קורס ABA ניתוח התנהגותי יישומי במכללה האקדמית לחינוך אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אורנים - קורס ABA.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרה בניתוח התנהגות יישומי ABA במכללת אורנים - לימודי חוץ

 

צעד אחר צעד

 

Applied Behavior Analysis, או בקיצור ABA, היא שיטה להשגת שינויים בדפוסי התנהגות, הנשענת על עקרונות של תיאוריית הלמידה ההתנהגותית. תיאוריה זו רואה את הסביבה כבעלת השפעה מכרעת על האופן בו מתעצבת התנהגותו של הפרט, והיא מדגימה כיצד ניתן להגביר או להפחית את הסיכוי לכך שאנשים יבצעו פעולות מסוימות באמצעות מתן "פרסים", ו - "עונשים". יעילותה של השיטה הוכחה במחקרים רבים, והיא מתאימה מאוד לעבודה פרטנית אינטנסיבית עם ילדים בעלי קשיי התנהגות, למידה וויסות.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי ניתוח התנהגות נועדו להקנות לאנשי טיפול וחינוך כלים מעשיים לאבחון ולהתמודדות עם מגוון בעיות בכיתה ומחוצה לה. במסגרת שיעורי המסלול הם לומדים לזהות ליקויים מורכבים, ומבינים לעומק את מערכת הגומלין הנוצרת בין היחיד לבין הסביבה החברתית שבה הוא נמצא. הם מתאמנים בבנייה בפועל תכניות התערבות, ולומדים כיצד להתאימן למסגרות שונות - טיפוליות, שיקומיות, חינוכיות או משפחתיות.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית ללימודי תעודה בניתוח התנהגות יישומי מתפרשת על פני שנתיים וכוללת בסך הכל 400 שעות לימוד. שיעורי המסלול מתקיימים פעם בשבוע בשעות הבוקר. בשנת הלימודים השנייה, המשתתפים לוקחים חלק בהתנסות מעשית בהיקף של 120 שעות, במקביל לשיעורים הכיתתיים. הפרקטיקום מתבצע במגוון מסגרות חינוכיות, כאשר כל סטודנט זוכה למשוב פרטני ולליווי של הסגל. כחלק מהכשרתם, נדרשים הסטודנטים להשלמת מטלות קריאה, המחייבות השקעת זמן מעבר לשעות השיעור.

 

נושאי הלימוד

 

 • תכנון סביבת לימודים מסייעת
 • סוגיות בהדרכת הורים
 • סוגיות אתיות בניתוח התנהגות
 • עריכת תצפיות וראיונות
 • עקרונות בניתוח התנהגות יישומי
 • טיפול בעיכובים התפתחותיים
 • הליכים של הערכה פונקציונאלית
 • שיטות מחקר בניתוח התנהגות
 • התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז
 • ועוד
 • הערכה התנהגותית ואסטרטגיות התערבות
 •  

 

תנאי קבלה

 

מועמדים כשירים לתכנית הם אנשים בעלי תואר ראשון לפחות וניסיון מעשי בתחומים כמו חינוך, הוראה, טיפול, ייעוץ חינוכי או חינוך קהילתי. עליהם להגיש מכתב המלצה המעיד על התאמתם למסלול וכן לעבור ראיון אישי במכללה.

 

סגל הוראה

 

רכזת התכנית היא דוקטור לחינוך, המתמחה בהתמודדות עם בריונות על רקע מגדרי בקרב ילדים ונוער, ועם התנהגויות חריגות בחינוך הרגיל והמיוחד. עבודת הדוקטורט שכתבה באוניברסיטה העברית עסקה דפוסים של הטרדה מינית בקרב תלמידי חטיבות ביניים בישראל. במסגרת עבודה במכללה, היא משמשת כמדריכה פדגוגית בתכנית ללימודי חינוך מיוחד, ומעניקה ייעוץ אישי לסטודנטים בסדנאות להוראה מתקנת.

 

תעודה

 

בוגרים שישלימו את חובות המסלול, הכוללות נוכחות מלאה, עמידה במטלות קריאה ובמבדקים, השלמת הפרקטיקום והגשת עבודה מסכמת, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם מכללת אורנים בתכנית לניתוח התנהגות ABA.

 

בוגרי המסלול שיהיו מעוניינים להעמיק את הכשרתם בהמשך במסגרת תואר שני בייעוץ חינוכי, יהיו זכאים לאקרדיטציה בהיקף של עד שעתיים שנתיות. נקודות זכות אלה יינתנו בכפוף לעמידה בתהליך הקבלה של המכללה.

 

התכנית מוכרת כהשתלמות בהיקף של 60 שעות שנתיות במסגרת "אופק חדש", ונמצאת בתהליכי הסמכה של הוועדה הבינלאומית ל - ABA.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

עיסוק בייעוץ חינוכי מבלי לעשות תואר ראשון ושני
לין בטיש
1 תגובות
הסבה לחינוך מיוחד או הוראת אנגלית?
חלפון מיכל
1 תגובות
הנחיות לקבלה לתואר שלישי בחינוך
יפעת
1 תגובות
ניתן להוציא תעודת הוראה ללא בגרות?
נטלי
1 תגובות
צריך תואר שני כדי לעסוק באבחון פסיכו דידקטי?
הילה
1 תגובות
חייבים שנת סטאז לקבלת תואר?
סתיו
1 תגובות
האם אני יכולה לעמוד בלימודי חינוך
Edi
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,899 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,221 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp