לימודי תרבות יצירה והפקה בתכנית למוזיקאים במכללת ספיר

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

לימודי תרבות במגמת יצירה והפקה בתכנית מיוחדת למוזיקאים במכללה האקדמית ספיר

 

נפתחה ההרשמה ללימודים בסמסטר אביב

 

מוזיקת נשמה

 

תרבות הוא הנכס הרוחני והאינטלקטואלי של חברה או של אדם. התרבות כוללת בתוכה תחומים רבים, כמו מוזיקה, ריקוד, תיאטרון, אמנות, ספרות, טלוויזיה וקולנוע. אין קונצנזוס לתרבות והיא משתנה ממקום למקום ומאדם לאדם. תרבויות אשר באות במגע משפיעות אחת על השנייה וההשפעה יכולה להיות חיובית ושלילית. יש אנשים אשר תופסים תרבות מסוימת כנמוכה ואחרת כחסרת טעם.

 

המוזיקה היא חלק אינטגראלי מכל תרבות שהיא, בין שזו המוזיקה של השחורים בתקופת העבדות בארצות הברית, שהולידה את סגנון הבלוז, ובין שמוזיקת עם רוסית שהולידה את ריקודי ההורה בישראל. המוזיקאים הבוחרים לימודים אלה מקבלים תמונה רחבה על ההיסטוריה של התרבות ועל הביקורת עליה והם לומדים לנתב את הכישרון הטבעי שלהם לטובת יחסי קהילה ופיתוח מוזיקלי של החברים בה.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי תרבות במגמת יצירה והפקה למוזיקאים במכללה האקדמית ספיר מקנים לסטודנטים ידע עיוני ומעשי על עולם התרבות בכלל ועל תחום המוזיקה בפרט. הסטודנטים רוכשים כלים לחשיבה עצמאית וביקורתית המאפשרת להם לזהות את הכוחות השונים המשפיעים על החברה ועל התרבות שלה, כמו מניעים אידיאולוגיים, היבטים אסתטיים וזרמים פוליטיים. הם לומדים לנתח את ההבדלים בין תרבות גבוהה לבין תרבות פופולרית ובין תרבות המרכז לבין תרבות הפריפריה.

 

הלימודים משלבים את שלל הסוגות של התרבות כמו ספרות, קולנוע, אמנות, טלוויזיה, תיאטרון, מדיה מוסיקלית ומוזיקה והם עומדים על מערכת היחסים בין זהות אישית לזהות קולקטיבית והשפעתה על הקהילה. התכנית מקנה לסטודנטים ידע מעשי על המבנה של תחום התרבות בישראל, על הגופים הפועלים בו ועל דרכי הפעולה שלהם והם לומדים את ההיבטים השונים של התחום, כמו הפקה, שיווק וניהול.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד כוללת שיעורים עיוניים בתרבות, שיעורים עיוניים במוזיקה, סדנות קבוצתיות, שיעורים מעשיים במוזיקה והכשרה מעשית המשלבת מוזיקה עם הקהילה.

 

נושאי הלימוד

 

  • התרבות היהודית
  • תרבות בארץ ישראל
  • הלחנה וסאונד
  • מבוא לתרבות המערב
  • מוזיקה וקהילה
  • תרבויות המזרח התיכון
  • כתיבה אקדמית    
  • תיאוריות מחקר התרבות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר היא מוסד אקדמי אשר שם לו למטרה להעניק לסטודנטים סביבת לימודים מעודדת מצוינות ומאתגרת. לצד הלימודים המכללה מקיימת פעילויות של מעורבות חברתית המנחילה לסטודנטים ערכים של אחריות חברתית ושל מנהיגות. במוסד הלימוד אפשר ללמוד תואר ראשון, תואר שני, מכינות קדם אקדמיות, לימודי הנדסאים ולימודי חוץ והכשרות. בין התארים שהמכללה מציעה הם לימודי קולנוע וטלוויזיה, לימודי ניהול המשאב האנושי ותואר ראשון בתקשורת.


תנאי קבלה

 

ללימודי תרבות במגמת יצירה והפקה למוזיקאים מתקבלים אנשי מקצוע ומוזיקאים עם ניסיון בתחום. המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 80 ומעלה ומבחן אמי"ר או ציון בפסיכומטרי לקביעת רמת האנגלית. הקבלה ללימודים מותנית באודישן, במבחן בתיאוריה מוזיקלית ובריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תואר ראשון בתרבות מטעם המכללה האקדמית ספיר.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
שכר ממוצע במשק לבוגרי תואר בתרבות יצירה והפקה
עדן
ללא תגובה
מתעניין בקשר ללימודי טכנאי מחשבים וסלולר
אמיל אליהו
2 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללת ספיר
נור
ללא תגובה
ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
מה תנאי הקבלה ללימודי משפטים?
נוי
1 תגובות
לכניסה לפורום