קורס קדרות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס קדרות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס קדרות במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיימים קורסים ברמת שונות בתחום הקדרות, שבהם ניתן לרכוש כלים לאמנות הקדרות והקרמיקה.


ניתן למצוא קורסי מבוא שמתאימים למתחילים העושים את הצעדים הראשונים בעבודה עם אובניים, לצד קורס למתקדמים שבו יכולים בעלי ניסיון בעבודה בחומר להרחיב ולפתח את הידע שברשותם ולהכיר טכניקות חדשות ומתקדמות יותר.


הקורסים המוצעים במוסד הלימוד הם:

 

קורס מבוא לקדרות


בקורס המבוא המשתתפים מפתחים מיומנויות קדרות וכישורי הבנה צורנית. הם נחשפים ליסודות העבודה על אובניים ולומדים על טכניקות שריפה, זיגוג, עיטור וצביעה של הכלים. בקורס מגוון של תרגילים המותאמים ליכולות ולרצונות של המשתתפים, כדי לסייע להם לפתח את היצירתיות והכישורים האישיים בתחום.

 

קהל יעד: זהו קורס מבוא, הוא מתאים למעוניינים ללמוד קדרות ולבנות את כישורי היצירה האישיים בעבודה בחומר. המסלול מתאים לחסרי ניסיון בקדרות וכן לבעלי ניסיון מועט.


הקורס מוכר לגמול השתלמות וכן להשלמה של נקודות לקראת לימודי תרפיה באמנות.

 

מתכונת הלימוד: בקורס 78 שעות שנתיות, הקורס מתקיים במתכונת שנתית, נפתח בתחילת שנת הלימודים בחודש אוקטובר ומסתיים בסביבות חודש יוני.


תעודה: משתתפים שעומדים בכל הדרישות זכאים לתעודת גמר המוענקת על ידי המכללה האקדמית ספיר. לצורך קבלת התעודה יש לעמוד בדרישות הנוכחות ולהשתתף באופן פעיל במפגשים, להשלים את כל מטלות הקורס ולהגיש את העבודות.

 

קרמיקה וקדרות למתקדמים


בקורס למתקדמים יכולים המשתתפים לשפר את מיומנויות העבודה בחומר ואת כישורי הפיתוח הרעיוני, החומרי והצבעוני. הם מתנסים בטכניקות שונות, בשיטות יציקה ובנייה של תבניות, יצירה של נפחים ועבודות המהוות קישור בין עולם הפיסול והקרמיקה. נוסף על כך, הם משכללים את יכולות הצביעה והעיטור. כמו כן, הם שמים דגש על החיבור שבין עבודות הגלגל לבין עבודות יד ותבנית בתחום הקדרות. המשתתפים משתמשים בתנורי גז, חשמל וראקו וכך מתרגלים את הכלים הנלמדים ומפתחים את הסגנון האישי.


מתכונת הלימוד: קורס שנתי שבו 78 שעות שנתיות, השיעורים כוללים 3 שעות שבועיות. הקורס נפתח בחודש אוקטובר בתחילת שנת הלימודים ומסתיים בסוף חודש יוני.


קהל יעד: הקורס למתקדמים מיועד לבעלי ניסיון לעבודה באובניים או בחומר, המעוניינים להמשיך לפתח ולשכלל את המיומנויות המקצועיות שברשותם.

 

תעודה: במכללה האקדמית ספיר מעניקים תעודת גמר למשתתפים שעומדים בהצלחה בדרישות הקורס, כדי לקבל את התעודה יש להשתתף באופן סדיר ופעיל בשיעורים, להגיש את העבודות המעשיות ולהשלים את כל המטלות הנדרשות.

 

סגל מרצים

 

את הקורסים מנחים שני אמנים מנוסים שהם קדרים פעילים ובוגרי בתי ספר גבוהים לקרמיקה ולאמנות: אמן בוגר בצלאל, המרצה במסגרות שונות ופעיל בסטודיו לקדרות, אשר מציג בתערוכות בארץ ובעולם; ואמנית ויוצרת רב תחומית, בוגרי לימודי תרבות ואמנות במכללה האקדמית ספיר, המפעילה סטודיו ליצירה והנחיית סדנאות ומציגה את יצירותיה בגלריה. כמו כן, עוסקת בהנחיה של סדנאות עבודה בזכוכית.

 

על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר ניתן למצוא קורסים נוספים בתחום האמנות. בין היתר מתקיימים קורסים בתחום הציור, קורסים ברישום, קורסים בפיסול קרמי וקורסים בוידאו ארט ואוצרות. ברים מבין הקורסים ניתן למצוא רמות שונות, בהתאם לניסיון הקודם של המשתתפים, וכך הם יכולים לבחור במסלול המותאם לרמתם. ישנם קורסים למתחילים ומבואות שבהם נרכשות מיומנויות יסוד, לצד קורסים שמתאימים למתקדמים וליוצרים מנוסים יותר שברצונם להמשיך לפתח את כישורי היצירה ולהיחשף לטכניקות חדשות. בקורסים השונים משולבת עשייה מעשית לצד לימוד תיאורטי של עקרונות אמנותיים וכך המשתתפים יכולים לפתח את היצירתיות, כושר הביטוי החזותי האישי והמיומנויות הפרקטיות שברשותם ולהתפתח כאמנים ויוצרים.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp