קורס התחדשות עירונית במרכז פישמן של האוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קורס תמ"א 38 - מרכז פישמן.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס התחדשות עירונית במרכז פישמן, מרכז ליזמות ולנדל"ן של האוניברסיטה העברית

 

הולכים ומשתבחים

 

תכנית תמ"א 38 היא אוסף של תקנות שהוכנו על ידי המועצה לתכנון ולבנייה. במקורן, נועדו התקנות לצמצם נזקים במקרה של רעידת אדמה, אך בעקבות הרחבות חקיקה שהתווספו לאורך השנים, הפכה תמ"א לכר פורה במיוחד ליזמות בתחום הנדל"ן. במרכז פישמן מציעים קורס נדל"ן מקצועי וממוקד המועבר על ידי שורה ארוכה של אנשי מקצוע מומחים בתמ"א 38 ובפינוי בינוי.

 

על הלימודים במרכז פישמן

 

מרכז פישמן הממוקם בתל אביב הוא למעשה חטיבה ללימודי נדל"ן ויזמות, שנוסדה בתוך בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית. תכניות הלימוד במקום מושתתות על שילוב בין ידע אקדמי לבין עשייה בשטח, במטרה להוות בסיס איתן לקהילה מקצועית ולמחקר עדכני. הקורסים במרכז מספקים הכשרה בתחומים שאינם קיימים בדרך כלל במסלולי הלימוד לתואר במנהל עסקים או בפיננסים.

 

תכנית הלימודים

 

קורס תמ"א 38 במרכז פישמן נועד להכשיר את המשתתפים בו בכל ההיבטים של יזמות וניהול בתחום ההתחדשות העירונית. הסטודנטים יכירו את תהליכי הרישוי הרלוונטיים ויבינו אילו בדיקות יש לבצע כדי לבחון את ההתכנות הקניינית לפני התחלת הפרויקט. הם ילמדו לזהות מוקשים שונים בעריכת הסכמים ויקבלו כלים לעריכת משא ומתן אפקטיבי עם הדיירים ועם הרשויות. הם יכירו מושגים מתחום ניהול הסיכונים ויתנסו בניתוח מעשי של פרויקטים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי תמ"א במרכז פישמן כוללים בסך הכל 48 שעות אקדמיות המתפרשות על פני שנים עשר מפגשים. הרישום לקורס מוגבל ל - 55 סטודנטים לכל היותר במחזור, על מנת ליצור סביבת לימודים שבה כל אחד מהמשתתפים לוקח חלק פעיל בדיון. בהמשך לכך, נדרשים תלמידי הקורס להפגין נוכחות ב – 75 אחוזים משיעורים לפחות, כאשר לקראת סופה של ההכשרה יהיה עליהם להגיש עבודה בקבוצות.

 

נושאי הלימוד

 

 • הוצאת היתרי בנייה
 • תיאום תכניות ועריכת מכרז קבלנים
 • תקשורת עם הדיירים
 • השלכות של ירידת ערך מבנים סמוכים
 • תקנות וחוקים עירוניים
 • מימון חוץ בנקאי ודרכים להשלמת הון
 • ניהול תהליכי רישום וקניין
 • מיתוג ושיווק של מיזמי התחדשות עירונית
 • מרכיבי מיסוי והיטלי השבחה     
 • תכנון חיזוק לבניינים קיימים לרעידות אדמה     
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

בראש התכנית ללימודי תמ"א 38 במרכז פישמן עומד יזם מוביל בתחום ההתחדשות העירונית, המכהן כיושב ראש איגוד חברות התמ"א בלשכת המסחר ומנהלה הכללי של חברה ליזמות בנדל"ן. בנוסף מלמדים בקורס: בוגר MBA עם התמחות בנדל"ן ובעל חברת השקעות בתחום המגורים העוסקת בעיקר בפרויקטים של תמ"א 38; עורך דין, בורר ומגשר העוסק במשפט מנהלי, בתכנון ובבנייה למעלה משלושה עשורים ומרבה להופיע בפני ועדות ערר ורשויות התכנון; מרצה בעלת תואר מוסמך במנהל עסקים המשמשת כמנהלת תחום הנדל"ן בבנק ירושלים; דוקטור להנדסה אזרחית בעל דוקטורט במכניקה שימושית מאוניברסיטת וירג'יניה, שעבר בעברו כמהנדס אווירונאוטיקה בתעשייה האווירית וכיום חבר בוועדות תקינה העוסקות בהערכת סיכונים סיסמיים; אדריכל בוגר הטכניון המכהן כיושב ראש הפורום הארצי לבנייה עירונית ולגורדי שחקים; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לקורס תמ"א במרכז פישמן נעשית על פי ראיון אישי והגשת קורות חיים.

 

תעודה

 

בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תעודת בוגר "לימודי תמ"א 38 והתחדשות עירונית" חתומה בידי דיקן בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית וראש תכנית ההתמחות במימון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים
פורום לימודי נדל``ן
קורס מזורז ליועץ משכנתא לבוגר תואר שני
שלום
1 תגובות
לימודי ניהול נכסים
ורד מיכאלי ארביב
1 תגובות
קורס הכנה למבחן תיווך מקרקעין
ליאור אריה
1 תגובות
מוסדות לימוד לקורס נדלן ותיווך
גןאד
1 תגובות
קורס ניהול משא ומתן
אירה
1 תגובות
קורס עוזר בטיחות בבניה
אור
1 תגובות
קורס מיסוי לעוסקים בנדל"ן
שיר לביטוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp