדה ופניקה. בנוסף, הם לומדים כיצד ניתן לשלב את הטיפול בשיטה יחד עם גישות פסיכותרפיות אחרות.

 

מתכונת הלימוד

 

קורסים בשיטת EMDR מתנהלים במתכונות מגוונות, החל מסדנאות בנות מספר שעות המרוכזות ביום אחד, ועד לתכניות המתפרשות על פני מספר חודשים. חלק מהתכניות מתנהלות במתכונת לימודי ערב, ואחרות מקיימות מפגשים בשעות הבוקר. במסגרת הכשרתם, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בדיונים קבוצתיים, בהדרכות אישיות ובהקרנות סרטים. במסלולים הארוכים יותר הם נדרשים להשתתף בפרקטיקום קליני הנערך בקבוצות ובו מתרגלים את הטיפול באופן מעשי.

 

נושאי הלימוד

 

 • פחדים בעת טיסה ונהיגה  

 • תגובות הלם קרב
 • עיבוד זיכרונות מטרידים
 • חרדות לא ממוקדות
 • מצבי חרדה בילדים ובנוער
 • טראומה על רקע לאומי
 • הפעלת זיכרון טראומטי מודחק
 • פתרונות לחרדת בחינות  
 • התמודדות עם תכנים לא מודעים
 • ועוד
 • סיוע לנשים בעקבות טראומה לידה    
 

 

תנאי קבלה

 

לקורס EMDR מתקבלים מטפלים מוסמכים, בעלי רישיון מטעם משרד הבריאות לעסוק בפסיכותרפיה, בפסיכיאטריה, או בטיפול באמצעות יצירה. במידה והמועמדים הם מתמחים, קבלתם מותנית באישור מיוחד של ועדת קבלה.

 

תעודה

 

משתתפים המסיימים את לימודיהם בקורס זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת מטעם מוסד הלימוד. על מנת לקבל את התעודה, נדרשים המשתתפים להפגין נוכחות במפגשים, ובחלק מהמקרים לסיים בהצלחה את הפרקטיקום המעשי.

 

מוסדות

 

 • המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה (תל אביב): קורס זה הוא פרי שיתוף פעולה עם עמותת נט"ל לסיוע לנפגעי טראומה לאומית, והוא מחולק לשני חלקים. הראשון מאפשר היכרות ראשונית עם שיטת הטיפול, ומקנה כלים למטפלים להשתמש בה בקליניקה. הוא מתפרש על פני כחודש וחצי וכולל שישה מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהרים והערב. בנוסף, נדרשים המשתתפים לחמישה מפגשים של עבודה מעשית. קורס ההמשך מאפשר העמקה בשיטה ורכישת כלים לטיפול במקרים מורכבים. הוא מתפרש על פני כחודשיים, וכולל שלושה מפגשים הנערכים אחת לחודש בשעות הבוקר.


 • בית EMDR למצוינות מטפלים (הרצליה): המרכז, שמספק הכשרה ולימודי העשרה למטפלים בגישה, מקיים קורסים וסדנאות למטרת ריענון עבור אנשי מקצוע שעברו הדרכה בשיטה בעבר, ומעוניינים להתמקצע בה מחדש. המשתתפים מתרגלים מחדש את שלבי התהליך, ודנים בפרוטוקול הטיפול. 

 

 • עמותת EMDR ישראל: עמותת EMDR ישראל עורכת מגוון של קורסי הכשרה בשיטת EMDR, בערים ירושלים ורעננה. היא מציעה קורס הכשרה לשלב 1 ולשלב 2, הקורסים מתקיימים בשפה העברית או באנגלית. כמו כן, מתקיימים קורסי הכשרה לטיפול EMDR לילדים. הקורסים מיועדים לאנשי מקצוע מנוסים בתחומי בריאות הנפש בלבד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס EMDR?

רוצה לדעת יותר על קורס EMDR?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp