רוצה פרטים על קורס שחיטה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שחיטה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס שחיטה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שחיטה

 

לשחיטת בהמות ועופות יש חשיבות רבה בהלכה היהודית בשל העובדה שהיותו של בשר בהמה או עוף כשר תלוי, בין השאר, בפעולת השחיטה. מצוות השחיטה מקורה בפסוק: "וזבחת מבקרך ומצאנך אשר נתן ה' לך כאשר ציוויתיך, ואכלת בשעריך" (דברים י"ב, כ"א). בכדי שבשר ייחשב ככשר הוא צריך להבדק על ידי שוחט ובודק מוסמך, לעבור תהליך השרייה, מליחה והדחה כדין ולבסוף צריכים להתקיים בו סימני הכשרות.

 

 

בארץ השחיטה מתבצעת בבתי מטבחיים מוסדרים ומלווה בפיקוח של וטרינר. אנשי המקצוע שהוסמכו לבצע שחיטה עובדים כחלק מקו הייצור ותפקידם מסתכם בהולכה ובהבאת סכין השחיטה על צוואר הנשחט במקום המותר על פי ההלכה. שאר המלאכה כגון מריטת הנוצות, המליחה מתבצעות באופן אוטומטי. רמות הכשרות בבתי המטבחיים השונים נקבעות בהתאם לכמות השחיטות שמבצע השוחט בדקה ובהתאם לבדיקות שנערכות לבהמות לאחר השחיטה.

 

במסגרת קורס שחיטה התלמידים ילמדו את הלכות השחיטה והטריפות ויעברו הכשרה בכל תחומי השחיטה. המשתתפים בקורס שחיטה יתנסו באופן מעשי בהעמדת הסכין חד וחלק למהדרין, בשחיטת בהמות, בבדיקת צומת הגידין והריאות ובבדיקת הריאות בבהמה, בהפשטה ופירוק הבהמה והכשרתה למליחה וצליה, בלימוד הניקור הקידמי בבהמה וכו'.

 

כמו כן, תוכנית הקורס מקנה ידע תיאורטי על המבנה האנטומי של הבהמה: השרירים, האברים הפנימיים, גידי הדם, חוטי הדם, החלבים ועוד. במהלך הקורס יידרשו המשתתפים לעבור מבחני תרגול עיוניים ומעשיים ובסיום הקורס יידרשו התלמידים לבצע מבחן מעשי בשחיטה.

 

משך קורס שחיטת בהמות

 

קורס שחיטה נמשך כ- 25 מפגשים על פני 6 חודשים.

 

תנאי קבלה

 

  • המלצה עדכנית של רב המכיר את התלמיד
  • אדם המקיים אורח חיים דתי
  • גיל 18 ומעלה

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד ואגרות של קורס שחיטה הוא כ- 6000 ₪ , לא כולל הסכינים.

 

הסמכה

 

בוגרי קורס שחיטה יהיו זכאים לקבלת תעודה ע"י המכון באישור הרבנים מסמיכים ומטעם המוסד הלימודי.

 

 

מוסדות הלימוד

 

קורס שחיטה ניתן ללמוד במכון עליה, במכללת גבעת וושינגטון, במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית, ועוד. אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס שחיטה?

רוצה לדעת יותר על קורס שחיטה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס שחיטה

חוות דעת של סטודנטים: קורסים

התקבלו 23 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp