קורס יישום והטמעת מערכות BI במסלול האקדמי המכללה למנהל, המכון ללימודי המשך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס BI - המסלול האקדמי המכללה למנהל, המשך.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יישום והטמעת מערכות בינה עסקית BI במסלול האקדמי המכללה למנהל, לימודי המשך

 

משתמשים בבינה

 

בינה עסקית (BI), עוסקת בבניית מערכות טכנולוגיות לצורך הפקת מידע עסקי משמעותי, מתוך שפע נתונים מצטברים. באמצעות מערכות המידע ניתן לגבש תובנות על פעילות שהתרחשה בעבר ולהפיק מתוכה לקחים מתאימים להווה ולעתיד, ניתן לעיין בהתרחשות המתקיימת בהווה וכן לצפות נתונים עתידיים ולתכנן תחזיות עסקיות.

 

בשנים האחרונות מערכות הבינה נפוצות בקרב ארגונים רבים ותופסות חלק משמעותי בניהול מערכי שיווק ועבודה. בזכות הממשק הנוח שלהן, המשתמשים בתוכנות אלו יכולים לבצע בעצמם פעולות עסקיות, ללא צורך במומחה מיוחד למחשבים. הם יכולים לדעת מה תהיה מידת השפעת הפרסום על קניית מוצר מסוים, או באיזה אזורים גיאוגרפיים הוא יימכר יותר ובאיזה אזורים – פחות. באפשרותם לדעת האם יש מוצרים שנקנים תמיד יחד, כמו למשל עוגיות וכוסות חד פעמיות, ולצבור ולשקלל עוד המון נתונים עסקיים חיוניים.

 

 

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים במכללה למנהל בקורס יישום מערכות BI נחשפים למושגי יסוד, ומבינים את הצורך העסקי במערכות בינה עסקית. הם סוקרים מודלים ונושאים מתקדמים בתחומי ההרשאות, הביצועים והפיתוח של המערכת. הם מכירים את הארכיטקטורות המגוונות של מחסני נתונים, מתנסים בבניית טבלאות ובעיצוב נתונים ב – DWH. הם לומדים להיעזר בתוכנה כמשתמשים ולנתח באמצעותה את השיקולים והתהליכים העסקיים.

 

מבנה הלימודים

 

תכנית הלימודים מקיפה כ - 140 שעות אקדמיות, כשמתוכן 100 שעות מוקדשות ללימוד פרונטאלי ו - 40 שעות מוקדשות לעבודה על פרויקט אישי. הקורס כולל 20 מפגשים, ומתקיים בשעות הערב במתכונת דו שבועית.

 

נושאי לימוד

 

 • טבלאות Fact
 • ניהול נתונים
 • המודל הטבלאי
 • חילול דוחות 
 • פקודות בסיסיות
 • נרמול נתונים
 • תהליכי טעינה וטיוב 
 • אחזור נתונים
 • בניית ניתוחים עסקיים
 • Data Mining
 • קבצים מול מסדי נתונים
 • בניית דשבורד     
 • אבני הבניין של ה – OLAP     
 • ועוד

 

 

סגל המרצים

 

את הקורס מעביר דוקטור בוגר האוניברסיטה העברית בתחום מערכות מידע. מחקריו עוסקים בתחומי מערכות המידע הרפואיות, בשילוב מערכות מידע בארגון ובכלכלת מידע. מרצה בכיר נוסף מתמחה בשיווק ובטכנולוגיות עסקיות, והוא בעל תואר מגיסטר בניהול תעשייתי מטעם אוניברסיטת בן גוריון, העוסק במחקר בנושאי אפקטיביות שיווקית, יזמות עסקית, והקשר בין מינוף עסקים ובין טכנולוגיה.

 

קהל יעד

 

קורס יישום ופיתוח BI במכון ללימודי המשך במסלול האקדמי המכללה למנהל, מיועד לאנשים המעוניינים לעסוק במסגרת עבודתם בארגונים בהטמעה של מערכות אלו, לצורך ניתוח וגיבוש מידע בתחומי השירות, המוצר, מאפייני הלקוחות, ובכל תחום רלוונטי נוסף המאפשר לייעל את הביצועים ולהגדיל את הרווחים הכלכליים.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בכלכלה, במנהל עסקים, במדעי המחשב, במערכות מידע, או בהנדסת תעשייה וניהול. כמו כן, עליהם להיות בעלי רקע בבסיסי נתונים ובשאילתות SQL. לצורך בדיקת התאמה למסלול יעברו המועמדים ראיון אישי.

 

הנחות בשכר הלימוד

 

בוגרים מן המסלול האקדמי המכללה למנהל זכאים להנחה של 20% בשכר הלימוד בקורס. סטודנטים הלומדים במכללה זכאים להנחה של 40% בשכר הלימוד בקורס.

 

תעודה

 

לבוגרי הקורס שעמדו בהצלחה בדרישות מוענקת תעודת גמר ליישום ולהטמעת מערכות BI, מטעם המכון ללימודי המשך במסלול האקדמי המכללה למנהל.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכון ללימודי המשך - המסלול האקדמי המכללה למנהל

עוד מסלולי לימוד - המכון ללימודי המשך - המסלול האקדמי

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

קורס ריענון בcnc
נועם סביון
1 תגובות
מעבר בין אוניברסיטאות במדעי המחשב
נועם
1 תגובות
איך לומדים בתקופת הקורונה?
יוסף בוארדי
1 תגובות
קורס ניהול רשתות תקשורת ותשתיות ענן MCSA
לידור נחום
1 תגובות
האם לעשות הסבה מהוראה לתכנות?
הודיה
1 תגובות
קורס אוטוקד בבאר שבע
אבי שטרית
1 תגובות
קורסים באופיס ואקסל בירושלים
אווה רצקר
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp