קורס שמאות מקרקעין ביחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי שמאות מקרקעין - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי שמאות מקרקעין ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון

 

הערכת זמן

 

תהליך ההכשרה בשמאות מקרקעין אורך לא מעט זמן, אך נראה כי מדובר בהכשרה משתלמת ביותר לטווח הארוך. תהליכי קבלת החלטות בשאלות כגון היכן להקים מפעל או לפתוח חנות, כיצד לבחור שטחי אחסון ואילו חלקות להקצות לחקלאות, קשורים קשר הדוק במרכיב הקרקע, במיוחד לאור העלייה במחירי הנדל"ן המאפיינת את השוק הישראלי בשנים האחרונות.

 

כיוון שכך, ישנה חשיבות רבה לחוות דעתו של שמאי המקרקעין, המשמש כבמידה רבה מורה דרך לכלל הגורמים השונים הפועלים בשוק, החל משקיעים מהארץ ומחו"ל, דרך אזרחים מן השורה, וכלה במוסדות פיננסיים וחברות ביטוח. על מנת לבצע את תפקידו כהלכה, על השמאי להכיר את כוחות השוק ולשלוט במושגים מתחומים משיקים רבים ובהם הנדסה, כלכלה, חברה ומשפט.

 

הקורס מתקיים בשלוחות חיפה ותל אביב של מוסד הלימוד

 

תכנית הלימודים

 

לימודי נדל"ן לתעודה בתחום שמאות המקרקעין נועדו להכין את המשתתפים לקראת עמידה בבחינות ההסמכה הרשמיות של מועצת שמאי המקרקעין הארצית. במסגרת הקורס ירכשו הסטודנטים ידע מקצועי בתחום הנדל"ן ויקבלו כלים מתקדמים לעבודה במקרקעין. הם ילמדו כיצד לקבל החלטות כלכליות בענף הבנייה, יעמיקו בהיבטים משפטיים מורכבים וכן יבחנו סוגיות חברתיות ואסטרטגיות.

 

מתכונת הלימוד

 

היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון מקיימת קורסים להכשרת שמאים בתחום המקרקעין בתל אביב. מסלולי ההכשרה נפתחים בשני מועדים במהלך השנה - באוקטובר ובמרץ ונמשכים כשלוש שנים בסך הכל. שיעורי הקורס מתקיימים שלוש פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים. כחלק מהכשרתם יעמדו המשתתפים בשתי בחינות סופיות, האחת במבוא לתורת השמאות והשנייה בתחום הערכת המקרקעין.

 

נושאי הלימוד

 

תכנית הלימוד בקורס שמאות מקרקעין מותאמת לדרישות משרד המשפטים ומועצת השמאים ועשויה להשתנות מעת לעת. ככל, כוללים הלימודים בטכניון את הנושאים הבאים:

 

 • משכנתאות ומענקי סיוע
 • יסודות המימון
 • יסודות התכנון העירוני
 • מס שבח ומס רכוש
 • שימושים בשומת מקרקעין
 • תכניות לבניין ערים
 • יסודות הכלכלה וכלכלה עירונית
 • מיסוי מקרקעין ומיסים נוספים
 • דיני התכנון העירוני
 • מושגים בהנדסה אזרחית והנדסת בניין
 • מנהל מקרקעי ישראל      
 • משקיעים זרים ומקומיים
 • יחסי הגומלין בין הממשלה, חברות הביטוח והבנקים      
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

לקורס יתקבלו תלמידים במהלך התואר הראשון החל מסוף השנה השנייה ללימודיהם וכן בוגרי תואר ראשון מאוניברסיטאות וממכללות המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה. חשוב להדגיש כי כדי לעבוד כשמאים בישראל, יש צורך בתואר ראשון.

 

 

תעודה

 

בוגרי התכנית שישלימו את חובותיהם במסגרת היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם "הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ" בשיתוף עם המכללה האקדמית להנדסה בירושלים. יש לשים לב כי תעודה זו אינה מקנה היתר לעסוק בשמאות בפועל. על מנת לקבל ריאיון לעסוק בשמאות מקרקעין ממשרד המשפטים יהיה על הבוגרים לעבור התמחות אצל שמאי מקרקעין מוסמך (לאחר סיום התואר הראשון) וכן לעמוד בבחינה המסכמת של מועצת השמאים. הרישיון יינתן לבני 23 ומעלה שהם בעלי השכלה אקדמית ותעודת יושר (תעודה המעידה על היעדר רישום פלילי). ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך
פורום לימודי נדל``ן
סוג תעודה ללימודי שמאות מקרקעין
אלעד
1 תגובות
לימודי נדל"ן - הכשרה לתיווך
אלדד
1 תגובות
קורס מזורז ליועץ משכנתא לבוגר תואר שני
שלום
1 תגובות
לימודי ניהול נכסים
ורד מיכאלי ארביב
1 תגובות
קורס הכנה למבחן תיווך מקרקעין
ליאור אריה
1 תגובות
מוסדות לימוד לקורס נדלן ותיווך
גןאד
1 תגובות
קורס ניהול משא ומתן
אירה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp